Jump to content

zamjena nekretnina


medostedo

Preporučene objave

Poštovani!

Trebala bi pomoć i informaciju vezanu za ovaj slučaj: naime prije 20tak godina smo zamjenili svoje pokretnine i ostale stvari sa gospodinom za nekretninu na moru. Napravljen je ugovor o zamjeni u kojem se obadvije stranke sporazumijevaju da stvari imaju istu vrijenost te da nema nadoplate ni za jednu stranu. Ugovorom je rečeno da odmah možemo stupiti na posjed odmah po uvjeri ugovora! Ugovor garantira da nema nikakvih tereta niti prava u korist neke treće osobe.

kako nismo bili u mogućnosti uknjižiti vlasništvo na svoje ime zanima nas dali postoji kakav rok za uknjidžbu, te što i kako ide tijek situacije. Dali se prvo daje prijedlog za uknjidžbu ili se prvo trebamo obratiti poreznoj upravi?

 

Hvala unaprijed i nadam se skorom odgovoru :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

medostedo je napisao:

Poštovani!

Trebala bi pomoć i informaciju vezanu za ovaj slučaj: naime prije 20tak godina smo zamjenili svoje pokretnine i ostale stvari sa gospodinom za nekretninu na moru. Napravljen je ugovor o zamjeni u kojem se obadvije stranke sporazumijevaju da stvari imaju istu vrijenost te da nema nadoplate ni za jednu stranu. Ugovorom je rečeno da odmah možemo stupiti na posjed odmah po uvjeri ugovora! Ugovor garantira da nema nikakvih tereta niti prava u korist neke treće osobe.

kako nismo bili u mogućnosti uknjižiti vlasništvo na svoje ime zanima nas dali postoji kakav rok za uknjidžbu, te što i kako ide tijek situacije. Dali se prvo daje prijedlog za uknjidžbu ili se prvo trebamo obratiti poreznoj upravi?

 

Hvala unaprijed i nadam se skorom odgovoru :)

 

 

-Ako ste prije 20 god.napravili ugovor o zamjeni pokretnina za nekretninu,a niste nigdje ovjerili,mislim da više ugovor ne važi te će te morati napraviti novi.Ovjerit kod bilježnika,otići u poreznu.Platiti porez svaki za sebe ili po dogovoru.

Nakon plačenog poreza i ovjere porezne,možete izvršiti uknjžbu nekretnina i pokretnina.

- Datum i god. ne stavljajte iz onog ugovora jer sam 100% siguran da Vam neče uvažiti ugovor.

- Osobnog sam mišljenja da če porezna izvršiti procjenu pokretnina,a i nekretnine,te na temelju procjene vrijednosti uplačujete porez.Mislim da je za nekretnine 5% ali nisam siguran da je tako i za vikendice,ako je vikendica itd....,a za pokretnine ne znam,osobito ako se radi o umjetničkim djelima ili pokretninama večih vrijednosti.

 

Samo da napomenem da se je u ovih 20 god.moglo izvršiti sve i svašta te da pokretnine i nekretnina mogu glasiti na treću osobu.

- provjerite na stranicama pravosudja (zemljišno knjižni ulošci) Upišite br.čestice nekretnine i ostale podatke koje Vas traži i dobit će te gruntovnog vlasnika (neslužbeno izvješće).

-rok za prijenos nekretnine prilikom sklapanja ugovora je 15 dana i u cilju je vlasnika da sa sebe skine nekretninu koju je prodao ili zamjenio što prije.

To je to po mom mišljenju.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor ste koliko sam razumio sklopili prije 20 godina i tada ste bili dužni platiti i porez. Sada vam je nastupila zastara poreznog duga, tako da se poreznoj nemorate niti obraćati. Ja ne bih, a kada Vas pozovu, vi se pozovite na zastaru.

 

Druga je stvar ako imate valjano ovjeren ugovor, s njime se možete knjžiti ako ima sve elemente potrebne za uknjižbu.

 

I bez sarkazma o brzini odgovaranja, jer ovdje dobijete besplatne savjete (manje ili veće kvalitete) a znate kako kažu: beggars can't be chosers.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija