Jump to content

Uvreda, kleveta ?


Senco48

Preporučene objave

Poštovani forumaši ! Molim za mišljenje o slijedećem slučaju:

Na zajedničkom stubištu stambene zgrade izvješeno je slijedeće pismo , adresirano na moje ime:

 

Moje ime i prezime

Podstanar

Udbaški doušnik i parazit

 

- Ovdje –

Datum:..............

 

Slijedi nekakav tekst................

 

U potpisu : Suvlasnik xxx yyyyy

 

Kopija:

Predstavnik suvlasnika stambene zgrade

 

Da li u ovom pismu i načinu kako je obznanjeno ima elemenata za pokretanje privatne kaznene tužbe protiv autora pisma radi kaznenog djela iz čl. 199. i čl. 200. kaznenog zakona ( uvreda, kleveta ). Napominjem da je pismo stavljeno na uvid većem broju osoba koje se svakodnevno kreću kroz zajedničko stubište, pa i mojim prijateljima koji mi dolaze u posjetu itd.

I sama klasifikacija mene kao podstanara je neistinita s obzirom da stan koristim zajedno sa mojom suprugom kao doživotni plodouživatelj, čiji je davatelj naš sin kjem smo darovali predmetni stan. Iz navedene insinuacije podstanarstva proizlazi neistina da naš sin od nas roditelja ubire najamninu i za to ne plaća porez, dakle krši zakon.

Na žalost to nije prvi slučaj takvog ponašanja susjeda, pa osim tužbe ne vidim drugog rješenja.

U naprijed hvala na svim sugestijama !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija