Jump to content

ovrha i blokada racuna..SVE?? Di su ljudska prava?


dtomic777

Preporučene objave

Dobijem placu na racun u banci koju nemogu podici jer mi je blokiran racun od strane FINA-e radi ovrhe. HT mi sjedne na placu radi racuna od 509kn i naplati se i odmah nakon njega sjedne i Partner banka za minus koji sam imao dok nisam radio...skinu SVE!! Pitam u FINI kako je to moguce da mi skinu SVE s računa a ne samo 1/3 place a ona mi kaze da je po novom ovršnom zakonu to dozvoljeno i da tek od sljedece place mogu traziti da mi se skida 1/3. Pitam ju a od čega misle da cu zivjeti..ona mi kaze da to "njih" (u saboru) ne zanima.

Znaci gosp. Jadranka i svi oni punoglavci u saboru doslovno su nam rekli svima da crknemo!Gdje su tu nasa ljudska prava?? Pa dobro ljudi kako je to moguce..dali je to zakonito?? Usput ovrha je dosla od strane javnog biljeznika..zar netreba biti donesena odluka od strane suda?? molim pomoc oko ovog slucaja. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dtomic777 je napisao:

Dobijem placu na racun u banci koju nemogu podici jer mi je blokiran racun od strane FINA-e radi ovrhe. HT mi sjedne na placu radi racuna od 509kn i naplati se i odmah nakon njega sjedne i Partner banka za minus koji sam imao dok nisam radio...skinu SVE!!

 

Podloga je napisao:

A gdje su prava onih kojima si ti ostao dužan (HT, Partner banka)?

 

Poštovani!

 

Prateći forum o ovrhama i ovršnim postupcima, vidim zapravo koliko građana, radnika i pojedinaca muku muče sa blokadama računa i stupanja Zakona Fina od 01.01.2011.god.

 

Osobnog sam mišljenja da nitko svjesno i namjerno nije izvršio uplate, račune, podmirio minuse u bankama na vrijeme i u traženom roku, svojom voljom.

Jednostavno ljudi, radnici, nisu dobili plaće na vrijeme što je jako bitno da bi funkcionirao sustav naplate i potraživanja. "Ti plati meni na vrijeme i ja ću njima na vrijeme".

Slažem se da treba financijske discipline, a i sam sam dobio po prstima zbog neurednog plaćanja, ali živi se.

 

Pročitajte Zakon o ovršnom postupku i postupku odblokiranja računa, slanja obavijesti prema Fini koje su dužne nakon toga otvoriti poseban račun kojeg će proslijediti prema banci ili HZMO-u gdje primate plaću, mirovinu, naknade itd.

 

Fina je također dužna proslijediti obrasce G1 i G2 prema HZMO-u ako ste već opterečeni preko 1/3 ili 2/3 mirovine, upravo zato da bi se isti pridržavali i ispoštivali Ovršni zakon o provođenju primanja, naknadama i iznosima koji su izuzeti od ovrhe.

Najlakše je skinuti cijeli iznos koji sjeda na račun, a banke su dužne čini mi se po primanju uplate izvjestiti Finu koja odmah lijepo proslijedi uplaćeni iznos prema pravnoj osobi kojoj ste dužni i tako dok nije sve namireno.

 

Ako sami ne zatražite svoja prava, nitko od službenika Fine, banaka niti HZMO-a neće to napraviti umjesto Vas.

 

Najbolje je riješiti sva dugovanja što prije i biti redovni platiša ali, tu je onaj ali.... kad nema redovitog priljeva i plaća na vrijeme i možete se slikat i fućkat.

 

Još bi se dalo napisati nedostataka i dobrih stvari o novom Zakonu Fina,ali drugi put.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru al jos nisam dobio strucan odgovor. Kako je moguce da mi skinu prvu placu SVEE!! Nisu mi ostavili osnove za zivot. Kazu da cu tek od sljedece place moci dobiti 2/3 i to ako ispunim zahtjev..inace opet ode sve. A vidim da dosta ljudi tu pise da po par mjeseci nisu vidjeli nista. Jeli to moguce??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dtomic777 je napisao:

Dobijem placu na racun u banci koju nemogu podici jer mi je blokiran racun od strane FINA-e radi ovrhe. HT mi sjedne na placu radi racuna od 509kn i naplati se i odmah nakon njega sjedne i Partner banka za minus koji sam imao dok nisam radio...skinu SVE!! Pitam u FINI kako je to moguce da mi skinu SVE s računa a ne samo 1/3 place a ona mi kaze da je po novom ovršnom zakonu to dozvoljeno i da tek od sljedece place mogu traziti da mi se skida 1/3. Pitam ju a od čega misle da cu zivjeti..ona mi kaze da to "njih" (u saboru) ne zanima.

Znaci gosp. Jadranka i svi oni punoglavci u saboru doslovno su nam rekli svima da crknemo!Gdje su tu nasa ljudska prava?? Pa dobro ljudi kako je to moguce..dali je to zakonito?? Usput ovrha je dosla od strane javnog biljeznika..zar netreba biti donesena odluka od strane suda?? molim pomoc oko ovog slucaja. :-o

Tipičan problem nas Hrvata. Svi tražimo neka svoja prava krivimo sustav i kad zapnemo u probleme svi su nam krivi, vlada, država, sabor itd. Nitko ne želi krenut od sebe, samo da se preispita jel se morao dovest čovjek do te situacije da mu sada bude blokiran račun? Na što je mislio cijelo ovo vrijeme dok se kamate i troškovi ovrhe gomilaju? Netko traži svoja potraživanja isto kao što bi vi tražili svoju plaću da je niste dobili. S ovakim stavom neće niti nam treba biti bolje kad ne znamo krenut sami od sebe i prvo počistit ispred svoga praga!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dtomic777 je napisao:

hvala na odgovoru al jos nisam dobio strucan odgovor. Kako je moguce da mi skinu prvu placu SVEE!! Nisu mi ostavili osnove za zivot. Kazu da cu tek od sljedece place moci dobiti 2/3 i to ako ispunim zahtjev..inace opet ode sve. A vidim da dosta ljudi tu pise da po par mjeseci nisu vidjeli nista. Jeli to moguce??

 

Nemojte očekivat stručan odgovor,nego što prije prostudirajte Zakon i postupite pozivajući se na odrđene čl.Zakona o ovršnom postupku.

Ispunite i odnesite Obavijest, inače opet ode sve.

pogledajte ovo možda će Vam pomoći.

 

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/dodatni/412082.pdf

 

:kavica::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vaš savjet je najbolji i najispravniji i na taj sam način postupio već sedmog prvog i spasio invalidninu od daljnjih ovrha, ali prva je već otišla.

da imam posao vraćao bih i dvije trećine dohotka, ali nemam. suosjećam sa ovršenicima i ovrhovoditeljima.

osobno smatram da ova odredba po kojoj fina kontrolira ovrhe je super no prvi mjesec je veliki, veliki propust zakonodavca. ako je zakonodavac htio rješiti gorući problem (ovrhe i nelikvidnosti pojedinaca) trebao je dati istu šansu suprotstavljenim stranama no to nije učinio. svi koji imaju ovrhu znali su to prije nove godine, te im je zakonodavac trebao osigurati instrumet (zahtjev) kojim će prije nastupa novog zakona o ovrhama spasiti dio dohotka od ovrhe ako na to imaju pravo.

vlast to nije učinila vjerojatno zbog svoje nestručnosti, nezainteresiranosti i aljkavosti. sjetite se pitanja »premijerko koliko košta litra supera« i sve vam je jasno, osim ako ne slinite za premijerkom i njenim osmjehom.

 

sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...sto ljudi sto čudi...

Tko se nije našao u takvoj situaciji da nema za kruh..ima sveblagodati ovog svijrta i neka se ne nađe pozvan uopće komentirati i pametovati na ovaj način...

Čovjek traži pomoć, snašlo ga je i ne trba ga gazit...halo od 4 miljr ljudi 600 000 ovrha?;; I ja sam među njima...zašto?

...odrasla sam u okruženju da je abortus grijeh, pa sam rodila 3 djece( što mislite koliko jedu dečki od 18,17 i cura od 10)...pa sam od 92 ge prošla sito i rešeto...pa ti daju kartice i čekove....i sve to držiš nekak pod kontrolom...crkne vešmašina...regaj auto...knjige....bla bla...pa onda mužu pukne dvanaesnik i dobi sepsu.... jedva ga spasili...obrt u komi...zatvaraj...pa dugovi..pa nema naknade od BO...koma...i onda godinu krpaš dok ne dođe ovrha....

 

Uglavnom priča 1 od 600 000 ....

 

A sam kad kreneš od vrata do vrata, a niko te ne kuži i nema ovlastiii...m fuj sve skupa...

 

Ništa, pregrizi ostaješ bez jedne plače...inače gram zlata ti je 90 kn..ja prodala vjenčani prsten... :kavica::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BenTenxx je napisao:

...sto ljudi sto čudi...

Tko se nije našao u takvoj situaciji da nema za kruh..ima sveblagodati ovog svijrta i neka se ne nađe pozvan uopće komentirati i pametovati na ovaj način...

Čovjek traži pomoć, snašlo ga je i ne trba ga gazit...halo od 4 miljr ljudi 600 000 ovrha?;; I ja sam među njima...zašto?

...odrasla sam u okruženju da je abortus grijeh, pa sam rodila 3 djece( što mislite koliko jedu dečki od 18,17 i cura od 10)...pa sam od 92 ge prošla sito i rešeto...pa ti daju kartice i čekove....i sve to držiš nekak pod kontrolom...crkne vešmašina...regaj auto...knjige....bla bla...pa onda mužu pukne dvanaesnik i dobi sepsu.... jedva ga spasili...obrt u komi...zatvaraj...pa dugovi..pa nema naknade od BO...koma...i onda godinu krpaš dok ne dođe ovrha....

 

Uglavnom priča 1 od 600 000 ....

 

A sam kad kreneš od vrata do vrata, a niko te ne kuži i nema ovlastiii...m fuj sve skupa...

 

Ništa, pregrizi ostaješ bez jedne plače...inače gram zlata ti je 90 kn..ja prodala vjenčani prsten... :kavica::kavica:

 

 

Sad će Vam biti lakše kad ste se ispucali,bar se nadam,a i u pravu ste!

"Poslije kiše dolazi sunce"

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija