Jump to content

youtube snimke ipak dokaz na sudu


sepltura

Preporučene objave

zanima me jedno pitanje,prošle godine su negdje 7.12 2010 godine donijeli na seminaru sudaca odluku da video snimke ludih vozača,tj.snimke s youtube itd... može nedvojbeno biti dokaz na sudu protiv njih,mislim da je to bilo u opatiji i onaj sudac krapac,mislim da je sudac ustavnog suda,e sad me zanima ako su to sad donijeli prošle godine jel osoba koja ima raniji prekrašaj za koji da se tereti npr.snimka s youtube i protiv njega je ponesen optužni prijedlog dal se može ta osoba pozvat na "načelo zakonitosti",pošto snimka prije nije mogla biti dokaz a sad po novom može,a nije nigdje donešena uredba ili zakonom određeno da po novom snimke mogu uzimati kao dokaz na sudu,ja imam jedan slučaj i došao je do ozbiljne situacije gdje sam morao angažirat odvjetnika ako ima ko kavu informaciju ili slučaj ili riješenje nek se javi. puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije službena snimka,nego je amaterska snimka snimana s mobitelom,ili več drugim nečim,ali na snimci nema ni vrijeme ni godina ni ništa niti se može utvrditi mjesto ali sud želi to uzeti u obzir,jer se temelji na optužnom prijedlogu kojeg je policija podigla,recimo da je snimka snimana 2007 godine a nigdje se to nemože utvrdit i da policija podiže optužni prijedlog ovako:citiram: neutvrđenog dana...u neutvrđeno vrijeme...u mjesecu lipnju 2010 godine...... eh a gdje je utvrđen taj lipanj 2010 godine,to mene zanima,imaju dokaze da imaju snimku koja više ne postoji na youtubu,sam isprintane slike za svaki pojedini prekršaj.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

niste naveli da li se vidi neka osoba na snimci, vozilo koje je korišteno? Također,ako sud uzme snimku u obzir ne znaci odmah da ce temeljiti svoju odluku na temelju nje. lipanj 2010? to postavite na sudu pitanje kako i kada su utvrdili da je točno tad snimka napravljena. obicno na youtubu pise ispod snimke datum - al to je datum objavljivanja snimke, a sama snimka moze biti snimljena 10 godina ranije.mozda su na temelju toga uzeli datum. premalo informacija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidi se samo unutrašnjost vozila,vidi se osoba na kratko ali nemože se temeljem toga utvrditi indetitet,brzina je utvrđena temeljem brzino mjera,ne vidi se tip vozila ni registracija ni sa sigurnošću se nemože utvrditi mjesto,sud je uzeo u obzir datum koji je policija napisala sam u mjesecu tom i tom i godini toj....a nigdje se ne spominje kad je snimka izrađena tko je snimao itd....zato sam angažirao odvjetnika jer brzinomjer nije baždaren za mjerenje brzine,pa ču tražit ovlaštenog vještaka za promet,jer ja ipak mislim da je datum bitan na optužnom prijedlogu radi zastare,kako velite šta ako je snimka snimana prije 10 godina,ali sud se samo drži optužnog prijedloga i sad imam raspravu i suočenje s tim policajcem koji je pisao optužni prijedlog i naveo da je prekršaj utvrđen temeljem pregledavanja snimke internetskog portala youtube....koja su još moja prava u vezi obrane ,hvala na pomoči

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao prvo nitko se na hvali s tim.drugo nitko nije vozio 300 a ni nitko nije podvio rep,a niti najmanje da sam sam sebe snimao i stavljao na youtub. nego samo pitam u konkretnom slučaju jer nije isto da sam sebe snimaš i stavljaš na portal da te svi vide a nije isto kad te netko drugi snima. ja sam samo molio da jel ima ko kakvo iskustvo i znanje kaj se tiče obrane,puno je tu priča da se traži vjerodostojnost snimke,da se traži kad je snimka snimana ali dali uopče sud razmatra te vjerodostojnosti ili samo se temelji na točkama optužnog prijedloga,mislim koja su prava uopče osobe koja se brani s takvim slučajem,to mi nije jasno.jer kako ponavljam na seminaru je ustavni sudac sad nedavno donio odluku da se nedvojbeno snimke mogu uzet kao dokaz ali koje snimke to nije navedeno. da osoba koja sama sebe snima i stavlja ta sam sebe optužuje i stavlja na internet, a drugčij slučaj je kad te netko drugi snima u unutrašnjosti vozila i neko dođe do snimke i netko sasvim treči stavlja to na internet. sad i po novom postoji neka intrernetska policija koja valja otkriva identitet osobe preko IP adrese koja stavlja bilo takvo što na youtub.

Znači zanima me kako se postaviti i dali se može tu opozvat na načelo zakonitosti pošto u vrijeme koje si ni nezna kad je sniman taj snimka nije vrijedila ta odredba da sud može uzet u obzir video snimak (amaterski sniman) kao dokaz a sad da. vjerujem da ima tu pravnih ljudi koje znaju nešto o tim stvarima.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam kak je rečeno kad je do nedavno donešeno na seminaru sudaca jednoglasno i nedvojbeno da mogu snimke uzeti kao dokaz na sudu. mislim da onaj sudac ustavnog suda krapac,i sad ak uzme snimku kao dokaz kakva je obrana....ja ne kužim naše sudstvo,nedaj bože da te negdje netko sniman u činjenju nekakvog nesvjesnog prekršaja i stavi na youtub i prijavi policiji,i dođe ti optužni prijedlog i ti se brani onda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Poštovanje!

Samo da vas je javim sječate se mog slučaja,evo jučer je došla presuda VSP suda,održana sjednica 02.04.2013.god,gdje se tužba odbija u cijelosti,obrazloženje je to da je tužitelj naveo da je prekršaj počinjen....dana neutvrđenog u mjesecu ožujku,2009.godine,te sa mjesecom travnjom 2013g. nastupila apsolutna zastara,te je predmet žalbe bezpredmetan,te tužba se odbija.

 

Evo barem netko normalan i pošten u tom VSP sudu,jel sam sad miran četri godine ili se može opet progon pokrenuti nakon četri godine,ili je to sad zauvijek riješeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija