Jump to content

Rok za polaganje DSI-a


zdhedonist

Preporučene objave

Pa ovako ljudi, zanima me pošto mi je rok za polaganje dsi-a do 30.04.2011. ja sam ga prijavio 10.01.2011. i još mi nisu javili termin polaganja. Kad sam nazvao u Min. Uprave rečeno mi je da ako u par dana ne dobijem poziv za rok čini mi se 26.03.2011. da ću onda upast tek u slijedeći rok znači u 4. mjesecu (jer neki schengen blabla imaju prednost polaganja blabla uglavnom puno blabla, a ništa konkretno kazano zvuči poznato a?.

E sad moje pitanje glasi kad ja izađem na taj rok u 4-om mjesecu i nedaj bože, ali eto desi se da padnem (bez obzira cijeli ispit ili parcijalno) što je teoretski,a kako vidimo i u praksi vrlo moguće, ja mogu onda izaći na rok tek u 5-om mjesecu (ako ponavljam najviše dva poglavlja čini mi se), a rok za položiti DSI sa početka priče mi je do 30.04.2011.

Ko je tu kriv (čitaj lud)? Ja što nisam prijavio godinu dana prije ili oni u Upravi što nisu vodili računa o rokovima, uglavnom zanima me na koji način se ovo rješava? Hoće li mi "moji" produžiti rješenjem rok za polaganje DSI-a ili što??????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, ja sam prijavila 31.12. tog...A rok polaganja mi je do 31.03. Moji iz kadrovske su zvali da pitaju kad bi to bilo, rečeno je da su pozivi za treći već poslani i da me sigurno neće zvati na vrijeme...Ljudi taj rok vam nema veze, bitno je samo da ste prijavili na vrijeme...Isto tako imate pravo pasti...U petak su me zvali da vide koje mi je područje rada vezano za posebni dio i pitala sam kad bi to bilo, rečeno je da vjerovatno ne ni u četvrtom, nego u petom mjesecu...Kadrovska će mi produžiti i sve ok...Samo učite i bez panike...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

helllooo, evo i ja sam neki dan zvala i rekli su mi da su pozivi poslani zaključno sa 09.04. Ako niste dobili poziv onda tek nakon toga očekujte. Ali kako vidim da ima ljudi koji su prijavili puno prije mene, a nisu pozvani, ja očito ni u četvrtom mjesecu ne trebam očekivati poziv. Ehhh, a moji na poslu bas i nisu sigurni sta ce samnom nakon isteka roka, iako u kolektivnom ugovoru piše da se može vježbenički staž produžiti do 3 mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E bok! Pripremam se za ispit i molila bi Vas da mi pošaljete najnoviju skriptu s izmjenama općeg djela.

I ako ima tko slučajno skriptu iz posebnog djela računovodstvo i financije, te iskustava s ispita.

Bila bi vam jako zahvalna ako mi pošaljete skriptu na mail: ssanja98@gmail.com

Sretno svima s učenjem i naravno na ispitu!

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam polagala prošle godine u 11 mj, a prijavila sam u 7. Mislim da je razlog što sam prijavila odmah nakon isteka roka do godinu dana, kada počinje teći onaj rok od 6 mjeseci za prijavu DSI. Onda te zavlače u smislu "ima vremena". Ako nisi štreber pa prijaviš u zadnji čas onda te brzo zovu da ti ne proteknu rokovi.

Rješenja za polaganja isteka roka dobila sam nakon proteka svih rokova iz ZUPA (preko 60 dana, tamo negdje u 10 mj), ali doduše datum na Rješenju je bio od 7 mjeseca :)

 

Mislim da je moguće da se produži rok zbog opravdanih razloga, a ovo je sigurno opravdan razlog. Nisam čula da su nekom prošli rokovi pa da je zbog toga izgubio neko pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim savjet; rok za pripravnički mi istječe u kolovozu, pa kad da pošaljem prijavu za polaganje? Inače radim u općini i već sam počela učiti, čitati zakone, ponavljati...! Obzirom da su velike gužve za polaganje i da se dugo čeka, mislim da bi bilo dobro da pošaljem u sredinom travnja prijavu?

Zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija