Jump to content

Posebni dio?


zdhedonist

Preporučene objave

Evo jedno pomalo glupavo pitanje (kažu da nema takvih ali ajmo vidit) da li u posebnom dijelu ako se dobije npr. posebni dio-financije, a osoba je zaposlena npr. u poreznoj, ispitivač u pismenom dijelu može zadati pitanje/a iz nekog drugog dijela financija npr.carine, banke, proračun... ili se mora striktno držati zakona i podzakonskih akata vezanih uz poreze???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da odgovorim sam sebi na postavljeno pitanje (kad već neće nitko drugi),a to bi ujedno moglo bit i drugima od koristi. Nakon opsežnijeg pročešljavanja foruma zaključak je slijedeći: Ljudi koji polažu posebni dio financije, bi osim zakona iz "svog" područja, trebali malo proći i Zakon o HNB-u, Porezni sustav RH, Zakon o carinama i carinskoj tarifi te Zakon o bankama. Ništa opširno samo osnovne stvari tipa:

PDV-što je, na što se plaća, tko su obveznici i koja su oslobođenja,

porez na dohodak, porez na dobit,

HNB-osnovni cilj, koje su ovlasti, što radi, zatim poslovne banke i često pitanje bilanca plaćanja,

osnovno o carinama-što je to carinsko područje, što je carinska tarifa (također učestalo pitanje)

Eto nadam se da sam bar malo pomogao onim lijenima (poput mene) kojima se neda kopati po forumu, a također lijepo molim ako ima tko da je nedavno polagao posebni dio financije neka me slobodno ispravi, nadopuni itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija