Jump to content

Izvanredni otkaz


anonimno

Preporučene objave

Lijepi pozdrav!

 

Nedavno sam dala izvanredni otkaz jer mi je plaća konstantno kasnila. Isto tako sam u 9 mj. morala uplatiti 2000 kn kako bi poslodavac uplatio doprinose. Dobila sam 4 dana godišnjeg a imala pravo na više. Isti dan kada sam dala otkaz zatvorila sam bolovanje koje je trajalo svega 2 dana. Doznake nisam ostavila jer me poslodavka izbacila iz ureda....Sada, 4 tjedna kasnije, poslodavac mi osporava otkaz jer se to dešava u desetinama tisuća slučajeva u Hrvatskoj (kašnjenje plaće) i jer sam bila na bolovanju (nisam a doznake koje sam poslala preporučeno poštom nakon 2 dana nije htjela preuzeti). Nisam dobila radnu knjižicu bez koje se ne mogu prijaviti na burzu, a skoro ističe 30 dana.... a o zadnjoj plaći da ni ne govorim... kao ni platne liste za 1 i 2 mj. kao ni potvrdu o korištenom godišnjem...Što učiniti? Da li je jedini izlaz inspekcija rada u Državnom inspektoratu?

 

Hvala na savjetima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ste odabrali najgoru soluciju za prekinuti radni odnos.

Tko vam je pomagao prilikom sastavljanja otkaza, jeste li koristili pomoć odvjetnika ili pravnika?

 

Poslodavca svakako možete prijaviti inspekciji, ali u pogledu otkaza, čini mi se da niste ispunili zakonske uvjete predviđene kod izvanrednog otkaza ugovora o radu.

 

Savjet: potražite pomoć odvjetnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija