Jump to content

Bolovanje, porodni dopust, nezaposlenost i naknada


Maxich

Preporučene objave

Ova tema već postoji na forumu, ali zbog određenih nejasnoća (neki miješaju bolovanje i porodiljni, a pitanja u vezi toga se odnose i na zaposlene i na nezaposlene) odlučila sam postaviti pitanja jednostavno i jasno.

 

1. Ističe mi ugovor na određeno i idem na preporučeno mirovanje. Dakle, mirovanje će trajati i nakon isteka ugovora pa ću tada biti nezaposlena.

 

Da li za vrijeme bolovanja sve do samog poroda imam pravo na ikakvu naknadu iako mi je zaključena radna knjižica i prijavljena sam na HZZ-u?

 

2. Da li nezaposlena osoba koja je koristila naknadu za mirovanje (bolovanje) ima pravo na ikakvu naknadu za vrijeme trajanja porodiljnog dopusta?

 

Ako ima, u kojem iznosu prvih, a u kojem iznosu drugih šest mjeseci?

 

3. Kome se donose doznake za mirovanje zbog trudnoće nakon isteka ugovora?

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Da li za vrijeme bolovanja sve do samog poroda imam pravo na ikakvu naknadu iako mi je zaključena radna knjižica i prijavljena sam na HZZ-u?

 

2. Da li nezaposlena osoba koja je koristila naknadu za mirovanje (bolovanje) ima pravo na ikakvu naknadu za vrijeme trajanja porodiljnog dopusta?

 

Ako ima, u kojem iznosu prvih, a u kojem iznosu drugih šest mjeseci?

 

3. Kome se donose doznake za mirovanje zbog trudnoće nakon isteka ugovora?

 

Unaprijed hvala

 

Ukoliko je privremena nesposobnost za rad nastupila za vrijeme trajanja radnog odnosa imaš pravo na nadoknadu plaće za vrijeme bolovanja do stupanja na rodiljni dopust

 

1) Ima

 

2) 1.600 kn, 1.600 kn

 

3) onome tko isplaćuje nadoknadu plaće (HZZO)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija