Jump to content

poslodavac trazi placanje iventure


razocarana1

Preporučene objave

jedna velika pomoc.....svih koji su upoznati o ovom mom slucaju...

naime radi se o tome da poslodavac trazi od mene i moje dvi kolegice koje smo na ugovoru na neodredeno vrijeme,da isplacujemo manjak iventure...sto mi je malo nelogicno da postoji to njihovo pravo.u ugovoru nam nigdje nepise da je to nasa duznost...pitajuci zamjensku seficu koja nam je priopcila tu vjest o placanju iventure,dali ce nam biti prikazan i vidljiv manjak place...ona je odgovorila da ce nam biti prikazano ali i ne sami razlog smanjenja place...jer nigdi nema tog prava!!! molila bi sve koji nesto znaju da mi daju odgovor sto da dalje napravim.....jer samo zelim pravdu..... velika hvala!!! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

poslodavac može uspješno od Vas naplatiti inventurni manjak tek ako dokaže da je zbog Vašeg propusta nastao, znači jer Vi niste uredno i savjesno obavljali Vaš posao. Uz to obično ide i izvanredni otkaz. No, kako poslodavci uvijek nekako uhvate radnike na prepad i pod raznim izgovorima dobiju potpise radnike kojim se obvezuju na podmirenje manjka ili im jednostavno umanje plaću a radnici se ne bune. Znači, Vaš je izbor da li ćete tražiti zaštitu prava radi umanjenja plaće ili ne, ali ako ne tražite i ne borite se...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da,oni kazu da pravi razlog nece biti prikazan na listi od place.....sad mi je veliki upitnik na glavi :misli: .....sto da napravim dali da zatrazim razgovor s nadleznom osobom....pa sta bude-bude.....ili da i dalje sutim i radim kao da to nisu moje stvari.... molim vas ako neko ima ko se razumi ili zna odgovor na moje pitanje da mi malo pojasni sto napraviti......jako zahvalna :hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

razocarana1 je napisao:

da,oni kazu da pravi razlog nece biti prikazan na listi od place.....sad mi je veliki upitnik na glavi :misli: .....sto da napravim dali da zatrazim razgovor s nadleznom osobom....pa sta bude-bude.....ili da i dalje sutim i radim kao da to nisu moje stvari.... molim vas ako neko ima ko se razumi ili zna odgovor na moje pitanje da mi malo pojasni sto napraviti......jako zahvalna :hvala:

 

 

Poštovana,

 

svatko iz pravne struke Vas razumije, al nitko ne može donijeti odluku umjesto Vas-što napraviti možete samo Vi odlučiti. Znate pravnu situaciju, ako imate još koje konkretno pitaje potrudit ćemo se na njega odgovoriti-no odluka je Vaša.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija