Jump to content

Nasljedstvo od strica


003

Preporučene objave

Pozdrav,

 

pitanje: trenutno živim u stanu koji tehnički od moje majke, ali to nikad pravno nije rješeno tako da glasi na mog strica (brata mog oca).

Ja imam 24 godine, brak je na pomolu i planiram riješiti pravno pitanje tog stana na način da se stan prepiše na mene.

 

Sa pravne strane, ako stric meni daruje stan (što je rješeno s verbalne strane) da li i koliki porez ja moram platiti s obzirom da mi je to prva nekretnina?

 

U zakonu sam našao da se plača porez 5% za kvadraturu preko 50m2 kod kupnje, ali ne mogu nigdje naći je li isto tako kod prijenosa tj. darovanja.

 

Stan ima oko 60ak m2.

 

Hvala unaprijed na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

porez na promet nekretninama ne plaćase kod kupnje prve nekretnine kojom se rješava stambeno pitanje (ako nije došlo do izmjene zakona).

navedena porezna povlastica vrijedi samo za kupnju prve nekretnine.

kod darovanja nekretnine porez na darovanu nekretninu neplaća

stjecatelj nekretnine ako je darod rodbine koja nije direktni predak ili potomak (otac,majka,sin ,kći,djed,baka).

smatram da bi bilo bolje sa stricm napraviti kupoprodajni ugovor u kom će biti navedeno da si nekretninu isplatio u cijelosti.ili otplatu stana vršiš u ratama.

navedenu tvrdnju iz ugovora niko neće provjeravati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija