Jump to content

izmjene koef.velika razlika


Delta70

Preporučene objave

postovani.po novim promjenama zakona i promjenama koef.za cinove,oni koji idu na obnovu postupka mogu proci i da dobiju neznatno povecanje postotka,gube sada na ovim osnovicama,primjer,ja kao stozerni narednik sam dobio koef.111,23 a sada je 83´23,tako nekako,znaci,dobijes na cupriji a izgubis na mostu.mozda grijesim,molim komentare :misli::misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hmmm, gledajući stare izmjene zakona o braniteljima, nisam uočio da je bilo razlike u mirovinama što se tiče početnih koeficijenata i mislim da nećemo osjetiti razliku i da će se koeficijenti obračunavati kao i do sada.

 

 

Nadam se da sam u pravu (nisam niti ja siguran) ali mislim da neće biti tu nekih značajnijih izmjena.

 

Ako nisam u pravu, onda stručno, pravno i moderatorski, lingvistički mogu samo napisati da smo najebali.

 

Izračunao sam si mirovinu prema tim starim koeficijentima koji su u ovom prijedlogu zakona i po tom izračunu, ode mirovina 10% dolje, a to mi se dopada kao i svima vama.

 

Mislim da neće dirati neše mirovine, a koeficijenti će biti kao i sada.

 

Osvrnimo se i na te "obnove postupka" tj. ponovne procjene radne sposobnosti.

 

Mislim da će vještaci i povjerenstva biti daleko rigorozniji u ponovnoj procjeni radne sposobnosti te da ne očekujete previše, ali vrijedi se nadati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ti si bio branitelj ove zemlje,vjerovatno sa istom hrabrošću koju imaš sada kada koristiš ovu temu za osobni obračun sa moderatorom.Nisi možda pomislio da si mogao otvoriti temu za obračun ili se preko PP-a obratiti njemu.Imaj na umu da sve to nije fer prema ljudima koje interesira ova tema koja i nije tako nebitna koliko je tvoja frustracija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apollon je napisao:

Ti si bio branitelj ove zemlje,vjerovatno sa istom hrabrošću koju imaš sada kada koristiš ovu temu za osobni obračun sa moderatorom.Nisi možda pomislio da si mogao otvoriti temu za obračun ili se preko PP-a obratiti njemu.Imaj na umu da sve to nije fer prema ljudima koje interesira ova tema koja i nije tako nebitna koliko je tvoja frustracija.[/quote

 

apollon u zadnje vreme me iznenađuješ,znaš ti zašto a znam i ja... :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

apollon je napisao:

Ti si bio branitelj ove zemlje,vjerovatno sa istom hrabrošću koju imaš sada kada koristiš ovu temu za osobni obračun sa moderatorom.Nisi možda pomislio da si mogao otvoriti temu za obračun ili se preko PP-a obratiti njemu.Imaj na umu da sve to nije fer prema ljudima koje interesira ova tema koja i nije tako nebitna koliko je tvoja frustracija.[/quote

 

apollon u zadnje vreme me iznenađuješ,znaš ti zašto a znam i ja... :-o

 

Nije vrag da ćeš javno objaviti da sam ja depresivac.Bio ja na ovom forumu ili ne,ništa nikom neće promjeniti u životu.U ovu temu su se uključili branitelji koji su u obnovi postupka i stvarno ih interesira što se to događa sa tim osnovicama jer im je to bitno kod izračuna mirovine.Moje chatanje po ovom forumu je bila moja pogreška koju sam i platio nekoliko puta.Kad sam imao nešto protiv moderatora pisao sam na knjigi žalbe što može svaki i danas provjeriti pa i na cafeu.Sada ne chatam niti me to interesira,živim svoj život.Ima tisuće foruma za zafrkanciju na kojima učestvujem a ovaj puštam braniteljima da se međusobno informiraju jer je ovaj portal odradio neke stvari koje su trebale odraditi udruge koje primaju novac iz proračuna pa i MOBMS.Uz nadu da ćeš nakon zaista već dužeg vremena naučiti citirati,prepuštam tebi sada tvoje,znam zašto.Pozdrav braniteljima.

 

P.S. Naravno da nemam više namjeru za prepucavanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Hmmm, gledajući stare izmjene zakona o braniteljima, nisam uočio da je bilo razlike u mirovinama što se tiče početnih koeficijenata i mislim da nećemo osjetiti razliku i da će se koeficijenti obračunavati kao i do sada.

 

 

Nadam se da sam u pravu (nisam niti ja siguran) ali mislim da neće biti tu nekih značajnijih izmjena.

 

Ako nisam u pravu, onda stručno, pravno i moderatorski, lingvistički mogu samo napisati da smo najebali.

 

Izračunao sam si mirovinu prema tim starim koeficijentima koji su u ovom prijedlogu zakona i po tom izračunu, ode mirovina 10% dolje, a to mi se dopada kao i svima vama.

 

Mislim da neće dirati neše mirovine, a koeficijenti će biti kao i sada.

 

Osvrnimo se i na te "obnove postupka" tj. ponovne procjene radne sposobnosti.

 

Mislim da će vještaci i povjerenstva biti daleko rigorozniji u ponovnoj procjeni radne sposobnosti te da ne očekujete previše, ali vrijedi se nadati.

 

Hvala Mrljavac na odgovoru, molim ako netko zna (pošto ni moderator nije siguran) da li se po obnovi postupka, znači novi izračun mirovine, "računa" po

starim osnovicama, ili po osnovicama u ovom novom izmjenjenom zakonu?

usput, da se osvrnem na napade na moderatora, nema smisla šta neki likovi ovdje pišu, moje je mišljenje da je moderator ovog foruma sasvim korektan, na kraju krajeva kom se ne sviđa, nitko mu ne brani da ne posjećuje ovaj forum

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje skromno mišljenje je slijedeće:

Kad sam išao na prvu obnovu postupka, a koeficijenti su se povečali u odnosu na onoga s kojim sam ja otišao u mirovinu i pitao sam dfa li će mi sad obračunati mirovinu s tim većim koeficijentom odgovor tete u mirovinskom je bio:

TO SE ODNOSI SAMO NA NOVE MIROVINE dok vaše ostaju po prvotnom koeficijentu tj po onom po kojem je obračunata prva mirovina.

Stoga, pretpostavljam da se to odnosi na one koji će tek krenuti u mirovinu jer ako nijemoglo više ne bi smjelo moći niti manje , ali ipak je to hrvatska gdje je sve moguće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Mrljavac na odgovoru, molim ako netko zna (pošto ni moderator nije siguran) da li se po obnovi postupka, znači novi izračun mirovine, "računa" po starim osnovicama, ili po osnovicama u ovom novom izmjenjenom zakonu? usput, da se osvrnem na napade na moderatora, nema smisla šta neki likovi ovdje pišu, moje je mišljenje da je moderator ovog foruma sasvim korektan, na kraju krajeva kom se ne sviđa, nitko mu ne brani da ne posjećuje ovaj forum

 

 

Nema na čemu.

 

Što se tiče lika koji sam sebe naziva Pretorian43 i koji ovdje stalno ima nešto napisati na moj račun, a pri tome ne bira riječi, smatram da je komunikacija bilo kakve vrste s njim nepotrebno gubljenje vremena.

 

Ipak, ne mogu, a da ne napišem da mi nije bilo teško uguglati Pretorian43 i kad sam stisnuo enter i vidio rezultate pretrage, zamalo sam skočio u nesvijest.

 

 

http://www.cro-rss.com/article_novi_frendpretorian43__5182674.htm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakav macan!

 

Pazi samo koje ima tehničke karakteristike.

 

44 godine,186 cm. 88 kg. kosa crna oči zeleno-smeđe. Tražim malo uzbuđenja i promjena u životnoj kolotečini, diskretan flert bez obaveza.

I biser još stavio sliku onog Brada Pitta.

 

 

Nadajmo se da Angelina ovo neće pročitati.

 

Pretorian :dobri:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija