Jump to content

molim iskustva procedure promjene omjera


muchenik

Preporučene objave

Situacija je slijedeća:

U mirovini sam od 2005 TRAJNO HRVI 20% temeljem PTSP,dragovoljac,spec policija,stožerni narednik .100% OPĆA mirovina omijer 50% rat 50 mir.46 god 22 god radnog staža 4500 kn prije smanjenja 10% ,sad je 4000kn

15.1.2011 sam kod doktora opće prakse ponovio postupak za mirovinu temeljem pogoršanja bolesti za promjenu omjera rat mir (uz priloženu obilnu dokumentaciju)

Područna služba je Slavonija.

Došlo danas da u 5 mjesecu dođem u Tvrtkovu u Zagreb na vještačenje sa svom dokumentacijom(originali i kopija osobne)

Malo mi nejasno sad ,očekivao sam poziv iz područne službe,u mom mjestu a došlo iz Zg.?

Ako netko ima iskustva sa tim ponovljenim postupkom kako ide procedura ...

Nisam do sad nikakve žalbe podnosio, sudove i sl.

Znači od 2005 sam u mirovini sa 20% TRAJNO RVI,a postupak sam obnovio preko doktorice opće prakse,temeljem pogoršanja bolesti za promjenu omjera 15.1.2011 .

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

muchenik je napisao:

Situacija je slijedeća:

U mirovini sam od 2005 TRAJNO HRVI 20% temeljem PTSP,dragovoljac,spec policija,stožerni narednik .100% OPĆA mirovina omijer 50% rat 50 mir.46 god 22 god radnog staža 4500 kn prije smanjenja 10% ,sad je 4000kn

15.1.2011 sam kod doktora opće prakse ponovio postupak za mirovinu temeljem pogoršanja bolesti za promjenu omjera rat mir (uz priloženu obilnu dokumentaciju)

Područna služba je Slavonija.

Došlo danas da u 5 mjesecu dođem u Tvrtkovu u Zagreb na vještačenje sa svom dokumentacijom(originali i kopija osobne)

Malo mi nejasno sad ,očekivao sam poziv iz područne službe,u mom mjestu a došlo iz Zg.?

Ako netko ima iskustva sa tim ponovljenim postupkom kako ide procedura ...

Nisam do sad nikakve žalbe podnosio, sudove i sl.

Znači od 2005 sam u mirovini sa 20% TRAJNO RVI,a postupak sam obnovio preko doktorice opće prakse,temeljem pogoršanja bolesti za promjenu omjera 15.1.2011 .

Hvala!

 

... Poz. Orginale kopiraj i ovjeri kod svog doktora da su istovjetni ... ako te u tvrtkovoj traže orginale im daj samo ... na uvid ..." da se uvjere " situacija je jasna ideš na vještačenje povodom pogoršanja ... sretno :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

roda91 je napisao:

... Poz. Orginale kopiraj i ovjeri kod svog doktora da su istovjetni ... ako te u tvrtkovoj traže orginale im daj samo ... na uvid ..." da se uvjere " situacija je jasna ideš na vještačenje povodom pogoršanja ... sretno :kavica:

 

Malo sam zbunjen...

Jer,ponavljam,zahtijev za obnovu sam podnio 15.01.2011

putem moje doktorice ,gdje sam VEĆ kopirao i ovjerio kompletnu lječničku dokumenticiju od zadnjeg riješenja 2005 do danas i ona je poslala mojoj područnoj službi

,koja je nešto odlučila (neznam šta) i prosljedila u Zagreb u Tvrtkovu,koji me sad traži da osobno dođem sa originalima ,iako očito posjeduje moj kompletan fajl iz moje područne službe(što je logično)

Huh,protumačiću to kao dobar znak za sada,jer po riječima službenice iz mog područnog ureda ,nebi išlo u Tvrtkovu da nije promijenjeno nešto iz dosadašnjeg riješenja o mirovini.

u Tvrtkovoj ću NARAVNO originale samo dati na "pokaz".....u svakom slučaju čeka me 12 dana "vegetiranja" do tada.

Javiću na forum dakle koji je ishod

Hvala na podršci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

osobno sam u om postupku a koji je išao otprilike ovako;

- Dr.OP napisao zahtjev za ponovnim vještačenjem kod ovlaštenog vještaka hzmo-a područne službe u zagrebu.

- za 7 do 10 dana bio na vještačenju kod vještaka iz područnog hzmo-a - Tvrtkova

- kasnije je predmet otišao na reviziju u mobms odakle se vratilo za nekig 20 dana u područnu službu

- trenutno mi se zadnjih mjesec dana predmet nalazi koj jednog referenta i čekam rješenje na kučnu adresu

 

Samo znam da su odbili moj zahtjev za ponovnim vještačenjem , nakon 2 tjedna bi dobio na kućnu adresu da je zahtjev neosnovan i kao takav odbijen - tako rade za one koje odmah otkantaju, kojima predmet ne šanju ni na mobs.

 

A evo ja čekam do sada puna 2 mjeseca i nadam se skorem rješenje koje će stići na moju kućnu adresu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene malo zbunjuje 100% opča mirovina.Koliko znam ili si u profesionalnoj ili opčoj.Onda se te dijele na postotke o kojima pišeš.

Moj slučaj-doktorica OP napisala obrazac(prošle godine)

poziv u područnu službu HZMO(donesite originale,nitko me nije ni pitao za njih,obrazac)

prijedlog vještaka odlazi u ZG

vrača se srezan

područna HZMO ne poduzima ništa oko novog obračuna

meni prekipjelo,užarili se telefoni,isprike na sve stane

uglavno,nekog boga su sjebali pa je sve umjesto dva mjeseca trajalo pet mjeseci

 

Inače sam bio u profesionalnoj 50-50,sada opča 60-40.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prošle godine predao papire za komisiju (prvi put). U 1. mj. ove godine me pozivaju iz Tvrtkove da dođem na vještačenje. morao sam ponit originale nalaza da vještak vidi, da se još jednom uvjeri da postoje. Inače su već imali ovjerene kopije od strane moje doktorice. I zaista na vještačenju su mi tražili da pogledaju originale.

 

U Tvrtkovoj mi dali 70% posljedica rata,profes. nesposobnost, otišlo na Povjerenstvo za reviziju (V. Taborski). Revizija ''srušila'' na 30% rat, profesionalna nesposobnost. Vratili rješenje u Tvrtkovu i tamo je napisano po nalogu revizije rješenje koje mi je došlo na kućnu adresu prije 40 dana.

 

Prije 30 dana sam uložio žalbu i čekam...

 

Pozdrav. P.S. pišite i dalje o svojim iskustvima u tijeku postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija