Jump to content

povlaštene mirovine


jerkoni

Preporučene objave

Povodom nekih napisa o smanjenju povlaštenih mirovina želim

napisati slijedeće.Ovo umanjenje koje su izvršili ljudima

koji su realno,ne lažno dobili invalidske mirovine smatram

antidemokratskim,antisocijalnim i kompromitirajućim

nasilničkim aktom.To triba odmah vratiti.Ako aktuelna vla-

dajuća struktura ima grižnju savjesti zbog inflacije nekih

prava neka izvoli urediti registar branitelja.

Ako ova vlada neće ovo ispraviti,slijedeća treba po

preuzimanju ovlasti na prvoj sjednici i to po hitnom

postupku,u najgorem slučaju ovo preinačiti u socijaldemokratsku verziju tj. u 2; 5; i 7%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jerkoni

 

Sam naziv teme mi se gadi o tome smo ovdje raspravljali ali kakve koristi od toga.Ja osobno nijednog branitelja nesmatram povlaštenim (tu nemislim na one" branitelje" iz sabora i njima slične)po čemu povlašteni? Dali nesebično davanje sebe za ovu državu jeli to povlastica pa ako je zašto ju gospodo niste iskoristili??? dali je davanje života,zdravlja,dijelova tjela povlastica?????????? gospodo zamene nije.Nema tih kuna kojima se to može platit( druga stvar je kukolj,njega treba pošpricat sa najjačim herbicidom).Svi znamo jako dobro tko je u ovoj državi povlašten,branitelji to nisu.Ako se je mogao ukinut "krizni porez"zašto nije naših 10%,bilo bi još toga ZAŠTO ali nemam više živaca(na rezervi sam).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

jerkoni

 

Sam naziv teme mi se gadi o tome smo ovdje raspravljali ali kakve koristi od toga.Ja osobno nijednog branitelja nesmatram povlaštenim (tu nemislim na one" branitelje" iz sabora i njima slične)po čemu povlašteni? Dali nesebično davanje sebe za ovu državu jeli to povlastica pa ako je zašto ju gospodo niste iskoristili??? dali je davanje života,zdravlja,dijelova tjela povlastica?????????? gospodo zamene nije.Nema tih kuna kojima se to može platit( druga stvar je kukolj,njega treba pošpricat sa najjačim herbicidom).Svi znamo jako dobro tko je u ovoj državi povlašten,branitelji to nisu.Ako se je mogao ukinut "krizni porez"zašto nije naših 10%,bilo bi još toga ZAŠTO ali nemam više živaca(na rezervi sam).

 

Samo smireno! " Nikad ni bilo da nekak ni bilo, niti bu da nekak nebu".

Napuni rezervar,napuni baterije i sve 5.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelji moji, nemojte miešati pojmove jer se radi o tome da su i krizni porez i umanjenje "povlaštenih" mirovina urađeni temeljem zakona.

 

1. Krizni porez - donesen zakon u kojem je određeno vrijeme trajanja uzimanja kriznog poreza i po isteku tohg vremena isti porez se prestaje uzimati

 

2. Umanjenje - donesen zakon bez vremenskog trajanja - dakle trajno - nema povrata sredstava i nema ukidanja temeljem nekog vremenskog roka - jedina mogućnost da vlada donese novi zakon ili ukine zabranu povečanja mirovina dok se ne dođe na staro redovitim povišicama (2X godišnje).

 

Krizni porez je obuhvati sve koji su imali primanja više od određeen kategorije dok je umanjenje mirovina obuhvatilo sve kojima su mirovine određene po bilo kojoj osnovici van redovnih mirovina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

slažem se

ali neka Hrvatska isplati naknadu štete zbog invalidnosti

smanjene životne aktivnosti,bol,strah ...

tada nam više nebi mogla oduzimati ono što nam pripada.

 

odluka Vrhovnog suda RH je

primanja HRVI su naknada štete koju država isplaćuje.

 

Jel imaš neki link gdje se može vidjeti cijela odluka Vrhovnog suda, jer ja je nisam vidio a kako se spominju HRVI bojim se da se radi samo o invalidnini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija