Jump to content

obrt ili poduzeća? radim preko internet, pa nema poslovni prostor


MamaR

Preporučene objave

Poštovani,

 

Tražim savjet. Ja bi željela otvoriti obrt ili poduzeća za uslugu redakcija ili uređenja teksta na engleskom jezik (to je moj materini jezik). Ja to već davno radim kao uslugu kolege itd, ali sada bih otvoriti pravi mali biznis. Sve radim preko internet ili telefon tako da nemam fizički poslovni prostor. Kako bi bilo najlakše da otvorim legalno? Hvala unapried za bilo koju savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na odgovorima. Imam stalni boravak u RH, tako da imam pravo raditi ovdje. Dosad nisam otvorila nikakvu firmu nigdje, ali već imam žiro račun u hrvatskoj. Ako otvorim poduzeća, korsitit ću kućnu adresu kao sjedište. Da li bi treba netko doći u mene doma da "kontrolira" taj prostor, ili potvrditi da imam telefon i računalo? Dalje pitam kako je procedura otvaranja poduzeća. Gdje se moram javiti i koje dokumente trebam?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@Mamar... svašta su ti pisali, ali ide ti ovako. Ako imaš hrvatsko državljanstvo za ovaj oblik djelatnosti sasvim ti je u redu otvoriti obrt, ali treba vidjeti bi li ti se to i isplatilo najviše u tvom konkretnom slučaju.

Za tu djelatnost neće nitko dolaziti gledati prostor.

Adresa sjedišta poduzeća je jedna druga priča, ni bih sada o tome...

Ako ti radiš u inozemstvu, dobro izračunaj što bi ti bilo najbolje, jer je potrebno da uzmeš u obzir SVE svoje konkretne prihode, obitelj i tsl.

Vidi i ovdje: http://makora.hr/konzultacije/

Hrabro - i pametno - naprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija