Jump to content

porodiljni : otkaz ?


lucadva

Preporučene objave

Na porodljnom sam do 7. 9.2011. Dobila sam otkaz 3.5.2011. Prije rođenja djetet koristila sam samo 20 dana predporodiljnog. Nisam koristila godišnji odmor u 2010., također ni u ovoj 2011. godini. Kakva su moja prava ( s obzirom da je gazda prodao pekaru u kojoj sam radila i odselio u Dalmaciju ) i kome da se obratim za pomoć u Zagrebu ?

Postoji li neka služba u Zagrebu; za pravnu pomoć i konzultacije ? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Bog,

 

imam sličan problem, na porodiljnom sam (drugih 6 mj) ističe 15.11.2011, istekao mi je ugovor na određeno sa 11.6. obavijestili su me telefonski 15.6. da mi neće produljiti ugovor.

 

Radila sam u firmi 6 godina bez prekida, s time da mi se nakon isteka treće godine promijenilo radno mjesto - to se po starom Zakonu o radu moglo-svake godine se ugovor produživao za jednu godinu, dakle sve na određeno.

 

Molim ako netko zna koja prava imam da javi.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lucadva

pa što ste do sada čekali..pošaljite mu zahtjev za zaštitu prava u kojem ćete tražiti naknadu za neiskorišteni godišnji odmor.U tom zahtjevu napišite svoje ime i prezime, datum i napište da vam je bio dužan isplatiti naknadu za neiskorišteni godišnji odmor jer ga niste iskoristili.Isto tako napišite, da ćete ukoliko ne udovolji vašem zahtjevu zaštitu potražiti putem suda.

-ako ste dobili otkaz kao tehnološki višak a radili ste neprekidno duže od 2 godine imate pravo na otpremninu.

 

danijela

pošto niste dobili otkaz,nego vam je ugovor istekao imate pravo na naknadu sa zavoda.

-ako niste iskoristili godišnji odmor imate pravo na naknadu za neiskorišteni godišnji odmor.

-podnesite zahtjev za zaštitu prava kao na način kako sam savjetovao "lucudva"

-vi nemate pravo na otpremninu jer niste dobile otkaz, već vam je ugovor istekao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru

 

a što je sa novim zakonom koji vrijedi od 01.01.2010

 

- Najnovijim Izmjenama Zakona o radu koje se odnose na institut rada na odreñeno

vrijeme propisano je da je trajanje ugovora o radu na odreñeno vrijeme, u cilju

sprječavanja zlouporabe od strane poslodavca ograničeno na tri godine neovisno o

tome radi li radnik na istim ili različitim poslovima (po do sada važećoj odredbi

Zakona o radu, poslodavac je imao ograničenje sklapanja ugovora o radu na

odreñeno vrijeme u trajanju od tri godine samo na istim poslovima

 

- da li to znaci da moj ugovor od prošle godine je trebao biti na neodređeno

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija