Jump to content

odvjetnik Damir Kramarić


patsy

Preporučene objave

nekoliko savjeta od kolege pred upisom u odvjetnike:

 

Iz ovog prethodnog posta proizlazi ništa drugo nego teška naivčina (bez uvrede) na kojima razni odvjetnici solidno zarađuju. Naime, dotičnog kolegu Kramarića ne poznam i vjerujem da je i drag, pošten itd.

 

ALI KOLEGE!!!

Nemojte ići raditi kod:

 

1. odvjetnika koji traži dobre ocjene - svatko tko ima imalo veze sa stvarnošću zna što je na pravnom faksu ocjena - mrtvo slovo na papiru, jedina ocjena je prolaz odnosno pad tj. završio ili nisi završio fakultet

 

2. odvjetnika koji pošalje vježbenika da te intervjuira - bez obzira na zauzetost krajnje neprofesionalno

 

Sve ovo govorim zato jer svi završe fakseve, nabrijani gledaju američke odvjetničke serije, maštaju o velikoj budućnosti i onda PLJAS! Završe gore nego čistači ulica. Kada tražite posao nemojte gledati napucan ured, odijela, automobile svojih principala. Znate zašto? Jer to kod njih nikada nećete imati.

Ne želim ovdje pametovati, ali kada sam se zapošljavao bio sam na 4 razgovora po razvikanim uredima. Na svakome su me primili, ali nijedan nisam prihvatio upravo iz gore navedenih razloga. Nakraju sam se zaposlio kod petog (ne toliko jakog) jer me jedini primio onako kako sam očekivao - točno na vrijeme, osobno, uz dogovor o plaći, radnom vremenu, pravosudnom ispitu, nije me pitao za ocjene, kod koga sam polagao koji predmet, diplomskom radu i slične gluposti jer je svjestan da je bitno da sam završio, da sam kulturan, okretan i sve ono što se od vježbenika očekuje. Napominjem da nikakvih veza nemam, nitko mi niti u bližoj i daljnjoj rodbini nije niti pravnik.

Jasno mi je da mnogi nisu moje sreće i da ne mogu birati, ali nemojte im davati povoda za izrabljivanje.

 

Zapamtite da su oni sretni što imaju vas, a ne vi njih!!!

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma sve je to stvar srece. nadjes se u pravom trenutku u pravom uredu i sve ispadne ok. i za tebe i za tvog principala. ako su ljudi ostavili dobar dojam na tebe i ako bi volio tamo raditi cemu odmah pristupati negativno. mozda su stvari bas onakve kakve se na prvi pogled cine. mozda su puno bolje a mozda ces pozaliti da si ikada usao kroz vrata toga ureda.

ko zna.....u svakom slucaju sretno....mozda i imas sansi bez obzira na ocjene i rok studiranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se..

Mislim svi smo zamjenjivi, (vježbenici), ali također ima i puno odvjetnika.

Ja sam odlučila dati otkaz odvjetniku kod kojega sam na vježbi, jer mi je stvarno jadno..i neću to trpit.

Da sam u najjačem odvj.uredu ne želim trpit ponižavanje na bilo koji način i izrabljivanje, a ne ovako kod nekog osrednjeg odvjetnika, koji nema ni posla, niti zna treba li mu tajnica ili vježbenik.

 

Općenito, mislim da je velikoj većini odvj.vježbenika jadno raditi..Mislim, vjerujem da ima normalnih i korektnih odvjetnika, ali u vrlo malom broju.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U potpunosti se slažem sa ovim razbijenim iluzijama o odvjetništvu a neke gluposti oko toga kako je ono bajno i sjajno su čista laž!!! Danas u Hrvatskoj komora je dio kriminala i točka!!! Bez jasnih odgovornosti prema stranci a napose kada se radi o određivanju odvjetničkih tarifa što nigdje u svijetu ne radi komora već država nemamo se što razgovarati. Stranka ima interes da se spor riješi što prije a odvjetnik ne pa stoga metastaziraju svi spise u nedogled a kada sutkinja Rahela Sakač kazni onu kuju xxxxxx za odugovlačenje svi se rušite u nesvijest. Pa jeste vi normalni???

 

Ja sam radio kod odvjetnika xxxxxx kratko vrijeme i to mi je bilo dosta jer sve na početku izgleda super dok ne počneš raditi sa strankama i shvatiš da se moraš boriti i protiv svih tih ljudi koji rade u tom jadnom odrpanom uredu. Takvo iskustvo su imali i mnogi drugi koji su počeli u odvjetništvu pa da ne bi ispalo kako generaliziram bezveze.

 

Ma pusti ti odvjetništvo na početku jer moraš biti spreman na kazneno djelo. Radije kreni u sud, pa ćeš vidjeti nakon godinu i pol što ti se sviđa. Ako ti se bude dalo i dalje u te kriminalne vode sretan put ti želim.

 

Davno su Zeppelini ispjevali When the levee breaks i jednom će svemu tom rusvaju doći kraj...

 

Pa-pa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako da krnenm na sud kad nema natječaja

a i kad ce ga bit pitaj boga koliko ce im mjeseci trebat da ga razrijese i hoću li j dobit posao ili cedobit neki tajin sinko

ovaj topic, drage kolege, nije mjesto za generaliziranje o odvjetnicima i sasipanje nevidene pameti vas iskusnih i starijih na nas mlade i neuke, nego je mjesto gdje pokusavamo prikupiti informacije o jednom potencijalnom poslodavcu

ukoliko tih informacija nemate

molim produzite na neki drugi topic

zao mi je ako ovo grubo zvuči

ali nezaposlena sam i polako gubim strpljenje

ne pomazu mi nicije katastrofične prognoze

I REST MY CASE :smilerockon:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

patsy, bit ćete dugo nezaposleni ako ćete slušati generaliziranje, što mi se čini da ipak nećete

 

što se spomenutog odvjetnika tiče nikad nisam čula ništa loše. A ima ih stvarno raznih. "Stare" odvjetnike nažalost već gazi vrijeme jer velik broj njih još uvijek i s uključivanjem kompjutera ima problema. A ovaj je mlad, perspektivan, s dobrim strankama i dosta posla. To je jedino što vam je važno - da možete raditi i od nekog nešto naučiti. A u odvjetništvu se puno radi ali zato i najviše nauči. Probajte, pa ćete tek onda znati je li to za vas. i ima ih puno koji nemaju nikakve veze s kriminalom ili mafijom. sretno!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo nastavi egzercirati svoju prepotentnost na takav način da se radi o generaliziranju i sasipanju neviđene pameti pa još dugo i nećeš pronaći nikakav posao.

Ja sam se javio na natječaj, obavio razgovor, još je Sessa (super čovjek) bio predsjednik suda, prošao, obavio praksu, naučio u dvije godine više nego kod bilo kojeg odvjetnika (razmisli, imaš paradigmu najmanje tri strane u spisu) i dao pravosudni iz prve, a sada sam ono kak se veli pravnik u privredi i fino guram postdiplomski.

Ah da, volontiranje također nije loša stvar, dapače, od onih nekorumpiranih sudaca (a ima ih podosta) to se i više cijeni, nego laprdanje sa troškovnicima kojim se liječi vlastita nesposobnost i pohlepa...

Ponavljam, fokusiraj se na sud, na početku si karijere, nemoj se zeznuti kao ja kad sam pun optimizma i nade krenuo u odvjetničke vode jer to zasada bivstvuje (što bi rekli braća srbi) u sferi K R I M I N A L A, jer ćeš se jako razočarati u svom tom podmetanju i radu iza leđa!!!

No ako se sa time možeš pomiriti ja ovdje zaista ne trebam gubiti vrijeme.

Glede natječaja važno je reći da nije točno kako ih nema. Očito se radi o tome da vis a vie vlastite lijenosti se tebi neda putovati malo dalje, npr. u Sesvete ili Karlovac, pa stoga taj argument pada u vodu (kako ih nema...). Osim toga lako se prebaciš sa Prekršajnog na Općinski ili na Trgovački... A urgiranjem kod ministarstva sa ispravnim podnescima možeš zaista i požuriti rješavanje natječaja.

Glede mog stava prema odvjetništvu izlišno je eksplaniranje per casus jer #### ga ako se nešto u praksi desilo meni 1000 puta desit će se vrlo vjerojatno i tebi ma tko ti bio poslodavac (odvjetnik). Da se promijene one odredbe (vidi post supra) ja bih prvi otišao u odvjetnike. Ovako...

Sretno ti u nalaženju posla.

patsy je napisao:

kako da krnenm na sud kad nema natječaja

a i kad ce ga bit pitaj boga koliko ce im mjeseci trebat da ga razrijese i hoću li j dobit posao ili cedobit neki tajin sinko

ovaj topic, drage kolege, nije mjesto za generaliziranje o odvjetnicima i sasipanje nevidene pameti vas iskusnih i starijih na nas mlade i neuke, nego je mjesto gdje pokusavamo prikupiti informacije o jednom potencijalnom poslodavcu

ukoliko tih informacija nemate

molim produzite na neki drugi topic

zao mi je ako ovo grubo zvuči

ali nezaposlena sam i polako gubim strpljenje

ne pomazu mi nicije katastrofične prognoze

I REST MY CASE :smilerockon:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne volim s ovakvima uopće komunicirati, ali bolje je možda za pravnike koji žele početi negdje raditi da vam odgovorim.

davno sam završila s vježbanjem pisanja troškovnika, radila u dva odvjetnička ureda (u prvom ne grozno nego nemoguće stanje: i što se tiče znanja i postupanja prema strankama, a i samostalnog određivanja cijena - daleko daleko iznad tarife, ali srećom sam pronašla drugi ured i tu i ostala, učeći od odvjetnice koja može biti uzor mnogima)

Možda ćete reći da sam imala sreće, ali nadam se da će takvu sreću imati i drugi jer sam puno naučila, pravosudni položila bez ikakvih problema uz učenje od tri mjeseca, s pohvalom. A prije nego što sam počela raditi u struci radila sam druge poslove, barem donekle vezane uz pravo.

 

Da se u odvjetništvu radi, radi se mukotrpno, ali nemaju svi, kolega, uvjeta za volontiranje na sudu. A kada je gospodin Sessa bio predsjednik suda, znam iz vlastitog iskustva koliko je dug bio popis pravnika koji su htjeli volontirati.

Ipak je među nama većina ljudi koja živi od plaće. Rad u gospodarstvu se svakako isplati, samo da bi se došlo do toga da možete birati gdje želite raditi, važno je odraditi pripravništvo i dosta naučiti.

Nemojte zato ljudima savjetovati sve samo prema vašem iskustvu. Naravno da neki imaju potpuno krive iluzije o odvjetništvu, ali takve je svakako bolje pustiti da se sami uvjere.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evidentno ovo ide u krivom smjeru ali dobro…

 

Sjećam se kako je jedan bahati umišljeni odvjetnik spušio 10.000 kn kazne jer je suca provocirao kako je on njemu kolega. Stoga se nemoj junačiti tako molim te samnom jer mi nismo i nikada i nećemo biti kolege a kad bi takvi kao ti i bili kolege sucima kome uopće bi trebala takva država… osim možda mafiji.

 

Moja «sreća» se sastoji u tome da sam naučio engleski i njemački, imao izvrsne ocjene na faksu i ono što je najbitnije izvrsne radne ocjene sa suda (kao volonter dolazio sam i odlazio sa posla i prije sudaca). Volonter dušo. Nešto o čemu ti nećeš nikada ništa znati. Kao ni o pravnoj etici i radnom moralu te svrsi materije koja se zove pravo, a to je ono što je bitna ocjena svakog neposrednog razgovora kod selekcije kandidata jer faks nije samo faktografija već i odgoj. Vidim zaboravio se xxxxi xxxxxx (kadrovska politika).

 

Glede uvredljive teleološke (jer tumačim) interpretacije navoda kako se u odvjetništvu puno radi može lako a contrario , a kao kod sudaca se ne radi??? Svaki sudac u OS ZG ima u referadi (civil) cca. 1400 predmeta. NEMA TEORIJE DA NEKI SPISI NE ODU U ZASTARU. Zbog čega je to tako?

 

Pa zbog toga što se reducira svaki glasić koji bi sucima dao ovlasti da oderu kožu odvjetniku koji ne samo materijalno već i formalno zlorabi postupak. Moraš prihvatiti da je to ono što nas sve uništava. Kada pričam sa studentima sa Floride (imam obitelj tamo) svi se ruše u nesvijest kada im kažem da ni u kaznenom, a kamoli u civilnom postupku suci kod nas nemaju institut Contempt of court (ili nešto slično) a niti itko ima i policajca da ga čuva redovito već samo kad se desi neki eksces koji završi ubojstvom ili tto. Već kad netko namjerno ne osigurava zamjenu i time odugovlači postupak pa ga se kazni po zakonu i pravdi svi se TOME čude.

 

I kaj si ti pošteno naučila u odvjetništvu molim te lijepo, pisat prijedloge za ovrhu možda (u postupku koji je postao nova parnica), dvostruke dopise strankama i sudu (dva troškovnika, jedan za sud drugi za stranku), muljanje sa medicinskom dokumentacijom, kad tražit prometno a kad medicinsko ili vice versa, kako odugovlačiti ročište, kako izbjeći ročište, kako izbjeći dostavu, ma ti ne znaš kako tužba izgleda, a kamoli žalba kad se ti u svom postu prokakiš da ti je netko sa suda kolega!!! Zbog čega tebi netko sa suda može biti kolega? Da se dogovaraš sa dostavnom službom kada poslati presudu ili rješenje pa da imaš koji dan roka??? Da na gruntovnici (u vrijeme dok sam ja stažirao) moraš bdjeti nad svakom knjigom da ti neki vježbenik nešto ne dopiše na zk upis ili Bože sačuvaj otrgne stranicu iz zk??? Raditi iza leđa drugim kolegama, krasti stranke, prodavati parnice… To je odvjetništvo u Hrvatskoj danas i to moraš prihvatiti za svaku daljnju diskusiju samnom. Ja ne znam da li to radiš ti i tvoj ured, vjerojatno da, ali to «neki» rade, i time navlače bijes sudaca na sebe kao i drugih kolega i «kolega».

 

Mi nažalost nemamo predsjednika hok-a koji će zarežati na političare da ostave sudove na miru kao što je to svojedobno napravio predsjednik američkog BAR-a kada je Bush podivljao sa Patriot act-om.

 

Ili možda XXXXXXXX nisu kupili sudsku praksu sa kriterijima naknade štete??? Ma daj ne …

 

Stoga pričaj ti bajke nekom drugom i vrijeđaj nekog drugog sa suda da ti je «kolega» jer sadržaj mog maila kolegici je fokusiran, ako analiziraš dublje, samo na to da bolje promisli i riješi sa sobom prvo što želi biti a onda će joj sve dalje biti lakše, a mom odnosu prema tebi najviše su doprinijeli baš takvi kao što si ti.

 

Da ne misliš kako ja smatram kao Shakespare, moram naglasiti ovo. Odvjetnik je nužan, on je conditio sine qua non svakog normalnog društvenog funkcioniranja, nezamjenjivi korektiv hladne državne mašinerije, balans, fantastičan ekvivalent neekspeditivnosti državne vlasti, ali samo, i samo onda dok služi interesima tog društva. Tog momenta kad se poremeti ta ravnoteža (kao kod nas danas) pa se počne zlorabiti metoda u svakom postupku (odugovlačenje u zastaru kao i evazija dostava na primjer) ja odvjetnika pljunem i sastavim sa zemljom čim ga vidim. Idemo konkretnije? Faca je XXXXXXXxi njemu slični, faca je XXXXXX(arbitraža, iako tamo nešto mulja sa troškovnicima), faca je xxxxxxxi sada u penziji xxxxxxxx, faca je nažalost više neaktivni xxxxxxxx (super knjige je napisao) a smeće su xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx i njima slični kao i njihovi vježbenici (prevelika aktivna većina apologeta privatizacije) a ti se sada pitaj i dalje zašto.

 

U nadi da ćeš postati zaista prava, metodična, iskrena prema sebi i stranci (nemoj prešućivati ovoj mladoj kolegici sve ono što ju čeka) o d v j e t n i c a a ne «odvjetnica», želim ti sretan Uskrs i

 

pa-pa…

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iskreno mi je žao zbog toga što se u ovo pretvorila rasprava o jednom oglasu za vježbeničko mjesto.

 

No kada bih ja sve napisala što ovu mladu kolegicu može čekati, to stvarno ne bi stalo u jedan post, imaš pravo. I uopće ne govorim da je odvjetništvo bajka niti da se u sudstvu ne radi. Pogrešno tumačenje. Baš suprotno. Meni je puno veći problem što postupak stoji godinu dana do idućeg ročišta. I to što moram moliti suca da odredi trošak na teret suprotne strane koja se pojavi na ročištu za koje je poziv stigao prije 6 mjeseci, a on sad dođe i traži rok za očitovanje!? Na što?! I to što suprotna strana ponavlja neprestano iste podneske samo da bi odugovlačila postupak. A sudac se s tim šali. Dapače, naravno da bi svima bilo lakše kada sudovi ne bi bili toliko preopterećeni. Apsolutno sam ZA kažnjavanje. I ZA suce koji su autoriteti - koji će znanjem i vođenjem postupka posramiti odvjetnika - da mu ne padne na pamet doći na ročište nepripremljen i misliti da će nešto izboriti "na galamu".

 

No, ja sam samo ponovno uvidjela kolika je sreća što se ne moram povlačiti po općinskom sudu i raditi naknade štete koje su i izazvale veliki dio tvog opravdanog nezadovoljstva. I sama se upravo borim s "kolegicom" koja mi je podmetnula falsificirane povratnice i e-mailove s promijenjenim datumima kao dokaz da je poslala zahtjev za zaštitu prava na vrijeme. A sirotica bila na skijanju pa 15 dana prekoračila rok... Svega ima. Nisam imala namjeru ništa prešućivati mladim kolegama, no to o čemu pišeš na koji način rade odvjetnici stvar je uvelike njihovog odgoja i komore koja ne radi apsolutno ništa. No zbog odvjetnika koje si nabrojao isplati se započeti vježbenički staž ako se pruži prilika pa se onda premjestiti negdje drugdje kada se neko mjesto otvori. I sama dobro poznajem rad odvjetnika xxxxxxxxx s kojim surađujem i odvjetnika xxxxxxxxxxxi drago mi je da smo tu istomišljenici. Kao i u još puno toga no to je ipak neka druga tema koju bismo mogli otvoriti - ali trebalo bi i konkretno utjecati da se puno stvari promijeni - i na strani sudaca i odvjetnika. A i upravnih tijela. No kakve političare imamo, ova zemlja ne može daleko dogurati.

 

Ipak, tvoj post bio je ipak i preporuka mladim kolegama - preporuka za rad na sudu i rad kod ipak nekoliko dobrih odvjetnika od kojih mogu nešto naučiti, za vrijeme dok im je mjesto na sudu trenutno ili trajno nedostižno? Drago mi je ipak da je ovo naše dopisivanje zbog ovih preporuka o budućem poslu i mogućnostima, vjerojatno jasnijih mladim kolegama, poslužilo.

 

A mi možemo drage volje ovu raspravu nastaviti na drugom mjestu. Vjeruj, ovakvim tonovima niti ovakvom prosuđivanju ljudi u ovom slučaju uopće nema mjesta. lijep pozdrav do sljedećeg pisanja :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa rogatima se ne valja bosti pa smirujemo diskusiju?

 

Dakle kad vraga ne možeš za rogove onda ga gladiš po ruci? 

 

U svom dosadašnjem iskustvu ne pada mi na pamet otvarati se odvjetnicima a sve u cilju otkrivanja mog identiteta jer sve bi to okrenulo reflektore (jer ovo čitaju i oni idioti o kojima pišemo) na prave suce mučenike i uništilo bi ih u finalu. To ja neću nikada dopustiti. No moram i hoću odgovoriti na ovo zadnje i uzmi u obzir da je ovo zadnji post od mene jer postaje izlišno i dosadno a za takve djetinjarije nemam vremena kao ni ti. Ja od svog iskustva ne mogu pobjeći i samo iznosim svoju paradigmu.

 

Čitaj pažljivo.

 

Da je meni netko u startu kad sam tražio posao rekao čuj, ti sad ideš u odvjetničke vode i ti sad moraš biti krvopija, cjepidlaka, u glavu uguženi fahidiot, bandit, pirat, sve ono što si gledao po b-filmovima, predstavama u kazalištu, čitao u romanima i (najvažnije) spreman na kazneno djelo, ja bi reko ok, tjedan dana bi bio pijan, zdimio bih 2 kg žiže, silovao stup od javne rasvjete i trčao po Sljemenu bez gaća u krug s preponama u prazan bazen, jer čemu faks i stav o pravednosti… Pa bih se nakon toga smirio i možda čak i krenuo u te vode. Ovako, kad se malo pomalo otkrivala dubina ispod površine odvjetništva u Hrvatskoj na Balkanu koju su mi svi tajili (iako nikada ne zaboravljam riječi pokojne Vesne Radovčić kako je čovjek božanski najuzvišenija životinja) razočaranje je bilo za mene preveliko. Dakle, ako mala hoće u odvjetništvo ok, nema problema i sa time se slažem, ali, ali, ali, ima pravo u cijelosti znati u što ulazi a ne da joj se prešućuje (kao ti na raspravi) ono što je bitno (pitaj se što ti fali u ovom casusu prezentiranom u prethodnom postu). Ima jedna rečenica jednog od sudaca US Supreme Court-a, da svaki odvjetnik uvijek govori istinu, ali nikada svu i na pravom mjestu. Mala ulazi u nešto za što sigurno nije spremna (sudeći po aporijama koje iznosi u gornjim postovima), ulazi u to da će joj vježbenici koje će naći u tom uredu podmetati i raditi joj iza leđa, davati joj krive adrese (kako bi što manje vremena radila pravi posao u miru ureda, kabineta) možda čak i složiti predstavu kako ju traže neki drugi odvjetnici ili javni bilježnici za posao pa da u kritično vrijeme ode iz ureda, ocrnjivati je pred šefom i strankama kada nije nazočna, davati joj ono što Englezi vele arduous work, gubiti vrijeme od jutra do mraka na konfuznim stvarima i na kraju neće naučiti ništa osim adresa na koje se treba obratiti kada ima neki pravni problem. A najbolje je što to nisu one prave adrese. Čini mi se da joj starci nisu pravnici (kao ni moji) pa da tu ima veliku rupu prije prakse no i to se može popraviti jer mora biti psihološki uvjetovana, zapeta, napeta, luda za tim poslom, mora gorjeti za njime, a to se sve može nadoknaditi iako treba vremena.

 

Glede faca, pa daj uzmi xxxxxxxx. Prvo pitanje na intervjuu je što ste po horoskopu? Dobro da se nisam srušio sa stolca a ured još kad sam vidio (sav neki u kuplerajsko crvenoj boji a na zidu iza njega neki murtićev masakr) počelo me gušiti. I on kao slovi neka veličina. Možda sa svojim kilama…Pa gdje je tu minimalizam, forma podređena funkciji??? I to je odvjetnik? Phi!

 

Jest, xxxxxxxxxxxx bi popasao svaku fekaliju koja izađe iz njemačkog anusa ali je imao krvavu mladost (skoro kao ja) i jaaaako se mučio i ono što mi se baš sviđa kod njega, on ima hrabrosti zaletiti se na zakon i tražiti utvrđenje njegove protuustavnosti, podredno ukinuće pa makar to radio i kao plaćenik inozemca. To većina «odvjetnika» kod nas nema niti će ikada imati jer im je lakše postojati u svom parazitiranju kao i tebi (zašto se suzdržavaš iznijeti skupove činjenica koji prikazuju one »odvjetnike» u pravom svijetlu). To je odvjetnik ti ograničena bučo, uzmi zpp, zkp, zup, zus i sruši mi odluku i onda idemo na ručak a ne se služiti putevima sudske uprave i tuđim krevetima (onaj odvjetnik andrej ne mogu mu se sjetiti prezimena, by the way kak mu je sin) pa tako napredovati. Plaćati svoje vještake, to će reći davati novac liječnicima koji van radnog vremena u fušu (dakle na crno) daju mišljenja i prognoze, dijagnoze. Što bi liječnička komora rekla na to? Niš. Isto kao i odvjetnička na hrpu drugih svinjarija (pogotovo kad su se dijelili doktorati svima koji polože pravosudni, pa gdi toga ima). Isto kao ni javnobilježnička (pohlepa = xxxxxxx). I on će biti neki aktivator vrijednosti imovine, rob forme…Pljuc!!!

 

Pravi odvjetnik samo izlaže, a tek kada ga pravi sudac upita onda obrazlaže. I ništa više!!! Pa hebemu sve, nobilo složi predstavu pred novinarima o notornim manijacima i ratnim zločincima (neki od njih su sa poljoprivrednim strojevima orali žive muslimanske zarobljenike vezane na podu, ne pitaj otkud znam) i nitko ništa!!! O srpskom šovinizmu uvijek i svugdje ali o Hrvatskom nikad i nigdje.

 

Ajmo u veće visine.

 

Da li bi ovakve stvari bile moguće u Luksemburgu na primjer? Daj se probudi. Samo malo kompariraj sudsku praksu (vikendom juriš po Internetu), napose inozemnu i sa time argumentiraj svoje stavove jer htjela ne htjela Hrvatska će postati dio svijeta i tome političari (koji idu od krize do krize nikada od problema do problema a naveliko rade sa kriminalnim skupinama) ne mogu ništa.

 

Ovo je dovoljno jer ti si ovdje ipak samo hrpa forme a ništa od sadržaja i molim te nemoj navoditi kolegicu na krivi put već direkt u glavu.

 

Sudim da vjerojatno radiš one prave stvari (trgovačko i civil) pa hoću i tu nešto reći. Savjet, probaj si napraviti neki rešeršo kod gospodarske komore vis a vie arbitraže i ako ti se sviđa svaki spor ober 10.000,00 ojra guraj tamo. Gotovo za manje od mjesec dana. I fokusiraj se na osiguranje tražbina. I probaj izbjeći parnicu, a ako te baš kontrastranka zeza uništi ju bez milosti no to sve vjerojatno znaš i bez mog popovanja. Kad meni vježbeničić donese podnesak sa svime što mi treba isti dan dobije pravomoćnu i ovršnu klauzulu. Van toga, nasmijem se i kalendiram za godinu dana. Zbog čega zadnje izmjene i dopune ovršnog zakona?

 

Lijepi pozdrav a možda nas sudbina jednom i nanese jedno na drugo a maloj želim zaista sve najbolje u daljnjem radu.

 

Pa-pa

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isprike na nelogičnosti da odmah dajem obje klauzule, naravno da je pravomoćnost prije ovršnosti, jednostavno dokaz da se prave stvari ne rade na brzinu ali poludim na zlouporabe postupaka iako recimo kod zup-a (porezi) ovršnost zna nastupiti i prije pravomoćnosti. Ovisi o čemu se radi, zar ne a i znaš što sam htio reći. I radi se o ShakespEareu, a face su i xxxxxxxxxxxxx. Glede casusa referiam se na oba prezentirana (OSIGURANJE TRAŽBINA).

 

Puno sreće u karijeri želim.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

doktore što se to događa sa mnom

osjećam se čudno

imam 37 godina i vrijednu diplomu

uznemiruju me noćne polucije

boli me glava

profesor sam na srednjoj školi

tamo predajem neka lijeva prava

onanija mi je redovna

mjesečna plaća mizerna

 

što da radim bez akcije čitavi dan

 

dok sam bio student

ružio sam često

čitao praxis

polemizirao vješto

anarhizam mi je bio u krvi

svi na barikade

sanjao sam kako vodim proletere mlade

a danas doktore pomozi mi

teško mi je vjeruj mi

 

što da radim bez akcije čitavi dan

 

moje društvo ordinira od 19 do 22

ono niti eksa

niti galami

zuri u prazno i truli

šljakeri spavaju po tramvajima

djeca se ljube na ulicama

noći su frajerske i uvijek na smetnji

noći su samo na smetnji

 

ja sada idem iz ovih stopa da se bacim

ravno u savu

 

šezdeset

osam šezdeset

vratit će se opet

osam šezdeset

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro ste ovo primijetili i skidam Vam kapu. Posebno mi je bio zanimljiv onaj dio sa etikom i rasipanjem latinskog. Kao, nitko drugi ne zna latinski pa će on sada biti tu glavna faca. Neka bude, čistit ću mu cipele ako treba, ali neka to pokaže tada svojom etikom i dostojanstvenim ponašanjem dostojne odvjetnika/suca/... što već jest, a ne ponašanjem studenta prava. Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čovjek nije normalan stvarno, pa koji je to riječnik???

 

Ali ima pravo u dosta toga no treba znati reći nekome u rukavicama da je prostitutka a ne ga zvat ovako javno i oplesti po njemu.

 

Osim toga ima puno sudaca koji su pobjegli u druge poslove što opravdano što ne jer nisu mogli trpjeti da zakon od njih radi budale ali to treba pravilno artikulirati a ne ovako drvlje i kamenje.

 

Ajde ti majstore na terapiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da on ima muda talasao bi on negdje drugdje a ne ovdje sve i svakoga i na mjestu na kojem ne treba izazivao!

ma čitam ja ovo i mislim si šta si on uopće dozvoljava ženi govoriti da je kriminalka, pojma nema tko je i šta je... otkud on zna gdje ona radi i da ne radi pošteno svoj posao?? ja ne bi reko da su svi odvjetnici lopovi. pa znam i ja jednog građevinara kriminalca pa ne mislim da su svi kriminalci, skupa sa mnom! ajde molim vas malo zdravog razuma u diskusije. ko vam kriv šta ne možete zagalamiti gdje treba, pa sad skidate kapu nekome ko se ovako dere bezveze

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

da on ima muda talasao bi on negdje drugdje a ne ovdje sve i svakoga i na mjestu na kojem ne treba izazivao!

ma čitam ja ovo i mislim si šta si on uopće dozvoljava ženi govoriti da je kriminalka, pojma nema tko je i šta je... otkud on zna gdje ona radi i da ne radi pošteno svoj posao?? ja ne bi reko da su svi odvjetnici lopovi. pa znam i ja jednog građevinara kriminalca pa ne mislim da su svi kriminalci, skupa sa mnom! ajde molim vas malo zdravog razuma u diskusije. ko vam kriv šta ne možete zagalamiti gdje treba, pa sad skidate kapu nekome ko se ovako dere bezveze

 

Ma jest to ali, ne znam da li je ovo on, možda je i ona jer čovik skače u nekim momentima sebi u usta, te je, te nije pravnik u gospodarstvu, te je te nije sudac, šta li je na kraju ni on sam valjda ne zna. Ali oću reć to da ovo kako su stranka i odvjetnik u sukobu interesa stoji, šta je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A mi kao znamo tko si i što si ti? Istina ni on se nije predstavio i mulja sa svojim generalijama ali čini mi se da jest upućen u neke stvari.

I gdje bi mi to trebali galamiti? www.jurpro.hr

Osim toga činjenica jest da odvjetnici imaju svoj lobi u Saboru a ostali ga nemaju.

Ma kad se pogleda svo to natezanje čovjek je rekao istinu. Svi ti stari odvjetnici su hrpa perveznjaka koji uživaju u tome kad se slomi mladi duh i u tome nalaze konfirmaciju i satisfakciju svoje poremećene predodžbe kako je svaki čovjek prevarantska životinja i zao a kada im se netko mlad i agilan suprotstavi njihovom pohlepnom uredu i pruži neke nove ideje odmah svi pljuju po njemu. To je bilo moje osobno iskustvo. Ma… Nabijem sve te kretene na quratz!

 

Bitno je da ova mlada kolegica nađe posao. Ja sam imao veeeeliku sreću tako da sam mogao birati između stažiranja kod odvjetnika ili na sudu. Bez dvojbe sam odabrao sud i naučio toliko koliko odvjetnički vježbenik ne može nikada jer na sudu prođeš sve odjele a odvjetnik se specijalizira za nešto i ni makac dalje od toga. Mali je broj onih koji imaju pravu potku a i ti su pobjeglice sa suda (npr. bivši sudac xxxxxxxxxxx).

 

Stoga ako ikako može neka se kolegica provuče na sudu, bio natječaj ili ne, veza radi sve, jer tu se radi o nečemu što će ju obilježiti za cijeli život. Poslije neka bude što god želi.

 

Jedina kritika koja bi se mogla njemu (ovom napušenom) uputiti jest to da prešućuje kako su za većinu stvari krivi suci jer oni vode postupak i oni dopuštaju svakakve akrobacije a od odvjetnika se i očekuje da ponekad bude hulja.

 

O ovome bi ipak trebalo otvoriti temu negdje drugdje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad pozelite reklamirati nekog odvjetnika, probajte prvo platiti reklamu legalisu. A kako u pravilima foruma pise da je zabranjeno reklamirati odvjetnike, onda lijepo odustanite od pisanja imena. Mali uvid u Kodeks ne bi skodio.

 

Kad pozelite nekoga javno pljuvati na legalisu, potpisite se imenom i prezimenom, stavite adresu i el. potpis da znam kome proslijediti kaznenu prijavu.

 

Zelite li nekome reci da je smece, kriminalac, gad i sl. recite mu to u lice ili objavite placeni oglas u tisku, a ovaj sajt zaobilazite u velikom luku jer koliko se god slagali ili ne slagali s vasim navodima, nemamo namjeru biti poligonom za vase frustracije, uvrede i klevete, ako to i jesu.

 

U svakom slucaju, zanimljiva tema, otvorena na krivom mjestu i potpuno krivo krenula. Otvorite novu temu s novim naslovom a ovu ostavite za ljude kojima je namjenjena.

 

Opomena. Poslije zakljucavam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala moderatoru na glasu razuma

neznam zasto se bas moj topic morao pretvoriti u poligon za mlaćenje prazne slame

kad na forumu imajos desetak topica naslova odvjetnik taj i taj

ili dobijes informacije ili ne

 

 

sad ima natječaj na faxu za asistente

pa nek elokventni kolega tamo potrazi sreću ukoliko ga krase sve karakteristike kojima se dici

natjecaj je u nn, jos traje

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

uopće sam vec zaboravila davne nezaposlene dane kad sam se sada sjetila pogledati ovaj topic

 

Vec mi je pravosudni debelo iza leđa i sada kada gledam ova sranja koja su mi neki od vas s visoka filozofirali, izjave silnih autoriteta i nenadmašnih pameti, dođe mi da krepam od smijeha :)

 

Umjesto da me netko lijepo posavjetovao da si pogledam ovrhu i grunt i da će biti sve ok, i da posao kod odvjetnika nije za ljenčine nego ljenčine idu raditi na sud, moralo se napraviti dramu...

 

Našla sam sama sebi posao i to kod drugog odvjetnika. Poslala sam mejlom molbu na stotinjak adresa koje sam skinula s komorine stranice i našla posao u roku od tri tjedna. Znate, ponekad ne škodi imati vjere u sebe i pokušati.

 

Sto se tiče onog gore pametnjakovića koji je na sudu dvije godine "učio" nek ne trabunja gluposti. To mu ja nisam mogla reci prije dvije godine kada nisam znala niti kako sud izgleda, ali danas njemu i svakome sličnome kročim preko lešine bez da trepnem. Frišku je figu naučio dok je na sudu ispijao kavicu. Osim toga na sud nije mogao doći i nije sigurno došao bez debele veze a ako vam netko tvrdi drugačije sere i laže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija