Jump to content

kida živce....


planina

Preporučene objave

dali možda netko ima ideju o čemu se radi...naime kupio prije 20 dana apartman u zadru..sve čisti i uredni papiri od vlasnika,pravno provjereno..građevinska ,uporabna..zgrada nije pod teretom..odmah predao ugovore na uknjižbu vlasništva..i večeras idem na internet da vidim dali su u zadru u gruntovnici proknjižili moj predmet..jer je stavljena odmah moja aktivna plomba za uknjižbu..kada imam večeras šta vidjeti svi stanovi u zgradi pa tako i moj apartman dobili po aktivnu plombu..znači cijela zgrada..išao provjeriti plombu na internetu tamo se baš nerazumijem piše da je netko jučer podneso zahtjev za uknjižbu vlasništva na navedenom z.k ulošku i nešto 13 k.o..e sada što im dođe taj 13..vjerovatno 13 apartmana jer ih toliko ima u zgradi..pa nemogu ništa do ponedjeljka dok se gruntovnica neotvori,pa me zanima dali je netko imao slična iskustva..zbog čega bi mogla cijela zgrada dobiti plombu..novogradnja..stara 3 godine..dali je moguče da se banka nije naplatila..ili možda neki neplačeni računi..od vanjske rasvjete..pa ovrha..mislim..ipak je sve etažirano i uredno..nisam pametan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može biti bilo što, bez uvida može se samo nagađati.

Čak bi i ja teoretski , npr. mogao složiti kakvu bogus tužbu i staviti zabilježbu.

 

Ako je zabilježba na cijelu nekretninu, najprije će se raditi o sporu bivših vlasnika zemljišta ili same zgrade (rođak ili supružnik osporava prodaju) ili neraščišćeni odnosi u vezi gradnje (kompanjonstva, dug prema izvođaču ili dobavljaču).

 

Sad je 'u modi' da suprug/a osporava prodaju temeljem potraživanja 'bračne stečevine'.

 

 

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da..može biti sve i svašta..jučer sam i danas lom napravio..ptsp proradio skroz...zvao vlasnika koji mi je prodao i rekao kako stvari stoje..izvođača...stanare..nitko ništa nezna..svi čekamo ponedjeljak...netko se pravi glup i lud..ali pošto je nekretnina uredno etažirana..to je moje privatno vlasništvo..teško da se može netko naplatiti iz mojeg dijela..ali pošto nisam upoznat sa materijom problema neču ništa reči unaprijed..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne vrijedi se unaprijed živcirati .

po plaćanju akontacije ili sklapanju predugovora trebalo je izvaditi novi vlasnički list.

 

možda je plomba upisana zbog tvog prijedloga za upis vlasništva po kupoprodajnom ugovoru .

provjeri na kopiji svog prijedloga

Z... broj

ako se slažu to je normalno i sve pod kontrolom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ja kada sam kupovao sve je provjereno i napravljeno kako bog zapovjeda...i nije bilo nikakvih aktivnih plombi na mom vlasničkom listu jer sigurno nebi uzimao takvu nekretninu..čak sam angažirao odvjetnika da pravno sve provjeri oko zgrade...i nakon sklapanja kupoprodajnoga ugovora isti dan ugovori oredani na upis u zemljišne knjige i stavljena moja aktivna plomba..da bi eto 20 dana kasnije još jedna stajala akrivna plomba a koja nije moja..i ta ista blomba pod z brojem odjenom ima svaki stan u zgradi..tako da ništa neznam do ponedjeljka..očito se netko namjerio na zgradu..sada o čemu se radi možemo samo nagađati..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija