Jump to content

razvod braka


goodman

Preporučene objave

Supruga me prevarila i ima ljubavnika sa kojim živi u stanu u najmu, nije odjavila boravište a nema je više od mjesec dana. Dignula oroćene novce sa banke a ja joj uzeo auto koji glasi na mene i prodao. Neće vratit rezervni kljuć i vijerojatno pokrenula parnicu a nisam još obaviješten o tome. Dali ona plaća sudske troškove i jel mogu doć prvi puta bez odvijetnika i tražit sud da premijesti parnicu dok nađem odvijetnika.Jel ona plaća sve ili moram ja platit svog odvijetnika? Pomozite!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Troškovi zastupanja po odvjetniku iznose 2000,00 kn u brakorazvodnom postupcima.

 

Sve što ste stekli zajedno za vrijeme trajanja braka je bračna stečevina (ušteđevina, automobil, nekretnine, dionice...) i dijeli se na jednake dijelove

 

Ovaj dio o premještanju parnice ne razumijem. Kamo da je premjesti ? Na drugi sud ?

 

Odvjetnika možete angažirati brzo, nekoliko dana prije ročišta

 

Pretpostavljam da je supruga pokrenula tužbu za razvod braka.

 

Ako ste suglasni s time, možete se odlučiti na sporazmuni razvod. Tada sudske troškove plaćate na jednake dijelove (ili po dogovoru, samo jedan plaća pristojbu na tužbu i na presudu)

Ako se ne varam ukupna pristojba je 400,00 kn (200,00 kn tužba ili sporazumni zahtjev, 200,00 kn presuda)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Supruga je dignula novce sa banke i kupila auto koji je napisala na ljubavnika, na banci je bila vrijednost veća nego vrijedi moj auto koji sam prodao. Mislila je da može te novce potrošit kao da jih nije nikad bilo. Nisam mislio da premijesti parnicu na drugi sud već ako dođem bez odvijetnika prvi put na sud jel mogu roćište premijestit na drugi datum ili moram odmah uzet odvijetnika ćim dobijem roćište? Otišla je prije mijesec dana mi smo u najmu jedne kuće ja sam sam platio stanarinu a ona nije odjavila boravište a kupuje stvari sa njime u stanu. Jel i te stvari idu na pola šta kupuje sada? Jer neće se ona ništa javljat a zamolio sam je neka mi rezervni kljuć od auta vrati da predam ga kupcu.Jel ona plaća sudske troškove ako pokrene parnicu ili svako pola, jer meni se ne žuri. Ostao sam sam i lomi me samoća jer ostavio sam roditelje i svu rodbinu zbog nje. Da sam se javio mojima odmah bi bila svađa između nas. Teško mi je na poslu nemogu razmišljat šta radim jer me je to emotivno jako pogodilo. Jako sam ljut na suprugu šta mi je to napravila a bio sam joj predobar kažu prijatelji. Jel imam kakve šanse ta je tužim zbog prijevare?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

goodman je napisao:

Supruga je dignula novce sa banke i kupila auto koji je napisala na ljubavnika, na banci je bila vrijednost veća nego vrijedi moj auto koji sam prodao. Mislila je da može te novce potrošit kao da jih nije nikad bilo. Nisam mislio da premijesti parnicu na drugi sud već ako dođem bez odvijetnika prvi put na sud jel mogu roćište premijestit na drugi datum ili moram odmah uzet odvijetnika ćim dobijem roćište? Otišla je prije mijesec dana mi smo u najmu jedne kuće ja sam sam platio stanarinu a ona nije odjavila boravište a kupuje stvari sa njime u stanu. Jel i te stvari idu na pola šta kupuje sada? Jer neće se ona ništa javljat a zamolio sam je neka mi rezervni kljuć od auta vrati da predam ga kupcu.Jel ona plaća sudske troškove ako pokrene parnicu ili svako pola, jer meni se ne žuri. Ostao sam sam i lomi me samoća jer ostavio sam roditelje i svu rodbinu zbog nje. Da sam se javio mojima odmah bi bila svađa između nas. Teško mi je na poslu nemogu razmišljat šta radim jer me je to emotivno jako pogodilo. Jako sam ljut na suprugu šta mi je to napravila a bio sam joj predobar kažu prijatelji. Jel imam kakve šanse ta je tužim zbog preljuba?quote]

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim za pomoc..imam 40 godina.20godina sam u braku,e sad zena bi da se razvede a zivimo kod njenih roditelja. Razmisljam kako nemam nista jer za tih 20god. sve sam uradio u njenu kuci....kanalizaciju,terasu fasadu kupatilo.garazu dvoriste plocice itd itd bukvalno sve.Nazalost nemam racun nizasta..pa se pitam po zakonu

sta je tu moje posle razvoda ili sam sve radio za zenu i njene roditelje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija