Jump to content

nema statusa HRVI


zvonemarkus

Preporučene objave

razmišljam duže vrijeme da li ima smisla otvarati ovu temu a onda ipak odluka

radi se o braniteljima koji su bili ranjavani a još uvijek nisu ostvarili status HRVI zbog ranjavanja zanima me da li ima takvih netko je davno napisao da ima branitelja koji su ranjavani u razne djelove tjela napr u guzicu ruku prst uho itd pa sada na konto toga traže status HRVI volio bih da pokušamo stupiti u kontakt ako ima takvih slučajeva pa da usporedimo papirologiju tko je zašto i zbog čega odbijen na komisijama

ja osobno znam za 1 slučaj gdje je branitelj ranjen u guzicu i znam gdje je 1 branitelj ranjen u prst i oni su dobili status HRVI ne pišem ovo iz zlobe da netko ne shvati krivo

napominjem samo tko nije ostvario status zbog ranjavanja ne ptsp

 

pozdrav BRANITELJIMA :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mora značiti da ako je netko bio ranjen da mu je tjelesno oštećenje 20%.

 

Možda ga je metak samo okrznuo, možda je bio i upucan ali ozljede nisu toliko teške da bi mu komisija dala status HRVI od 20% oštećenja organizma.

 

Ima dosta takvih branitelja.

 

....ranjen u guzicu.....

Bolje i u stražnjicu nego u glavu.

;-)

 

 

Evo postavio sam ti dolje u attachmentu PRAVILNIK O UTVRĐIVANJU POSTOTKA OŠTEĆENJA ORGANIZMA HRVI IZ DOMOVINSKOG RATA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisi mi jasan nikako!!!

ima branitelja šta im je proletio metak ili im se učinilo da je bio metak pa su invalidi.

zašto nakon 15 god. iza rata tražiti ranjavanje?

evo ti jedan primjer,kolega je bio malo klenpav!

zafrkavali smo ga ako ga igdje rani da će to biti u uho!!!!!!

akcija bum,tras,tup geler u uho pritom drugi kolega uzima iz đepa vc papira i zaljepi mu!pritom svi pucamo od smjeha ali se dere dalje.

konačan ishod 30mr. jedan ide i moli ka boga vas molim ub....!!!!!!!!!!

kolega više nije klenpav,operacija uspijela pacijent mrtav!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemoj misli da nisam uz tebe!!!

u citatu sam ti objasnija tko je sve dobija!!!

evo ti moje osobno mišljenje,nije bitno di te je zakačija metak automatski si doživija šok, između ranj.i ptsp nema razlike.

dosta njih će reći zastara imaš dokumentaciju i piči.....

pola njih koi su sredili sebe pravit će se pametni,neviruj nikome,a ni ja nevirujem svakome.

pazi se lažnjaka!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala iran

svi i kažu da je zastara a isto tako kažu da između ranjavanja i ptsp ima razlike

vidi ovako

ranjavanje nije strašno pogotovo ako nisi ranjen ti već netko drugi

oni što su bili pored branitelja koji je ranjen oni su obolili na živce tj imaju ptsp oni imaju posljedice tuđega ranjavanja

da me neshvate neki krivo i ja sam nosio i ranjene i mrtve suborce pa zato mogu o tome ponešto i pisati

pozdrav :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postojale su linije na boišnici!!!

1,2,3,logistika, topništvo.da prvo odvojimo( branitelje koji su npr. bili u pozadini pa mu je u tom trenutku netko od bližih poginuo ili slično ne možeš reći da nije obolio ili slično)

-mogu oni reći šta oće idi psihijatru i sve ispričaj i sve nepravde.,neka oni prave revizije a ne rokove ,neka nam netko objasni jeli dokazano u medicini kada se može javiti ptsp!

po meni ispada da se ti veselija šta si dobija po sebi ,bitno je da imaš papir!!!

osobno znam ljude hrvi mirovine oko4000kn

drugi su hrvi četnika nisu uopće vidjeli 100%opća mir.7000-15000svak će reći koi su to zna se!!!samo su zaštićeni!

pođi od pravnika za branitelje u svom prebivalištu!!!

moraš mu dati do znanja da nisi papak!imam izvore da oni dosta toga nesmu zbog ovih jačih ,a pravno moraju!!!!!!!!!

i šta sad većina br.u ratnom putu piše padale granate i to mu je osnova!

moj ti je stadij nemogu ti opisat kad sve to vidiš.

mrzim nepravdu vidiš koliko me to diglo.

pazi se forumaša i oni što ti se nude pomoći!!!!!!!!

zapamti dobro ovo ime iran možda se budeš nekad mene spominja!!!!!!!.zbog ovakvih stvari mi je.bila polic.prije dva tri dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iran prijatelju nisi skužio što sam napisao ili htio reći

onaj koji je bio ranjavan nema ptsp a onaj koji je bio pored ima taj #OOPS#-i ptsp radi se o jednom te istom slučaju

i znaš da mi je sada krivo što nisam dobio po pizdenjaku jače

a onda sam se kur.c radovao bilo mi je samo želja da to uspijem vratiti ili naplatiti

 

pozdrav :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija