Jump to content

Cija je ono livada,cija je ono trava?


poc

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

sorry na ovakvom naslovu,ali znao sam da cete zbog njega procitati i poruku...

Pa da ne duljim,zanima me sljedece: Kad setam ulicom i vidim neku kucu,stan...ili setam selom i vidim livadu,kako cu ja doznati tko je vlasnik te kuce,stana,livade da ga pitam bi li on to meni prodao?

 

Eto,to me zanima :)

Zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate definirati o kojoj se čestici radi u katastru.

Ako se radi o građevini sa adresom i kućnim brojem, možete online naći o kojoj se čestici radi, i isto tako online pogledati tko je vlasnik u gruntovnici.

Ako se radi o čestici bez građevine i adrese, treba naći česticu u katastarskim planovima. To je laicima vrlo teško, a djelatnici katastra u pravilu i nisu baš voljni pomoći. Ako u blizini čestice ima koja druga sa građevinom (adresom) treba identificirati koja je , pa na planu prepoznati traženu česticu. Čestice koje graniče u pravilu imaju oznaku/brojeve koji se minimalno razlikuju.

 

Čest je slučaj da je vlasnik koji je upisan u gruntovnici već davno umro, ili promjenio adresu, pa ga je nemoguće kontaktirati.

 

U praksi je jednostavnije pitati susjede. Netko od susjeda u pravilu će znati koga morate kontaktirati.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Otiđete u katastar i zatražite na adresi koja Vas interesira kopiju plana ,a zatim i posjednika ,a kada doznate za broj čestice u gruntovnici provjerite tko je vlasnik .

 

Kada dobijete broj čestica tada preko interneta možete doznati tko je posjednik i tko je vlasnik .U tražilici kliknete pravosudje .hr ,zatim kliknete e-izvadak i za gruntovnicu kliknete sud -pa glavnu knjigu i dalje Vas sve vodi i isto tako i za katastar .

 

Važno je imati adresu i kopiju plana sa brojem čestica .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija