Jump to content

Smije li me djevojka zamjeniti u Obrtu ?


Goran2011

Preporučene objave

Pozdrav Svima...

 

Imam jedno pitanje vezano za osobe koje smiju "pomagati" kao ispomoć u obrtu u obliku da ako ih zatekne inspekcija kažu da sam privremeno odsutan i da dolazim za 10 min ( Npr jer sam morao u Wc a pošto istog nema u prostoru otišao sam kući koja je udaljena 400m od prostora ). Nakon što im kaže to nazove me da dođem i nakon čega se ja pojavim u prostoru. Znači vidim da to nije kažnjivo zakonom o radu ukoliko se radi o članovima uže obitelji ili ljudi koji žive u mom kućanstvu ili osoba koje ja uzdržavam ( Uzdržavam djevojku Btw )

 

E sad me zanima dali moja djevojka može uskočiti ponekad umjesto mene ako ja moram otići negdje 2-3 sata,znači ne bi bila prijavljena kao radnica ??

 

Svaki odgovor je dobrodošao.

 

Pozdrav i hvala svima unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok i mislio sam da ne ide tako...

 

Ajde onda da idem Legalis Putem.

 

Čujem da mogu zaposliti Studenta i da sve bude legalno da mu uplaćujem plaću na račun bez dodatnih davanja i poreza,bez mirovinskog i zdravstvenog znači samo plaću ukokliko ne prelazi 1600Kn ...

 

Znači molio bi nekoga stručnjaka da mi pojasni ovu proceduru i pravila koja država nalaže za ovaj vid zapošljavanja učenika ili Studenata.

Radi se o obrtu koji se u ljetnim danima bavi iznajmljivanjem skutera i drugih vozila i plovila.

 

Unaprijed Hvala svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo o čemu pričaš je stipendiranje no ako studentu ili učeniku daješ stipendiju nisam sigurna da može raditi kod tebe. Trebaš vidjeti kakve su obveze ako nekog uzmeš kao naučnika u obrt - ako je takve prirode obrt..

 

Redovne opcije su:

- sc ugovor

- autorski ugovor (ukoliko ima nesto autorsko za obavljati za tebe)

- ugovor o djelu

- ženidba :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Macace je napisao:

Ne znam kako inspekcija reagira u praksi, ali po knjigama samo obitelj, mama, tata, braća, sestre, djeca.. i naravno bračni partner.. stoga, ženi ju :frajer:

Ako ste prijavljeni da živite na istoj adresi onda se vodite kao nevjenčani supružnici i imate ista prava kao da te vjenčani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija