Jump to content

Ozljeda na radu


cliors

Preporučene objave

Molio bih za pomoć!

Naime prije nešto više od pola godine desila mi se ozljeda na radu kod koje sam padom s krova zaradio prijelom kralježaka te sam zbog komplikacija još uvijek na bolovanju.

Zanima me da li postoji kakva mogućnost za ostvarivanje prava na odštetu pošto ozljeda nije prijavljena kao ozljeda na radu jer su mi poslodavci doslovno zaprijetili otkazom ako kažem da se to desilo na poslu!

Napominjem da svjedoke imam koji mogu potvrditi kad i gdje se to desilo.

Unaprijed zahvaljujem na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Da nadodam još jedno pitanje u ovu temu, naime u razgovoru sa svojim liječnikom što sad napraviti rekao mi je da ne govorim ništa da se to desilo na poslu jer da je sad prekasno i da bi i ja mogao krivično odgovarati jer da je to do sad bilo zatajivanje podataka o ozljedi...znači li to da zaista nemam više nikakva prava ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razgovarao sam i sa odvjetnikom koji mi je rekao da mi se tako nešto ne isplati jer da predugo traje i da je upitno koliko i što bi se uopće time postiglo pošto će poslodavci na sve moguće načine izbjegavati odgovornost.

Plus toga da bi liječnici itekako trebali ići na savjetovanje jer mi je invalidska komisija odbila zahtjev za priznavanjem invaliditeta,te samim tim mogućnost rada na lakšem radnom mjestu : JER SAM PREMLAD !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cliors je napisao:

Da nadodam još jedno pitanje u ovu temu, naime u razgovoru sa svojim liječnikom što sad napraviti rekao mi je da ne govorim ništa da se to desilo na poslu jer da je sad prekasno i da bi i ja mogao krivično odgovarati jer da je to do sad bilo zatajivanje podataka o ozljedi...znači li to da zaista nemam više nikakva prava ?

pročitajte #2.Tko sad tu zataškava ozljedu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Nažalost Vašu,

 

Ako poslodavac nije prijavio ozljedu na radu, zakonodavac je dao tu mogućnost radniku.

 

Pa kako je niste iskoristili u propisanom roku do 8 dana od događaja, smatra se kako se nije niti dogodila.

 

Ulaziti u parnicu sa poslodavcem a bez procedure prijave teške ozljede na radu, ostaje dokazni materijal koji ovako gledajući bez uvida u dokumentaciju ne ide Vama u korist.

 

Propustili ste prijaviti ozljedu (događaj) a sada bi po njemu tražili naknadu i sve ostalo što ide uz navedeno.

 

Nažalost neće ići.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijelom kralježnice je teška tjelesna ozljeda (ovisi o posljedicama )koju je dužna prijaviti bolnica (ambulanta hitne medicinske pomoći ili traumatološka ambulanta )policiji.

traži na uvid prijavu ozljede i traumatološki nalaz.

i kopiju za svoje potrebe .

 

ako imaš liječničke nalaze u kojima piše koje posljedice imaš zbog povrede na radu tada uz svjedočenj svjedoka

protiv poslodavca možeš pokrenuti tužbu i tražiti naknadu štete (duševne boli zbog smanjene životne aktivnosti,strah,bol...)

 

poslodavac je bio dužan osiguranju prijaviti ozljedu na radu.

 

poslodavcu nisi trebao vjerovati na rječ.

trebao si sve navedeno tražiti napismeno.

 

zahtjev za naknadu štete zastarjeva nakon 3 godine .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija