Jump to content

ponovno pravo na osnovi ptsp


nine

Preporučene objave

nine je napisao:

neznam jel istina a u mom kraju kruže priče da će opet prid izbore moć se ostvarit hrvi da će vladajući minjat zakon pa će i bolesni moć ostvarit hrvi a ja osobno u to nevirujem

 

 

Širok pojam!!!

šta stim želiž da kažeš!!!

žnači ko je ostvario, ostvario je?!

moje pitanje je šta sa ljudima koi su prošli prve crte boišnice i borili se prsa u prsa,iza toga osjećali se da mogu još raditi i sada osjetćaju posljedice rata za njih nevridi ptsp.

 

JEDINO RJEŠENJE JE PONOVNO REVIZIJA SVIH HRVI,UZ VAGANJE OD BOLESTI DO RATNOG PUTA!!!

jer to govorim zbog svoih kolega koi su bili rame uz rame kad je tribalo!!!!!!!!!!!1 :hipnotizer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ecwashere je napisao:

nikada, pa čak ni onda, to je završena priča

 

 

Nikad ne reci nikad,bili smo svjedoci izmjena zakona.

 

Ja sam to osjetio na svojoj koži ali nasreču nakon godina natezanja( i po sudovima) na kraju je završilo relativno dobro,treba biti uporan bolest je ionako tu,lječit se moraš a zakoni oni se mogu promjenit ako vladajučima paše,kao što napisah to smo već vidjeli. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav!!!

 

@Zvonemarkus problem je u tome šta mi ide sve na živce!!!

ljudi ili su glupi ili se prave glupi neživimo ni mi u prašumi,znamo i mi šta se dešava i šta se dešavalo!!!ima nas svakakvih,najveći je problem u tome što su upravo to pojedinci htjeli u vladi-napraviti razdor među braniteljima jer su oni najveća opasnost za stolice u saboru(branitelj puta tri člana na izborima).većina nas je glasala za desnicu,i pokazalo se da su jedni i drugi lopovi i da su antidomoljubi!!!!!!

najviše me razočaralo što i pojedini branitelji govore ko jeb.... ove sad ko je mislija ići iša je u mirovinu!!!

-za koga će glasati onaj ko jemu je sve osigurano

-onaj ko je nezakonito sredija ptsp

to govorim jer svima piše u ratnom putu padale su granate oko njih ,a četnika nikad nisu ni vidjeli(padalo je i po zagrebu i banskim dvorima)

može čovik i doživit šok samo da ga se ukrca u kamion ili da izgubi prijatelja ali ovo je previše ošlo kvragu!!!!!!!!

nova vlada,potpuno novi ljudi i nove stra.

NAPRAVIMO DA NAM JE SVIMA DOBRO ONDA ĆE MO I O EVROPSKOJ UNIJI I O OTVARANJU GRANICA!!!

 

nevidim nikakvu budućnost za ovu državu i naciju

gotovo je nestajemo jedan po jedan polako ali siguro :amen:

 

 

R.I.P.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Momci nemojte se previše uzbuđivati oko toga,nema od toga ništa niko vam ništa neće dati, shvatite da smo mi prikriženi, nemojte da vas se obmanjuje.Izbori se bližu sve će napravit da se pridobije glas pa i ove gadosti po forumima di se igraju sa ostacima nerva i osjećaja kod obespravljenih. Budite dosljedni ka i u ratu, kolštoperi i lešinari će sve napravit da vas se pridobije da sebi osiguraju mirovine naredni period jer ako padne zločinačka bit će svega, naravno zna se na koga sam mislija ...

Radije tu energiju usmjerite u nešto korisno kao npr: kako priživit idući misec i oćeš moć platit režije, da mi sad sve daju šta me pripada nebi svoje mišljenje prominija,gotovo je; ovo šta su nam priredili nije za beštije kamoli za ljude,želim im samo i iskreno se nadam da će im duše u pakao, prokleti bili budili se sa normabelom a ligali xanax-om, izdajice roda svoga !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....želim im samo i iskreno se nadam da će im duše u pakao, prokleti bili budili se sa normabelom a ligali xanax-om, izdajice roda svoga !!!

 

Ovakve kletve sam navikao slušati po selima od kojekakvih baba-narikača i zlobnih babuskara.

 

Signo, ovo je pravni portal, a ovakvim depresivnim ponašanjem tekstualno prenešeno i konvertirano u zlobne i zlokobne želje usmjerene određenim osobama (nemam pojma na koga mislite) ovdje nema mjesta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da i pitam se di je moderator, , vidim da ti Mrljavac nisi u depresiji, sigurno si malo duže izbiva na kakvoj feragosti, #OOPS#ga ja si nemogu to priuštit pa malo ukazivam na čistu realnost, A šta sam ja to neistinito napisa. Vidi Mrljavac ako ti smetam slobodno ukloni moj profil ja sam tu nemoćan ali zapamti da sam ja navika na šikaniranje i izgubljene bitke a ti si taj koji će osjetit gorčinu nakon tog čina ili pak nećeš, šta ja tebi predstavljam u životu, ja sam za tebe opasnost po poredak ove tvorevine, kad čovik napiše istinu onda je to neprimjereno e pa Mrljavac nije svima dobro kako ti misliš,, ok. A vezano za pravni portal, je ali kako za koga, ja se nesićam da si se osobno ti potrudija da mi odgovoriš na par PRAVNIH pitanja a bila su mi od velike važnosti. Šaljem ti pozdrav,nisi ti kriv šta si zaslipljen.... E da i mislija sam na naše političke elite i na sve one koji su nas doveli u ovakovu situaciju, a znaš i ti o kome se radi, neprijateljima svega šta je Hrvatsko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

signo je napisao:

E moj Mrljavac, nadam se da imaš dicu i da im uzvraćaš bar pola ljubavi koliko ja svojoj ali od ljubavi i pažnje se nemože živit,stoga sa pravom očekujem od tebe da bar ne otežavaš ako već ne pomažeš a najmanje očekujem da se sprdaš ni ti ni bilo ko drugi..

...............Signo..gledaj...na ovom forumu nisu neki balavci...ako hočeš možemo se i pobiti..toliko proklinjanja i zaklinjanja..stisni zube..ebiga..nikom nije lako..svi imamo djecu..kredite..svi su ti krivi...o.k..ali vjeruj mi..u životu ti je onako kako si napraviš..ne možeš razmišljati od danas do sutra...mogao si predvidjeti kako stvari stoje 2005 godine..i nemoj nas daviti više pričama o istinskim braniteljima,revizijama..lažnima,čistačicama,kuharima...i šta ti ja znam...šta bi ti napravio da si na vlasti...do koje bi nam mjere udovoljavao..jer nikada nije dosta..nemoj opet fraze..bio sam zdrav..ništa nisam tražio..bolest nepita...ovaj zakon iz 2005 godine je bio zadnji voz htjeli to ljudi prihvatiti ili ne..i to su svi znali....i upitno je šta če biti i sa tim mirovinama..kako stoje stvari svi čemo na tvoj prosjek..i onda če ti srce biti na mjestu...daj budi malo muško,nemoj cendrati..i sve napadati..
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

planina prijatelju nisi u svemu baš u pravu nemoj se naljutiti ali moram napisati ovo

1 zašto bi se mi morali pobiti

2odakle ti da su Signu svi krivi

3u životu ti je kako si napraviš nije baš tako naprave ti drugi i određuju način života

4u životu ne možeš razmišljati od danas do sutra nema svatko sredstava za život prekosutra a kamoli unaprijed po ovom što Signo piše on je pušioničar kao i što sam i Sam

5 tko je uopče mogao što predvidjeti razvoj situacije u državi

mnogi nisu razmišljali o mirovinama i nazovimo PROTEKCIJAMA kao i ja tko i dan danas može nešto predvidjeti u našoj državi

ja vjerujem nitko

6 o kuharicama kava i čistačicama PIŠTOLJA sam ja nešto napisao a ne Signo

7čega je u stvari dosta ja ne znam kome je nečega dosta meni osobno valjda bi po tome kako ti kažeš trebalo biti dostatna socijalna POMOČ

8 voz ili vlak je prošao prihvatili ili ne a zašto bi prihvatili ja ne razumijem zašto nisu svi kako ti kažeš to znali

9 ne vjerujem da bi ikome od branitelja da vama koji imate mirovine a oni koji nisu ostvarili ništa bilo drago da vama uzimaju što ste krvavo zaradili i na kraju da li Signo nije bio dovoljno muško a valjda je i dalje pa ima i on pravo da malo kako ti kažeš cendra nemojte se dečki ljutiti pozdrav :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stubi je napisao:

nine! U mom kraju kruže priće da će svim braniteljima sa statusom dragovoljca koji su podnijeli zahtjeve za priznavanje statusa hrvi poslije famoznog roka 2005 priznati 20% oštečenja organizma gdje ima vatre ima i dima nešto se kuha pa ti sad znaj što je istina

 

U mom kraju kruže priče da je iz mjeseca u mjesec upitna isplata mirovina zbog manjka novaca u državnom proračunu.Bilo bi dobro da i drugi branitelji podijele s informacije koje kruže u njihovim krajevima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav!!!

u mom kraju kruže priče da od 6 milijardi kuna iz mirovinskog fonda se odvaja 5,2 miljarde na mirovine i da triba spustiti na 4 milijarde za mirovine!!!! :ljut:

čuja sam da će nekima povisiti a nekima još više povisiti da nam svima bude bolje financiski!!! a za psihu nije ni bitno jer blaženi oni koji puno ne razmišlja!!! :roker:

pozdrav braći po oružju!!! :fajter:

 

pozdrav od iran!!! :beba: :beba: :beba: :beba: :beba: :tupan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ja govorim stvari iz nekoga svog vlastitog iskustva..jer sam i ja tako isto na ovom forumu ludovao..i onda skužio da se okrenem u životu skroz..i kako sam si napravio tako mi je bilo..nije mi palo na pamet da če netko reči ti si bio u ratu,budemo ti pomogli.gledali su mi samo nogu podmetnuti..žestoko je bilo i eto nešto sam izganjao..ovaj proces odlaska u mirovinu je težak sam po sebi,naročito ako su sredstva mizerna ili nikakva..a zdravlje i živci na izdisaju...ali šta napraviti..živ u grob se nemore..a i djeci to ništa nebi pomoglo..teško je gledati vlastito dijete u bijedi,ali omoguči djetetu školu nekako,živi za njega,pa neka ono uspije..nedavno sam svoju kčer provezao kroz predio zagreba sa velebnim vilama ..tuškanac..pantovčak..mala sjedi iza i nekuži moje riječi..ja joj kažem..tata ti nije uspio toliko u životu da bi odrastala u takvim vilama..ali omogučit ču ti školu i dati savjet pa možda uspiješ i budeš sretna i živjela sretnije,a to če biti moja nagrada za sav trud..moramo imati neki cilj u životu,bez njega smo prazni..nedavno mi kolega govori kao je poslije rata pao u probleme financijske..dijete,žena..on radi kao sada za 2000 kuna..nema se novaca i jednu noč on se posvadi sa ženom..kaže ovako nejde više i ode iz kuče uzme putovnicu,ženi ostavi auto i kao sada 50 kuna..on bez lipe bijesan glavom bez obzira..i usput kao se penjao na autoput pješice vidi odbačen čitav kišobran..uzme ga..500 metara poslije počne sipati kiša kao luda..on otvori kišobran i nepokisne..baci prst i stane neki jugovič..putuje za njemačku,poveze on njega,ovaj moj plače suza suzu stiže,muka mu..dijete kod kuče nema novaca..žena nezaposlena..bijeda..tu se ovaj jugovič smiluje..nahrani ga u restoranu i ostavi u austriji..i da mu tadašnjih 200 maraka..toliko nakupio po autu i krene čovjek dalje..ovaj moj si misli ma dobro je..prie koji sat nisam imao više od 50 kuna,sada imam u đepu 200 maraka..i opet on stopira..stanu neki makedonci..mladi par..i povezu oni njega do berlina..isto nešto mu ostave..i iskipaju ga kod nekoga velikoga gradilišta..on prespava u nekom haustoru i ujutro dojde na gradilište..kada ono šef gradilišta neki naš lik koji ga zaposli i najde mu smještaj i tako iz te muke on prek noči iz očaja danas je situiran i sređen čovijek..hoču reči da je život stvarno nepredvidiv..iz tog očaja nešto se izrodi i dobro..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Planina ja zapravo tebe žalim,, žalim te jer si već sad u panici , pa budi muško i odreci se tih svojih prava do kojih si doša kako si reka jer si mislija unaprid, čemu cendranje ako ti spuste mirovinu na moj prosjek bit će ti ka i nama ostalima, šta sad paničariš a samo ti je uzelo 10 %, jesi ti možda više muško nego ja i ostali, ja mogu razumit da takvima ka šta si ti ovakova kategorija Branitelja ne ide na ruku jer je preveliki nesrazmjer između nas, ali da ti meni kažeš da budem muško i da povučem okidač a da se ne pokušam borit za svoju obitelj, nije li to malo zlobno!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

signo..............slušaj nabijem ja tu svoju mirovinu... nitko ti nije rekao da povučeš na sebe okidač,nego da se lijepo najdemo pa kada nas toliko mrziš koji imamo veču mirovinu od tebe pa da se obračunamo,nemoj dolaziti praznih ruku,ponesi nešto kratko ili dugačko..pa šta ti misliš da si jedina budala na ovom forumu..ako trebaš pravni savjet pitaj i dobit češ ga..ja ti sigurno i ostali branitelji nismo krivi za tvoju situaciju..problem je u državi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A to je po nekom novom naputku vladajućih, kad vidu da nas nemogu riješit na svoj način iznalaze nove načine kao šta je npr ovaj tvoj, imaju mukte plaćenike koji su se stavili na raspolaganje,,,tragično do čega je ovo došlo, vidi , ti uopće nisi na mom nivou u nijednom pogledu,tvoj problem je šta ti mrziš sam sebe i šta umišljaš da te neko mrzi jer si glup i nemožeš naprosto povatat sve konce, ok, sad izađi vani , po.eri se pa se izvaljaj , ko se tebe dotaka u ijednom postu, jesam te možda prozva negdi, srami se, se.eš i očekivaš da će to neko prožvakat.... Ovo je blaža vezija mog odgovora, nešto više da pišem ni nema smisla jer ti sve krivo skužiš pa zašto da naprežeš moždane vijuge, i dobro je da si reka šta misliš jer naprosto to je prava istina između nas Branitelja.Reka si mi na način da prihvatim činjenice kao takove i samim time priznam poraz, a ja nisam p,,ka i nevolim gubit jer tu bitku nisam ni započeja, šta znači mozgonja volija bi ne živit život nego ga živit na način koji nam je serviran a kad vidim ko mi ide mudrovat onda mi je još veća muka, #OOPS#.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Signo,sad si stvarno pretjerao.Ne trebaš nikakav pravni ni bilo kakav savjet.Jedino za što koristiš ovaj forum je otvoreno vrijeđanje drugih forumaša.Ovo će biti zaključano i naravno da je to logično.Napao si i moderatora da nikome ništa ne pomaže a dotični moderator je na ovom forumu preko pet godina.Žalosno je da si nisi dao truda malo pogledati po forumu po drugim temama jer bi se time uvjerio kakvu si glupost izrekao.Vrijeđanjem drugih branitelja ne možeš postići ništa.Spominješ nekakvu visinu mirovine.Svaki branitelj koji ima status HRVI ima svoj stupanj tjelesnog oštećenja,različite uzročne posljedice bolesti ili ranjavanja,činove,status dragovoljca itd.I na osnovu toga se određuje visina mirovine i djetinjasto je takve stvari nekom nabijati na nos.Ukoliko osobno imaš primjer nekih nepravilnosti,obrati se nadležnim institucijama.Ukoliko misliš da su neki zakoni protuustavni,obrati se Ustavnom sudu.Ne može neki branitelji tebi služiti kao boksačka vreća da se ispucaš.Svima nama gore fitilji ali kud bi došli da sad na ovom forumu iskaljujemo bijes jedan prema drugom.Od kuda uzimaš pravo da budeš siguran da kolega planina također nije u teškoj situaciji pa možda i težoj nego ti.Ma da si svetac nemaš pravo na ovakvo ponašanje i bolje je da svoju energiju trošiš tamo gdje treba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slobodno, to je bilo i za očekivati,samo malo se vrati unatrag i vidi da nisi fula kome da uputiš svoj post,ko je po kome počeja s..t. ovaj forum je preslika naše Države, jednoumlje i šikaniranje potlačenih, neka vam Svevišnji oprosti ali meni ste otvorili nove vidike a nadam se da nisam jedini.... Kakav bi ja to bija čovik kad nebi odgovorija na njegove provokacije i pri..ravanja.. a za moderatora nisi u pravu,nisam ga napa nego sam samo ukaza na činjenice šta nemora značit da ga ne poštivam i sve ono šta je napravija, čovik je jednostavno umoran i razumim ga i izvinjavam mu se ako sam ga uvridija isto tako i tebi ali planini ne, jer je arogantan a kad je netko takav u meni se nešto prilomi i reagiram na svoj način,Mrljavac je čak i previše tolerira neka moja stanja i izljeve koji nisu bili zlonamjerni već su i jesu preslika mog stvarnog stanja i zbog toga mu hvala,šta znači da me čak i razumija u nekim situacijama.Toliko, sad možete i zaključat temu jer #OOPS#ga vaša mora bit zadnja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

signo,a da nisi pobrka red terapije ,jel ono kad si proklinja i spominja tablete, te tablete ne idu u tim intervalima,ili ti to samo ko fol,spominješ,a najviše me smeta šta u negativan kontekst stavljaš i državu,nakraju će biti da je cili svit protiv tebe .a bi li se ti zapita da nije problem u tebi pa pomalo počea to rješavati sam sa sobom pa onda dalje.aj. pozdrav braći po oružju,čuvajte se i pazite na svoje obitelji. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JUTO!!!

Od tri popodn popija sam kutiju normabela i kutiju sanvala i 100mg Q pin ,šta više pijem više me budi.Kako ću doći sutra sestri daj mi ponovo tablete.

 

dosta dugo se liječim od rata sve sam tablete pija i švašta proša,govorim zato jer nije ni ovaj forum loš piši šta oćeš ali ne vrijeđaj nikog.

i šta kada bi ;signu: rekao da ovo nije jedan posto što ga čeka;ne samo administracija za svoja prava,nego sve drugo

mora biti socijaliziran radi obitelj da bi moga funkcionirat,uz sve to popraćeno bolesti.

ja sam vidovit dolaze promjene promjenitće mo ih brzo pojedinac ili cijelina nema veze ali dolaze.

bija je citat možeš ne možeš moraš-kako će se čovik borit ako ne može,dali je ikome od vas psiha bila bleck aut i šta dalje- nista.

a šta se tiče proklinjanja ružnoje čuti,to je grijeh,kada sam ja bio u takvim stanjima sto puta am bio gori .jedan čovjek mi je poslije reka da nije ni u snu mogao virovat da takvo nešto postoji!!!

i meni su se opraštale neke stvari triba i njega podržati jer saovog gledišta nikako mu nije lako.

u svim današnjim komentarima bilo je ponešto intersantno za

razmotrit i proučit...netriba ni ključat temu ako nedođe do komflikta-umorise

 

NIJE NAM LAKO!!! :hipnotizer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostavi se tih kutijetina normabela i sanvala kad vidiš da ne funkcionira.

 

Pokušaj sa Mizatrenima (2 kom. na dan).

 

Moraš mijenjati terapiju jer se organizam privikne na jednu vrstu tableta.

 

Prošeći do psihića - specijaliste i reci mu da ti te tablete trenutno ne djeluju i da ti promijeni terapiju.

 

Otići će ti jetra ako ovako nastaviš sa pretjerivanjem bombončića.

 

Ili, možda domaću rakijicu, do 1 dcl na dan (bez miješanja sa tabletama).

 

Ali čini mi se da bi ti najbolja terapija bila kad bi ti na tekući račun sjelo cca 200 000 eurića.

 

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

POZDRAV!!!

 

Šta bi ja sa tih 20000 eura!

To mi je upravo najnovija terapija šta se tiče tableta

Kvantiax100mg,hale50mg,normabel10mg,sanval10mg

oćeš mi virovat lil nećeš prekjučer sam popio za bol glave

8voltarena 6 prašaka ibrufen600mg,diclo duo75mg.4 tabl

alkoh. ne pijem!!!

A kad smo kod toga molim jedan odgovor;imam ranjavanje-ptsp

liječimse od97 god po ptsp zašto po pravilniku kojem si dao signu T238c30%uz čl.4 imam toliki postotak?to i nisam vidio dok nisi signu napomenuo da pročita.

Ja sam tu što mi je zanimljivo i rado bi pomogao prijateljima kad bi mogao !!! Zar nevidiš od kada dam na forumu i da sam se skroz povukao u kuću upravo da što manje vidim oko sebe!!!

 

smješiš se :glavomozid::glavomozid::glavomozid::glavomozid:

 

BOG!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

signo meni netreba tvoja isprika niti ju želim...ali mani se nas ostalih i priča kako smo vas zaboravili..pomažemo jedni drugima koliko se može..svi imamo svoje brige i obitelji..nekako guramo i krpamo..pusti zaklinjanja i proklinjanja..a što se tiče arogancije,pročitaj svoje postove di stalno se kačiš na nas koji smo riješili status..pa šta da uradimo..svi ovdje smo prošli kalvariju koja traje godinama..pa smo preživjeli..samo lakše sa tim tabletama..jer treba liječiti uzrok problema,a ne pojave nastale tim problemom..malo kada se poprave financije i sve smiri bit če bolje,neka su djeca samo zdrava..kruha neče biti gladna..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jake 69 šta je sad bitno jeli Calixta, Xanax, ili sulpadyn kako li većili neki drugi ljek,to sam reka onako, šta bi sad tribalo napisat u kojim intervalima idem na wc ili mi svjesno tražiš nenamjerne propuste??Nikad nisam reka da je problem u Državi već u retaljima koji je vode i poslušnicima koji iste takve retalje podržavaju zbog osobne koristi a ne šta je vole, vidiš jake ljubav prema Domovini se ne manifestira ni visinom mirovine ni statusom ni kojekakvim privilegijama već srcem svojim, nekad i lajem, dosta puta i kažem nešto u afektu ali ja našu nesritnu i napaćenu Domovinu volim ali nevolim, kolštopere, uvlakače, retalje veleizdajnike, Jugonostalgičare i ostalo smeće koje se nakotilo to je drugo ako se neki pripoznaju u mojem post-u pa imaju neizrecivu potribu da nešto guknu to je njihov problem naravno nemislim na tebe jer se nadam da nisi jedan od takovih, a to da je u meni problem , je u pravu si u meni je problem šta kažem istinu i ono šta mi je na srcu a kako će to netko razumit uopće mi nije bitno!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Planina nemam se ja tebi šta ispričavat jer nisam ja tebe vuka za jezik, sam si napisa da si proša kalvariju ali si ipak doša u fazu da ti se sve nekako posložilo i donekle došlo na svoje dok mi to nećemo doživit bar po dosadašnjim pokazateljima, a šta se može očekivat od institucija ove Države kad nas bivše ratne kolege ne razumu ili ne žele razumit a sve graniči sa sprdačinom.... Želim vam svima najbolje posebno vašim obiteljima ali neću dopustit da me netko j..e bez potribe jer sam dovoljno sjeban....Još nešto nemoj to govorit da je meni krivo šta si ti rješija sebi ili ntko drugi sebi status HRVI-a Istinski Branitelj je za mene svetinja i neka imaju i zaslužili su ali Planina zašto ja nisam zaslužila da imam za kruh mliko i režije znači ono osnovno, zar nismo bili u istom prokletom ratu i borili se za iste ideale, tukli iste terene upijali podjednako sva ta sra.ja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U raznim krajevima postoje i razni tračevi, (TRAČEVI) , dakle najpribližniji je onaj koji govori o isplati mirovina, i bojim se da u tom dijelu možemo još očekivati rezanja.

Na žalost, stvorili smo im državu, dali im je u ruke da upravljaju njome i sad smo tu gdje jesmo , ne svojom krivicom ali si niti ne možemo pomoći.

Svi vi RVI ste prije svega privilegirani i zato nema šanse da će netko dozvoliti novi val RVI-a a pogotovo ne temeljem bolesti, naročito ne onom koja se javila 10 i više godina nakon rata jer uzroci mogu biti u mnogostrukim frustracijama izazvanim raznim čimbenicima, dakle moje mišljenje je da nema ništa do priča o nekom novom omogučavanju statusa RVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma svi smo mi u istome..manje više svi smo bez novaca,zdravlja,i tako dalje..onda svoje frustracije ispoljavamo eto naprimjer na ovom forumu i tako dan projde..a trebali bi se umjesto ovog virtualnog druženja nači,sjesti i popričati..bilo bi nam lakše,nego se zatvaramo u neki svoj svijet,među 4 zida..znam po sebi..dok sam bio u fazi umirovljenja nekih eto 7 godina uspio sam se sa svima zavaditi i sve oko sebe potjerati..sada uviđam grešku i vračam prijatelje jednog po jednog,jer nemožeš živjet sam na svijetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svi vi RVI ste prije svega privilegirani i zato nema šanse da će netko dozvoliti novi val RVI-a a pogotovo ne temeljem bolesti, naročito ne onom koja se javila 10 i više godina nakon rata jer uzroci mogu biti u mnogostrukim frustracijama izazvanim raznim čimbenicima, dakle moje mišljenje je da nema ništa do priča o nekom novom omogučavanju statusa RVI.

 

Presvetli opet ispada kadase ovo pročita daje netko privilegiran tko je to pa kakav je to val RVI valjda se iz papira može vidjeti o čemu se radi

nisu u igri novi ljudi nego se sve vrti o braniteljima koji imaju dokumentaciju unazad nekoliko godina

radi se samo o tome da su zakinuti s tim zakonom niša više niti manje

a o mišljenjima i ukusima ovo

ukusi i mišljenja su različiti reče pas pa pliže svoju kesu

 

pozdrav :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljudi, rok bio pa prošao !

 

kako je tako je ! !

 

a da ja žalim i tražim reviziju što nisam htio čin ni '91. ni '92. ni '93. sve u najboljoj namjeri kao 'šta će meni čin jer san ja tu tako i tako'?.........da tražim reviziju jer nisam htio ostati u uniformi pa bi u mirovinu na prvom pregledu?........da tražim reviziju jer nisam htio '96. predati bilo kakvu dokumentaciju za hrvi na osnovueksplozije granate u neposrednoj blizini?

 

bilo pa prošlo .............NITKO MI NIJE KRIV ! ! !

 

ne partite ono što je bilo već ono što je sad ili treba doći.............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko ima branitelja koji imaju ptsp ili ranjavanja i oboljenja,nisu ništa podnosili.Sada nemaju za normalan život.

Koliki rade za minimalac kojega ni nedobiju.

Ne krive nikoga i nelaju,niti proklinju one koji su ostvarili pravo na mirovinu i dobiju je svaki mjesec pa ne strepe hoće li imati djeci osigurati najosnovnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kovmar

koliko ima branitelja koji imaju ptsp ili ranjavanja ioboljenja ima ih vjerojatno popriličan broj ali su otpušeni

sam kažeš da nemaju za normalan život i da rade za minimalac koji i ne dobiju

a onda pišeš namjerno ili nenamjerno gluposti

ne krive nikoga niti proklinju pa ne strepe hoće li imati djeci osigurati najosnovnije

a za ono ne laju možeš si zamisliti odgovor koliko ja znam bilo je svakakvih riječi i uvreda ali u tom omjeru ne zna se

tko laje a tko priča

 

svejedno pozdrav i tebi

 

:misli::misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kovmar je napisao:

Koliko ima branitelja koji imaju ptsp ili ranjavanja i oboljenja,nisu ništa podnosili.Sada nemaju za normalan život.

Koliki rade za minimalac kojega ni nedobiju.

Ne krive nikoga i nelaju,niti proklinju one koji su ostvarili pravo na mirovinu i dobiju je svaki mjesec pa ne strepe hoće li imati djeci osigurati najosnovnije.

 

Kovmar a di si ti pročita da Branitelj prokljnje i laje protiv istinskog Branitelja, zna se ko je kriv za ovu situaciju, evo dat ću ti jedan primjer ( moj osobno) pa ti vidi kako bi se postavija u ovoj situaciji, može. Supruga mi je strana državljanka evo ovo je peta godina da će nam na policiji odobrit privremeni boravak (bar se nadam) a samim time ide nakon 5 godina stalni boravak i dobiva državljanstvo ALI pošto svi znamo kako i na koji način sam potiran iz sustava kao DVO i za koji iznos mirovine cca 2000 kn nakon 18 godina gbr gospoda su izglasala zakon o strancima u kojem kaže, nosiocu četveročlane obitelji (meni) za uzdržavanje te obitelji nosioc mora zadovoljit sa mjesečnim primanjima u iznosu cca 4300 kuna dakle socijalni minimum RH za 4 članu obitelj od toga jedno dite misec dana a drugo 2ipo god iznosi 4300 kn u PROTIVNOM moja supruga sa dvoje malodobne dice mora napustit RH i ide u njenu matičnu zemlju dakle DEPORTIRA se, nadam se da znaš šta to znači, čak nema dovoljno sredstava ni za mene samog šta znači najbolje da uzmem dva metra konopa i da se obisim, znači to rade meni kojeg nije dovoljno šta su me omalovažili , ponizili i gurnuli mirovinu bez ikakvih prava i poveznica sa dom ratom, oće mi uništit obitelj. svetinju, obitelj koja je mogla poslužit kao ogledni primjerak Hrvatske obitelji u nekim segmentima, šta oćeš ti reć da sam falija šta sam iša u dom rat, da nisam triba osnovati obitelj ,da nisam triba da naša ljubav iznjedri smisao našeg postojanja a to je dite,unatoč ciloj svojoj problematici odam od vrata do vrata i ukazivam na moguću sramotu koja će se desit u 12 misec kad budem iša na policiju za produžit boravak,valjda znaš kakav je državni aparat kad sprovodi svoje zakone boli njih k..ac za menom i mojom obitelji i zato se tako ponašam.

Kako bi se ti Kovmar postavija u ovoj situaciji ili bilo tko drugi baš me zanima, ma prijatelju kad mi dira u obitelj spreman sam na sve.

Uistinu problemi su nam raznovrsni ali ima primjera da neke ljude državna birokracija doslovno gazi, kakav bi ja bija čovik kad se nebi borija za svoju obitelj!!!!! A šta je najžalosnije tamo neka Šemsa i XXXXXX mogu imati 15 dice bitno da su Hrvatski državljani i oni mogu bit na teret socijalnih prava ove države a moje dite nemože neka je HRVAT a i nebi bilo nije ni dosada pa nebi ni odsada, o čemu pričamo... Pogledaj koje su zakone samo donili počevši od statusa HRVI -a d o nemogućnosti odlaska Branitelja u Braniteljsku mirovinu do ovog zakona o strancima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Signo,vidljivo je da imaš velikih problema.Znam da te neće utješiti činjenica da nisi jedini.Nažalost,vremena su jako teška za sve građane ove zemlje pa i branitelje koji su posebno senzibilni jer je činjenica da su oni stvorili ovu zemlju.Vjeruj mi,kao čovjeku mi je žao da ljudi pate zbog birokracije,zakona,propisa i vrag zna ćega sve ne.Situacija je zaista teška,nadam se da ćeš riješiti obiteljske probleme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kovmar je napisao:

Koliko ima branitelja koji imaju ptsp ili ranjavanja i oboljenja,nisu ništa podnosili.Sada nemaju za normalan život.

Koliki rade za minimalac kojega ni nedobiju.

Ne krive nikoga i nelaju,niti proklinju one koji su ostvarili pravo na mirovinu i dobiju je svaki mjesec pa ne strepe hoće li imati djeci osigurati najosnovnije.

 

pozdrav!

koliko ima privatni firmi u državi da su radnici prijavljeni na minimalac,a ostalo primaju na ruke?!

čisto pranje novca i zaobilaženje poreza državi-javna tajna!!!

koliko ima branitelja ptsp ili ranjavanje,a da nisu riješeni koi su odmah iza rata bili problem državi i morhu (NITKO)!?

a koliko ima branitelja odu kod liječnika jučer, danas, sutra(psihijatra),pitaga jesi li bija u ratu ako je PTSP-zbog posljedica...... vezano za rat ,a zakon ne prizna.tema je vezana za datum 2005god.zakon ne prizna ,a psih.dijagnoza proizisla iz rata.

GOVORIM o ljudima koi su stvarno oboljeli ,a drugi me ne zanimaju!!!

a koliko je bilo partizana u mirovinan i dan danas i nitko ih ne spominje ,a poklali su više HRVATA nego što ih uistinu još ima i ostalo !!!

pozdrav braći po oružju!!!

a koliko ima onih ko se zadnji smije najslađe se smije!!! :fajter:

signo pozdrav u svemu ovome kada se sitim njihovih 20dem za sriću ,anama su služili za vc papir odmah mi je malo lakše!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :roker::roker::roker:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

signo, drži se i bori se i dalje za svoju obitelj, ja bi pisao vlastoručno pismo MOBMS-u,ne moleći ,ali uviđavno ,sa osjećajima i činjenicama o svojim problemima i imaj vjere da će ti se pomoći.također otiđi u PSP centar i daj im do znanja koliko si opterečen.ja sam ima pozitivna iskustva sa ovim institucijama, ne govorin ti bez veze.,je da je trajalo ali isto sam uvidia da se od njih traži minorne stvari od ovršnih predmeta zbog neplać. tv naknade ,do lažiranja vlastitih situacija da bi od Države nešto profitirali(neki tzv. branitelji).a samim time sistem postaje zatrpan.

pozdrav ratnicima,budite ponosni i sve najbolje vam želim. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Nine nisi ti takav čovik, nisi ti tako odgojen, da me je sad vratit 6-7 godina unazad opet bi isto postupija, prijatelju možeš bit ponosan na sebe i svoje postupke ljudi su iskoristili a nažalost neki i zlorabili zakon o HB ja ih ne sudim jer im nije lako, nije lako živit sa spoznajom oće ti još srizat 10- 20 % tj oće li se i kad napravit revizija i di su oni u svemu tome,,, nama ti ljudi uistinu nisu krivi šta si ti ili ja popušija, krivci za ovu situaciju imaju imena i prezimena i još uvik nam se cinično kese u facu sa tv prijemnika a mi #OOPS# sitnoga zuba znamo samo šutit,skandirat i pljeskat , vidiš Nine ja sam u potpunosti svjestan svoje situacije a ona je sljedeća:ja Domovine više nemam, Hrvatski Barjak više neće na moj dom,sramim se šta sam hrvatski branitelj i da nemam obitelj vjerojatno bi negdi odselija jer živit u ovakovoj Domovini u ovakovim okolnostima je prosto nemoguć i ispod razine svakog ljudskog dostojanstva,tek sad razumim naše suborce koji su digli ruku na sebe,tek sad moj prijatelju, uvik sam se pita šta nije poveja kojega zombija na onaj svit sa sobom, nisu iz razloga tog šta su smatrali tamo di idu da će im bit lipo,da ih se neće šikanirat i omalovažavat i naprosto su bili umorni .....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

toplo se nadam da se to neče dogodit...več sad imano najviše na svijetu oboljelih od PTSP-a ;-)

 

 

Svemirac nije mi jasan ovaj tvoj post.

Toplo se nadaš da se to neće dogodit, šta, držiš fige da se ta nepravda neispravi ili si ti riješija status pa se bojiš da ti neko nebi uzeja tvoja prava ili, nije mi jasno šta si tija reć sa svojim post-om, prosvitli me, ja sam jedan od onih šta ne želim priznat pts-p ali ima ljudi koima je pts-p svakodnevica i stil života , ako se to uopće može nazvati životom, kome su ti ljudi teški,malo ti je post nedefiniran....Možda griješim ali ja sam tako razumija...

Cromen i ja sam DVO i očekujem mirovinu od 1900- 2300 kn pa ti živi.... A jedem g..na ka i oni šta primaju 6-7-8-9 tkn i primam niske udarce od javnosti i sve ove gadosti šta "pošteni" hrvati upućuju protiv branitelja odnose se i na mene, nažalost još i više jer su neki zaštićeni ka lički medvidi i ne pensaju oni puno oko toga ......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne želim biti ptica zloslutnica ali:

- vrijeme od 10 godina je bilo dovoljno da čovjek uvidi da je bolestan i da mu treba pomoć (niti sam nisam u roku i nemam nikakvo pravo temeljem oboljenja ali tko mi je kriv zbog kalkuliranja da mogu još sve dok nisam pukao i završio umjesto 15 dana u bolnici na 30 dana)

- država ima novaca ali je pogrešno raspoređen i za tu stavku (oboljenje koje je kulminiralo nakon 31.12.2005.) neće više biti financijskog potencijala

- nikada se neće napraviti revizija ratnih puteva tako da oni sa 20-tak dana pozadine će i dalje biti "bolesni" jer ih nitko neće dirati

- ima ona jedna saborska "tko je jamio-jamio je" i na žalost tako ispada ali zakon je rekao svoje i to je zakonska odredba koja je postojeća i svatko tko je prekrši je odgovoran za nepoštivanje zakona

- bilo tko da dođe na vlast će zadirati u ostvarena prava RVI s ciljem smanjenja istih a ne povečanja.

- i na kraju možda, ali samo možda kad i ako se zemlja izvuče iz financijskih govana će netko dozvoliti uz nekoliko vještačenja i par komisija da se određenom broju ljudi prizna oboljenje

- i u konačnici više živaca je ljudima požderala situacija nakon rata nego sam rat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dvadeset godina gledanja nepravde,lopovluka,nebrige za branitelje,konstantno mijenjanje zakona kao da se radi o više ratova,zakonsko zakidanje dobrog dijela branitelja,politički stvorena brojka branitelja što je našu populaciju teško kompromitiralo u hrvatskoj javnosti......

Naravno da su branitelji više živaca izgubili poslije rata nego za vrijeme rata.Za vrijeme rata hrvatski branitelj je motiviran,organizam mu je pripremljen za stres ali za sve ono što se dešava poslije rata,nitko nije bio spreman ni u snu povjerovati.

Kolega Presvetli,tvoja zadnja konstatacija je točna,nažalost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija