Jump to content

Deportacija obitelji


signo

Preporučene objave

Molim savjete šta da radim,imam 38g sa 20godina sam kao i puno drugih momaka uzeja oružje u ruke(4 gbr) i sta u obranu naše Domovine,nakon Domovinskog rata sam osta u sustavu OSRH i nije mi bilo ni na kraj pameti da se okoristim kroz razne privilegije i pogodnosti koji su bili zajamčeni zakonom o HB naime radi se o sljedećem:2007 godine sklapam brak sa sadašnjom suprugom majkom moje dvoje malodobne djece starosti 1 mjesec i 3 godine, u MUP-u smo odradili 4 privremena boravka ove godine bi u 12 misec tribali odobrit peti znači stalni boravak ali sad se javlja veliki problem. Naime ja sam prije godinu ipo dana prilikom odlaska na posa (okvalificirano kao ozljeda na radu) doživija prometnu nezgodu i od tada sam na bolovanju. Zdravstvena komisija morh-a me je onesposobila za djelatnu vojnu službu jerim je to bija najbezbolniji način da me se riješe iz sustava bez ikakvih prava, dakle trenutno sam u fazi umirovljenja (čekam poziv drugostupanjske komisije) i idem mada ja ne želim silom zakona u civilnu invalidsku mirovinu u iznosu od cca 1900- 2300kuna, dosada mi je plaća kao DVO dočasnik,zap desetine iznosila 6000kuna,sad se javlja problem naime po zakonu o strancima nosioc četveročlane obitelji (dakle ja) da zadovolji socijalni minimum prihoda mora imati nešto više od 4300 kuna,ja sam to gospođi na odjelu za strance reka u kakvu nezavidnu situaciju sam doveden sa obitelji.

Ista mi je odgovorila zakon je takav i ako nemam dovoljno sredstava za uzdržavati svoju obitelj da ja nisam sposoban financijski da je uzdržavam te u tom slučaju ide deportacija supruge sa oboje djece u njenu matičnu zemlju a ja čak nemam sredstava ni da uzdržavam samog sebe pa bi bilo logično da si skrati muke da nisam na teret naše domovine, zapravo mislim da ja nemam domovinu, ovo pišem da se stekne neki dojam kako u ljepom našom nisu svi isti, mogu razumit da se meni kao Branitelju sve ovo napravilo, da me se ponizilo i za crkavicu od 1900 kuna pokušava napraviti ludim, mogu razumit da spadam u kategoriju obespravljenih Branitelja kojima su prava i poveznice sa dom ratom samo braniteljska iskaznica jal i gorčina, mogu razumit da su me sa stvarnim simptomima ptsp-a gurnuli u mirovinu od 2000 kn jer sam zakasnija pridat zahtjev da mogu bit bolestan ali ovo nemogu nikako razumit da ovo rade mojoj obitelji koja je do sada služila za ogledni primjerak skladne Hrvatske obitelji. Hvala Domovini šta mi se na ovaj način zahvalila za moj doprinos , hvala joj na svesrdnoj brizi kako da se upropasti i ono malo šta mi je ostalo a to je obitelj.Možda imate neki koristan savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pošto imaš priznato povreda na radu

nemoj uzeti otpremninu.

traži razliku od mirovine do plaće koju si imao na radnom mjestu.(tužba protiv RH ili osiguranja)

uradi procijenu invalidnosti i traži naknadu štete

bol,strah,zbog smanjenih životnih aktivnosti.

potraži pomoč pouzdanog odvjetnika.

 

treba pretražiti odluke Vrhovnog suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bovu u mom slučaju je situacija malo komplicirana bar ja tako mislim i možda nije, neznam radi se o sljedećem, komisija od morh-a me nije onesposobila po ozljedi na radu mada mi je priznata i imam stvarnih problema kao posljedica iste nego su me onesposoboli po šifri F Depresija koja je posljedica cjelokupne situacije jer normalno da se nemogu veselit mirovini od 2000 kuna a ja sam tu nemoćan mene se ništa nepita želim li radit itd, 2001 i 2005 godine sam ima stvarne probleme i nalaze šifra f 43,1 šta se moglo dovest u svezu sa dom ratom osta sam u sustavu i pokuša funkcionirat ispravno e sad mene muči sljedeće neminovno je da sam izguran iz sustava posljedicom prometne nezgode jer da nije bilo prometne nebi sad bija u ovoj situaciji, njima je bilo lakše da me onesposobe po šifri f znači oni tu moju problematiku su sa tim činom priznali ali ja zakonski nemogu ostvariti nikakva prava vezano za dom rat a osiguranje se može vaditi da je moja šifra f posljedica dom rata mada sam ja u međuvremenu obnaša svoje dužnosti kao DVO pa moja sadašnja depresija nema veze sa dom ratom već sa strahom za egzistenciju,nisam zadovoljan oporavkom iza prometne mali iznos eventualne mirovine itd itd, ako me razumi obe strane mogu prat ruke od mene a ja se u pravo baš i nekužim, osiguranje je ponudilo sramotni iznos za nematerijalnu štetu od 3000kn i to su uplatili odvjetničkom uredu P.. . g....c i oni su taj iznos već skoro potrošili sa raznoraznim vještačenjima itd a, non stop traže vještačenja a nemiče se sa mrtve točke, čak mislim da me se zavlači i da mi žele uzet novce priko navodnih vještaka, ja nisam prista na taj sramotni iznos i reka sam da želim na sud našto su mi rekli da im moram kopirati zdravstveni karton radi uvida u dosadašnju problematiku sa tim ozljedama, isto tako jsu tražili od mene vezano za ta potraživanja od izgubljene zarade su tražili da im kopiram rješenja o nesposobnosti i nalaze psihijatra pa da će oni te nalaze vještačiti ima li uopće osnove za takovo potraživanje i normalno meni će se to naplatiti. tražili su mi i potvrdu o imovini koju posjedujem , dali je ovo sve normalno i koje je tvoje Bovu mišljenje o ovom odvj uredu dali su ozbiljni i kako bi ovo sve moglo ispasti,neznam da im otkažem dali je već kasno i kako naći sposobnog odvjetnika da se donekle zadovolji pravda a ne da me se i na ovom polju šikanira i iskorištava, svi savjeti su mi dobrodošli , unaprijed se zahvaljujem svima !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija