Jump to content

krediti iz braka


CB1992

Preporučene objave

poštovani... zanima me jedna stvar... da li je u zakonu RH na bilo koji način regulirana podijela dugova iz braka? situacija je sljedeća. moj brat rastavljen je malo više od 2 god. iz braka ima 1 djete, maloljetno, za koje uredno plaća alimentaciju. brak je razveden njegovom krivicom- nevjerom. e sad, problem je u tome, što su zbog prilika zaposlenja( on je bio i još uvijek jest, zaposlen za stalno, a njegova sada bivša žena na ugovore na određeno) svi krediti u braku dignuti na njegovo ime. bivša supruga je iz braka izašla " čistih računa", u međuvremenu dobila stalno zaposlenje, a on pun kredita, i još uz to određena alimentacija. nije provedena podijela imovine, jer velikih stečevina nije ni bilo. naravno, djete je djete, alimentacija stoji, ali mene još dan danas boli da je ona izašla kao grofica, makar bila i prevarena, za sve je potrebno dvoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ja imam isti problem. još sam u braku (otvorila temu, ali nema od nikoga savjeta) i digla jedan kr prije braka i koristili ga zajedno, veliku većinu, a i kartice su tu i još jedan kredit. prvi kr nisam mogla plaćati jer on nije radio pa je sve sjelo i već 5g idu kamate... sve na mene, muž uopće ne zarađuje, a kamoli da neku ratu plati...da ne velim kolikii su troškovi na klince...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo još jedne sa takvim problemom, rastala se prije godinu dana, on je ostao u stanu i na jedvite jade otplaćuje kredit za taj stan zbog švicarca, a ja plaćam kredit koji sam digla za auto, auto u međuvremenu prodala (dok smo još bili u braku) i uvela grijanje u taj stan, imam još malo više od godinu dana da isplatim kredit.

hoću li ikada vidjeti te novce ili da ih zaboravim, nisam pokretala tužbu za utvrđivanje bračne stečevine jer smo imali samo taj stan koji je na kredit i nema smisla da tražim pola stana, naravno bila glupa kad sam se udavala, vjerovala mu beskrajno i nisam smatrala bitnim da se uknjižim na pola stana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobar dan,

 

imam jedno pitanje,ja imam stan koji sam kupio prije braka,stan je kupljen na kredit u kojemu je ona suduznik,i placa pola rate,nakon rastave smo se dogovorili da stan ide meni uz obvezu da je isplatim za odredenu svotu novaca ja na to pristajem ali jedan od uvjeta je da je i maknem sa kredita tako da vise ne bude moj suduznik,u banci su mi rekli da zbog primanja to mogu,ali je problem sto banka jako lose posluje i u par navrata,su podigli puno vise novaca,i svadom bi ih vratili nazad,nakon ttoga sam poceo primati placu preko druge banke,a za svoju banku sam sad los klijent,i nezele ju (bivsu zenu)otpustit iz kredita,kako da to rijesim jeli ima ko ko bi mogao pomoci,jer ja neznam a bankari su strasno bahati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u moru "pitanja" koja me muče,jer neznam odakle bi počeo,postavio bih jedno...naime digao sam kredit na renoviranje stana/kuće odnosno etaže u kući ženinog dede koja je trebala postat ženina i moja i to dva mjeseca prije ulaska u brak...naravno na nagovor bivše žene cijelu smo svotu dali njezinim roditeljima za plaćanje njihovih "problema" za to da nama pripadne etaža u kući...sve pare od svadbe i moju životnu ušteđevinu smo utrošili u tu etažu sve što bih zaradio utukao bih u to...da stvar bude gora trebao sam se prijavit na tu adresu međutim na moje inzistiranje stalno su odgovori bili od strane njezinih budemo sad će mo hoćemo itd. i kako to obično ide sad poslje određenog vremena nemam ni adresu ni novce ni etažu ni ženu a i djete je trenutno kod njezinih...problem je u tome što je kredit na mene a i sada ako mi sud odere alimentaciju stvarno neznam što ću i kako ću jer osim toga trenutno imam i ratu za auto...evo,ako neko ima iole suvislog odgovora molio bih za pomoć što mi je činiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija