Jump to content

neplaćene policijske kazne


kokolo80

Preporučene objave

dakle, imam hrpu policijskih kazni za parkiranje u zadnje 3 godine... i 1 za brzu vožnju koja je bila u 10 mjesecu 2009 godine. tad sam dobila 1 kazneni bod i 1000,00 kn kazne. pisala sam žalbu i tražila oprost i odbili su me i poslali novu uplatnicu koju nisam platila...

što se tiče ovih ostalih kazni za parkiranje, imam ih sigurno 10-15 komada, što od 300 što od 500 kn.

uvijek bi nakon par mjeseci od nalaska kazne na autu dobila obavezni prekršajni nalog kojeg ne bi platila, ali nikad nisam bila pozvana na sud.

jedino su mi na zadnjem povratu poreza uzeli 500 kn jer mi je povrat iznosio 529,00 i uplatili mi 29,00 kn.

sad mene zanima što mi je činiti, kako mogu provjeriti koliko toga sveukupno ima...

sljedeću godinu idem raditi u inozemstvo, što će biti ako me pozovu na sud a ja ne budem kući?

kažu mi ljudi da odmah nakon par mjeseci idu na sud, a ja još nisam bila, niti sam imala ovrhu niti išta..

da li da šutim i dalje jer ako budem provjeravala možda im baš skrenem pažnju i kako to uopće ide?

zadnju kaznu sam dobila u 3 mjesecu ove godine?

hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguća je potraga i uhićenje na granici radi prekršajne odgovornosti, a moguća je zastara svega.

 

Zastare nastupaju 3 godine nakon pravomoćnosti kazne.

 

Kazne možete provjeriti u upitom nadležnoj policijskoj upravi ili u prvoj policijskoj postaji (ali dežurni to nije dužan), ali tada će vas uhititi ako je za vama raspisana potraga.

 

Sve ovisi o ažurnosti državnih institucija i vašoj sposobnosti da ih izbjegnete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema to veze sa potvrdama o nekažnjavanju, radi se o izvršenju supletorne zatvorske kazne jer se ona novčana nije platila, a sad će brzo doći s obzirom da se bliži treća godina od pravomoćnosti prekršaja.

 

Pretpostavljam da postoji zapreka u dostavi pošte sa suda, a u tom slučaju sudovi raspisuju potragu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam kako može postojati zapreka za dolazak pošte sa suda, kad sve žute papiriće uvijek podignem?

za sve ove kazne sam dobila žuti papirić i otišla ih podići, valjda bi i za sud dobila takav? i zašto mi nisu poslali ovrhu, kao što jesu nekim ljudima koje znam?

najbolje da odem do suda i vidim što oni kažu, ne bih htjela da me uhapse na granici!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija