Jump to content

Zapljena auta zbog neplačanja autokredita!!!


Lerka1

Preporučene objave

Digla sam kredit jednom članu obitelji za auto, prestali su plačati kredit a ja nemam da ga plačam i Zg banka mi je prebacila cijeli dug od 45000,00 kn bez prava na rate. Zvala sam Zg banku konkretno službu za prisilne naplate i rekli su mi da predmet oni trebaju predati Croatia osiguranju koji ih isplačuje u cijelosti te nakon toga terete mene na način da mi plijene auto, daju na rate ili kako se dogovorimo. Proces traje več 1,5 godinu. Kamata na kredit raste, zvala sam nekoliko puta i uložila prigovor zašto nepredaju predmet Croatia osiguranju jer želim da se auto plijeni ali mi nisu htjeli dati odgovor. Meni i je u interesu da se auto plijeni i svjesna sam da će ga procjeniti ispod njegove vrijednosti i barem dio kredita s tim namiriti ali banka to neželi. Iz pouzdanih izvora prijatelja koji rade po poreznim upravama i bankama saznala sam da im nije u interesu auto zaplijeniti ni banci ni Croatia osiguranju već da ti raste kamata i da te lagano uništavaju tj. naplačuju s bilo kojim novcem koji ti sjedne na bilo koji račun. Molila sam ih da ga zapljene ali nežele. Bila sam u Fini i rekli su mi da mi je autokredit blokirao sve račune. Nezaposlena sam pa se nemaju odakle naplatiti ali mi bubaju kamatu smradovi. Do auta nemogu da ga prodam. Pa sam pomislila da objavim osobni bankrot, pa sam se raspitivala i za to ali to još nije kod nas stupilo na snagu, tek za godinu dana možda izglasaju za. Jer sam se raspitivala i taj osobni bankrot ima nekoliko prednosti ako si u govnima kao ja!Obustavljaju ti kamate na sva potraživanja, oduzimajuti svu imovinu i naplačuju se a ostalo navodno otpisuju tako da možeš krenuti ispoćetka.

Šta da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija