Jump to content

Izvanredni otkaz zbog manjka


Becko

Preporučene objave

Nakon 20 godina rada dobio sam otkaz u firmi radi manjka u skladištu. Radim u nabavi robe i kao prodavatelj, te nemam veze sa skladištem. U otkazu su naveli da sam odgovoran za robu od ulaska do izlaska jer je nabavljam i pišem fakture, pa sam po tome trebao znati da fali cca 40.000 kn robe (u skladištu od cca 15 mil robe). Također su se stalno mjenjale osobe i u nabavi i u skladištu. Činjenica je da nemam veze sa manjkom u skladištu.

Otkaz ne želim potpisati jer nemam veze sa tim. Imam li kakva prava i trebam li ih tužiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MarioSB je napisao:

Otkaz se ne potpisuje.Tako da po tome ispada da vam nude sporazumni prestanak ugovora o radu ako traže vaš potpis.

 

A ako stvarno nude sporazumni kao što kaže kolega MarioSB, tada ja nebih potpisao u toj situaciji. Iako po ovom napisanom, meni se cini da vas imaju na piku zbog necega jer taj manjak na tu kolicinu robe je jako mali, a i tko zna tko ga je napravio... mislim, manjak je u određenoj mjeri "najnormalnija" stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala!

Nisu mi dali da išta potpišem nego su mi samo uručili izvanredni otkaz.

Poslao sam im Zahtjev za zaštitu prava i čekam njihov odgovor. Što se onda ide na sud ili ... koja je procedura? Koliko traje cijela procedura?I kad ja imam pravo na svoju radnu knjižicu i ostale papire?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija