Jump to content

Kako zatvoriti račun pod ovrhom?


53rg10

Preporučene objave

Kako zatvoriti tekući raču u banci koji je pod ovrhom?

Naime, dug nije vezan za banku, no banka mi mjesečno obračunava par kuna za vođenje računa i samo je pitanje vremena kad će taj dug prerasti 100kn i početi će stizati opomene pa će se tih 100 kuna pretvoriti u par tisuća kuna.

 

Temeljem kojeg zakona mi banka brani zatvaranje tekućeg računa?

I kako podmiriti banci dug od tih nekoliko kuna kad mi službenica veli da im to ne mogu podmiriti dok ne namirim ovrhu? Zar nisu i oni sudionici platnog prometa pa da mi izdaju račun po kojem mogu platiti njihovu uslugu?

 

Svaki savjet dobrodošao... Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pismeno preporučeno i sa povratnicom tražiti odbanke zatvaranje računa .

(ili da na kopiju pismena odgovorni u banci potvdi primitak pismena).

kopiju zahtjeva za zatvaranje računa (ovjerenu i potpisanu), potvdu o preporučenoj pošiljci i povratnicu treba čuvati.

 

samo razgovorima i usmenim upitom nemoguće je postići traženo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ću samo dodati, iz mog iskustva s bankama, banka može Vaš zahtjev i odbiti, a evo i zašto:

- Vaše dugovanje prema banci banka ne može naplatiti prije ovrhe na novčana sredstva (ako je račun u blokadi)

- svaki priljev sredstava na Vaš račun banka je dužna poslati u Finu, u svrhu naplate ovrhe koja je u redoslijedu

- svoje potraživanja prema Vama banka može naplatiti tek kad se naplate sve ovrhe iz redoslijeda

 

Mogu Vam poželjeti sreću ali i reći da se ne nadate previše pošto banka nije dužna ni obvezna udovoljiti Vašem zahtjevu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija