Jump to content

ocjena invalidnosti promjena


ivica623

Preporučene objave

vinkovci je napisao:

u kojem smjeru ide trenutna politika, svi oboljeli od ptsp-a su lažnjaci, strašno

 

ma nisu svi ali više od polovice - SIGURNO!

 

U "mojoj" podružnici HVIDR-e 600 članova, od kojih 400 ima HRVI temeljem PTSP-a i svi su radno nesposobni i u mirovi, prestrašno - ne može me nitko ubijediti niti znanstveno dokazati da na jednog ranjenog ima dva nesposobna zbog psihotraume....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ecwashere je napisao:

U "mojoj" podružnici HVIDR-e 600 članova, od kojih 400 ima HRVI temeljem PTSP-a i svi su radno nesposobni i u mirovi, prestrašno - ne može me nitko ubijediti niti znanstveno dokazati da na jednog ranjenog ima dva nesposobna zbog psihotraume....

 

Pa normalno je da ima više oboljelih od ptsp-a nego ranjenih. Onaj tko je bio ranjen njega su vidjeli barem 2 kolega koja su bila pored njega a koji su nakon što je on zbrinut kao ranjenik nastavili sa borbenim djelovanjima u kojima su bili izloženi raznim životno ugrožavajučim situacijama. Eto pa sada recite da ta 2-ica nemaju PTSP nakon ranjavanja ovog 1 i nakon nastavka sudjelovanja u borbi. Sada pomnožite najmanje 2 X koiko ima ranjenih i normalno je da ima ovoliki broj registrirano oboljelih od PTSP-a.

 

Mišljenja sam da oboljelih od ptsp-a a koji su oboljeli u svezi rata ima i više ali mnogi od njih još uvijek rade ili u sustavu MORHA ili u sustavu MUP-a ili su pirotehničari i ne žele priznati sebi da imaju problema s PTSP-om pa se i ne liječe pa se za njih i ne zna. Osobno poznam nekoliko kolega koji rade u MUP-u na dobro pozicioniranim radnim mjestima i koji kažu da im je dobro a samo zato jer primaju relativno dobru plaću od nekih 13000 kn pa si ne žele priznati da imaju PTSP a bili su i ranjeni, jer da priznaju da imaju PTSP i počnu se liječiti izgubili bi posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@Kompa

 

Ja ne govorim o psihotraumatiziranim, već o radno nesposobnim zbog psihotraume - naš rat nije bio niti najduži, niti najstrašniji, niti najteži , a ipak smo svjetski rekorderi po umirovljenim psihotraumatiziranim u odnosu na nesposobne zbog ranjavanja - to nije moja paušalna ocjena, već općepoznati i davno objavljeni podatak.

 

I da ponovim nešto što sam već ovdje napisao: zbog njih ostali trpe, veliki je pritisak javnosti i na kraju krajeva smanjena je mirovina većini radno nesposobnih zbog ranjavanja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ecwashere je napisao:

@Kompa

 

Ja ne govorim o psihotraumatiziranim, već o radno nesposobnim zbog psihotraume - naš rat nije bio niti najduži, niti najstrašniji, niti najteži , a ipak smo svjetski rekorderi po umirovljenim psihotraumatiziranim u odnosu na nesposobne zbog ranjavanja - to nije moja paušalna ocjena, već općepoznati i davno objavljeni podatak.

 

I da ponovim nešto što sam već ovdje napisao: zbog njih ostali trpe, veliki je pritisak javnosti i na kraju krajeva smanjena je mirovina većini radno nesposobnih zbog ranjavanja...

 

 

To što je netko ranjen a netko vidio kako je taj netko ranjen ne znači da je radno nesposoban samo onaj koji je ranjen već je moguče da je radna nesposobnost nastupila i kod onoga tko je vidio kako mu je taj kolega nastardao i to moguče u večoj mjeri nego kod ovoga što je reanjen. Znam primjer iz prakse.

 

Evo i ja sam radno nesposoban i to opća nesposobnost za rad, do prije umirovljenja kada su me umirovili imao sam 33 godine života i radio sam u policiji. Nisam ranjen hvala Bogu, već imam ptsp i zbog toga su me umirovili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dok sam bio na ratištu firma u kojoj sam radio privatizirana dokumentacija uništena(nitko nije za to odgovarao-35,5g.radnog staža otišlo u vjetar)

Nije mi jasno kako to misliš da je staž otišao u vjetar?

Bio si valjda prijavljen na mirovinskom i zdravstvenom.

Tamo moraju postojati svi podaci o tvom stažu.

Ne može se tako lako izgubiti staž bez obzira što su papiri u firmi uništeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivica623 je napisao:

Mjena se zakon o ocjeni invalidnosti,do 2012g sve vojne i civilne osobe kod kojih se ne utvrdi da im je potrebna njega i pomoć drug osobe naj manje 90 minuta dnevno izgubit će status invalida,dali netko zna nešto više molim odgovor.

 

 

To će biti sasvim u redu jer s obzirom na ova nedavna uhićenja vještaka i posrednika, treba se zapitati koliko ih je samo tako zaradilo "kupilo" prava koja im ne pripadaju. Uostalom dovoljno bi samo bilo da se napravi kontrola liječenja jer ih masa nakon dobivanja rješenja nije niti prismrdila kod doktora ili su bili jednom godišnje reda radi što znači da su po umirovljenju naglo ozdravili. Sve se to može provjeriti i na način da liječnici opće prakse pogledaju evidenciju podizanja lijekova, a u konačnici i krvnim blef testovima.

Uglavnom, ranjeni HRVI neće imati problema, ali branitelji s PTSP-em hoće jer se sada zbog gore navedenih kukolja svi trpaju u istu skupinu - lažnjaci, a ja si dam jaja odrezati ako svatko od nas ovdje ne pozna barem trojicu koji rata nisu niti primirisali ili su bili 10 dana u akciji kokošarenja i sada imaju veću mirovinu od onog tko je bio 5 godina u ratu i još u specijalnoj policiji ili gardijskoj brigadi.

Neka Mrljavac izračuna koliko nas je na ovom forumu pa neka pomnoži s tri pa da vidimo približnu brojku kupljenih ili namještenih mirovina.

Lijepi pozdrav pravim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivica623 je napisao:

Mjena se zakon o ocjeni invalidnosti,do 2012g sve vojne i civilne osobe kod kojih se ne utvrdi da im je potrebna njega i pomoć drug osobe naj manje 90 minuta dnevno izgubit će status invalida,dali netko zna nešto više molim odgovor.

 

i na kraju nitko nije konkretno odgovorio, ja pokušao pa mi admin obrisao post, valjda zato što sam imenovao onoga tko zna odgovor, ne zamjeram, takva su pravila foruma :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stari1952 je napisao:

ivica623 je napisao:

Mjena se zakon o ocjeni invalidnosti,do 2012g sve vojne i civilne osobe kod kojih se ne utvrdi da im je potrebna njega i pomoć drug osobe naj manje 90 minuta dnevno izgubit će status invalida,dali netko zna nešto više molim odgovor.

Poz.ivica623

Čitam ove postove i nigdje nitko ne govori otkuda informacija o promjeni zakona o ocjeni invalidnosti o kojoj govoriš.Molim te ako nije tajna reci odakle ti ta informacija.

:misli:

 

Osobno sam ZA da me vrate iz opće nesposobnosti na radno mjesto OSO - višeg pol.narednika, gdije sam radio prije umirovljenja. HRVI trajno 30/70. 53 god. star.

11 god. sam u mirovini i komisija od oko 12 psihijatara,psihologa i šta ti ja znam koga sve... u bol.Dubrava i Nehajskoj donijeli rješenje NESPOSOBAN za OSO (posljedica rata)

Mišljenja sam da uz sadašnju terapiju bi sasvim dobro funkcionirao ( imao bi čuvare bolje nego Predsjednik neke države)

Što se tiče 90 min. dnevno pomoći druge osobe..... Ponekad je potrebno i x2 i opet ništa.

 

Prošla baba s kolačima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivica623 je napisao:

Mjena se zakon o ocjeni invalidnosti,do 2012g sve vojne i civilne osobe kod kojih se ne utvrdi da im je potrebna njega i pomoć drug osobe naj manje 90 minuta dnevno izgubit će status invalida,dali netko zna nešto više molim odgovor.

 

Tu izmišljotinu su objavile jedne dnevne tiskovine još u studenom 2009 god.

Po njima ta revizija se (opet po njima)trebala dogodit do kraja 2010.

Kao što vidimo LAŽNA informacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav branitelji!

Ja sam u svojoj firmi imao placu 5.000-5.500kn,umirovljen sam u 4mj. ove god.na osnovu PTSP,a mirovina mi iznosi 2.400kn.E sad pitam dali sam ja stvarno "puko"(bio pripadnik SJP)ili sam lud pa placu zamjenio sa duplo manjim iznosom mirovine!Radio sam dok sam mogao,ali kad sam dosao do toga da pokusam suicid(smohrani otac dvoje djece)shvatio sam da je dosao plafon.Sada zivim od:apaurina 10mg 3x na dan,fevarin 100mg 2x na dan i depakine 500mg navecer. dali sam stvarno bolestan ili sam dobro odglumio kako mi neki"prijatelji"govore.

Bog i Hrvat!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija