Jump to content

tip ugovora


gematipa

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...

Moja baka ne želi da njenu kuću naslijedi njena kćer (moja majka), jedina nasljednica I. reda, nego ja (unuka) ili moja maloljetna kćer (praunuka).

Da li to riješiti oporukom, darovnim ugovorom ili ugovorom o doživotnom uzdržavanju s obzirom na očekivanu burnu reakciju i osporavanje mojih roditelja? Želim izbjeći zaplitanje u sudske postupke...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.Darovni ugovor. Odmah uknjižba u zemlj. knjige. Platit ćete i porez.

 

(Ug. o doživ.i dosmrtnom su skuplji za sačiniti)

 

Uz to predlažem ojačanje na ovaj način:

 

2.Oporuka pisana rukom s obveznim navođenjem razloga za isključenje nužnog nasljednika čl. 85. do 87.ili lišenje nužnog nasljednika u korist potomaka čl. 88.

 

Pogledajte čl. 85. do čl. 88.Zakona o naljeđivanju i vrlo pažljivo čitajte što piše...mislim da VI imate uvjete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sisavac,

evo par konkretnijih podataka pa molim za mišljenje...

 

darovni ugovor ili bilo koji oblik prijenosa vlasništva prije smrti bake, nije najbolje rješenje zbog očekivane nasilne reakcije mog oca prema njoj, mojoj majci ili meni. baka je toga već imala dosta.

 

majku kao jedinog nužnog nasljednika baka ne može isključiti iz oporuke na temelju čl. 85. do 87. Zakona o naljeđivanju, jer ona nije ''negativac'', već otac (alkohol, nasilje, gomilanje dugova).

 

cilj je zaštiti kuću od prodaje, na što otac već prisiljava majku. i zaštiti baku i majku od nasilne reakcije. trenutno sam najsposobnija izlaziti na kraj s njim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

u tom slučaju napravite ugovor o doživotnom uzdržavanju (nekretnina prelazi na vas tek nakon smrti primateljice uzdržavanja-bake)

Možete napraviti predbilježbu u zemljišnim knjigama o postojanju toga ugovora.

I ni za živu glavu ne govorite majci i ocu o tome ugovoru i time ćete baku spasiti neugodnosti, obitelji priejvremene svađe i sukoba i omogućiti baki da u miru provede (koliko je to moguće) još to malo vremena koliko joj je ostalo, a opet da bude zadovoljena njena volja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija