Jump to content

plaćanje pauku


mascarpone

Preporučene objave

Pauk mi je digao auto s mjesta gdje svakodnevno parkiram auto.

parkirno mjesto je mjesto za invalidne osobe što i jesam.

uspio sam uzeti auto s paukovog deponija

Zalio sam se sudu na kaznu koju sam dobio za nepropisno parkiranje i sud me proglasio nevinim, dakle iz toga po mojem misljenju proizlazi da nisam kriv i da mi auto nije trebalo biti premjesteno.

No pauk trazi da im platim troskove premjestanja vozila! zasto bih ja, ako me sud proglasio nevinim i rekao je da nisam pocinio prometni prekrsaj, morao platiti zagrebparkingu troskove premjestanja vozila.

Zna li netko odgovor na to pitanje jer meni nije jasna logika !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trošak premještanja vozila, tj. rad posade pauka sa sredstvom za rad je realan trošak koji se mora platiti.

 

Posadu pauka čini vozač i pomoćnik. Njima ovlaštena osoba izdaje nalog za premještanje vozila po čemu oni i postupaju.

 

Ako je ovlaštena osoba greškom izdala nalog za vozilo za koje nije smjela, treba tužiti onu pravnu osobu za koju je ta ovlaštena osoba radila.

 

Ako je nalog izdao policajac, sukladno odredbama Zakona o policiji za štetu odgovara Republika Hrvatska, a sukladno općinskim ili gradskim odlukama te po Zakonu o obveznim odnosima ako je postupao prometni ili komunalni redar treba tužiti taj grad ili općinu, ali trošak premještanja se platiti mora.

 

Bilo je još komentara po ovoj problematici, neki savjetuju da u toku procesa ovrhe pišete neke prigovore, ali ja se s tim ne slažem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pošto je sud donio odluku da nisi kriv za parkiranje auta na mjestu za invalide

nisi dužan platiti premještanje auta.

nisu smjeli dirati auto koji je propisno parkiran.

koncesionar neka traži naplatu troška od onoga ko je izdao nalog za premještanje vozila.

 

na ovrhu se obvezno žaliti u zakonskom roku (8 dana )

u cijelosti osporavati potraživanje s obrazloženjem da nisi tražio premještanje vozila .

koncesionar nije smio dirati vozilo .

priložiti kopiju presudu suda.

 

ako se nežališ u zakonskom vremenu i rješenje o ovrsi postane pravomoćno ,morat ćeš platiti potraživanje i trošak ovrhe .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija