Jump to content

Pas ugrizao psa !


Sara10

Preporučene objave

Molim za pomoc !

 

Setala sam psa na lajni kad je u jednom trenutku dotrcao drugi pas i iz cista mira, mog psa ugrizao za vrat. Tada se pojavio i vlasnik psa te odsetao na drugu stranu kao da se nista nije dogodilo.

Otisla sam veterinaru dijagnoza vulnera morsum factam canis,te nakon toga na policiju.

S obzirom da poznajem vlasnika agresivnog psa (napada sve male pse u kvartu),policiji sam dala njegove podatke.

Nakon tjedan dana policija mi je dala zapisnik i oni su takodjer pokrenuli prekrsajni postupak,ali ja svoja prava mora izboriti sama.

Njihov prijedlog je prekrsajni sud da mi vlasnik XY namiri sve troskove veterinara.

Odem na prekrsajni i vec u startu me vrate,da njima treba pisani dokumenat !!!

 

Sta vise treba od zapisnika policije ? , povijesti bolesti ?,racune veterinara da ne spoinjem...

...molim za pomoc...

i zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija je pisala kaznu po javnom redu i miru, a vi u toku prekršajnog postupka tražite naknadu štete.

 

Štetu dokažite troškovnikom s računima.

 

Na običan komad papira napišite sve troškove, priložite račune i tu povijest bolesti psa.

 

Ako ovu šansu propustite trebat će te štetu potraživati privatnom tužbom.

 

Budite zahvalni tom sucu/sutkinji na strpljenju jer se to moglo i drugačije odraditi na vašu štetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se malo nadovežem na temu jer mi nešto nije jasno. Svaki grad je Odlukom o uvjetima i načinu držanja kuć.ljubimaca propisao da se pas smije izvoditi na javne površine samo ako je na povodcu, a ako se radi o pasmini koja je zakonom određena kao opasna, obvezna je brnjica. Određene su i novčane kazne za prekršitelje zakona. Kako onda postići da takav neodogovorni vlasnik lijepo zaradi i novčanu kaznu za svoje bahato ponašanje?? Mislim da su za takve kazne zaduženi komunalni redari, ali njih nikada nigdje nema! :palacdolje: Da oni rade posao za koji su plaćeni, mislim da bi bilo manje neodgovornog ponašanje vlasnika pasa, manje incidenata i puniji proračun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o prekršajima protiv javnog reda i mira je propisao se da se psi ne smiju držati neoprezno, niti bez nadzora.

 

Svaki propis lokalne samouprave koji se preklapa sa tim zakonom je neustavan. Samo je pitanje da li je netko postavio zahtjev za ocjenom ustavnosti i da li je Ustavni sud uopće u stanju da se snosi za propisima preko 500 gradova i općina u RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A čini mi se da ni ne ide na bolje! :palacdolje: Ja sam također vlasnica psa, ali smatram da se red i zakon moraju znati i poštivati. To čini odgovorne vlasnike! Sara10 žao mi je zbog svega što se dogodilo, jer evidentno u rukama neodgovornog i mentalno nestabilnog čovjeka, pas može postati oružje i sredstvo teroriziranja cijelog susjedstva. Ja se osobno ne osjećam sigurno kada izvodim svog psa u šetnju, jer on je takva razmažena beba da se dogodi nešto slično, još bih ja njega morala braniti. Zato mi je lijepo pepper sprey uvijek u džepu! :smijeh: Srećom, još ga nisam testirala, ali sam uvijek spremna na agresivne pse i bahate vlasnike. :batina:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Pozdrav ljudi!

Da oživim temu, trebam Vašu pomoć.(EDIT: MOLIM ADMINA DA PREBACI U ISPRAVNI PODFORUM - ovo nije prometno pravo)

Da skratim, u mom dvorištu moj pas (labrador retriver koji tu redovno šeta svakodnevno) je ugrizao drugo manjeg psa (yorkshire terijera), samo ga je zgrabio i odbacio, nikad takvo što nije napravio i mislim da ga nije htio usmrtiti ili nešto već je samo prejako ga dohvatio.

Nažalost, manji pas je, uz trud i mene i njegova vlasnika preminuo (slomljena mu je kralježnica, to je pokazao rendgen sutradan kada su ga vodili na operaciju). Sada vlasnik prijeti tužbom i traži od mene da mu platim troškove liječenja.

Ima li tko iskustva s tim?

To se dogodilo u dvorištu mog djeda koje je zajedno sa mojim spojeno i sve je ograđeno jer se radi o privatnom posjedu. Pas koji je nastradao je od turista koji je tu boravio nekoliko dana.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija