Jump to content

Javna nabava


Amateri

Preporučene objave

Poštovani, preko OCD (jedne Udruge) ću provoditi projekt za opće dobro koji je prihvaćen na natjećaju jednog ministarstva RH.

Dio projekta je i tiskanje informativno-propagandnih letaka i plakata sa odobrenim sredsvima od 6.500,00 kn.

 

Je li potrebno za tu svotu tražiti 3 ponude? Ili se može posao ugovoriti samo s jednom tiskarom?

 

Hvala unaprijed !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

crazyiura je napisao:

prvo - tko ste vi? (obveznik primjene propisa o jav nabavi ili predstavnik udruge),

drugo - ovaj iznos je vrijednost posla? ako da, zaboravite na javnu nabavu i zaključite posao kao privatnopravni subjekt.

 

Kao prvo najsrdačnije zahvaljujem, posebno što ste me uputili na Zakon i propise koje sam pogledao nakon Vašeg pitanja pod "prvo".

 

Iako se radi o "Udruzi za zaštitu potrošača" koja se po Zakonu o zaštiti financira između ostalog i iz sredstva regionalne i lokalne samouprave. A dijelom iz sredstava dobijenih na natječajima. Izričito nam je zabranjeno Zakonom primanje donacija od trgovaca.

Iz tog razloga nas "Nacionalna zaklada" isključuje iz svojih natječaja jer se finaciramo po posebnim propisima.

No čitajući Zakon o javnoj nabavi, zaključio sam da ipak ne ispunjavamo uvjete za "obveznika primjene propisa o javnoj nabavi"

 

No Vaš odgovor pod "drugo" mi govori, da se ne zamaram s nepotebnim stvarima, jer se radi o maloj sumi i da mogu kao voditelj projekta ugovoriti taj dio posla.

 

Nesigurnost mi se javila, zbog toga što je to projekt koji je prošao na natječaju Ministarstva gospodarstva i što oni nadziru namjensku upotrebu sredstava. A osoba zadužena za nadzor me "upozorila" da vodim računa u javnoj nabavi, ma što to značilo :misli:

 

Zahvaljujem jo jednom !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema na čemu! u mnogo stvari vezanih za jav nabavu pitanje je odgovarajućeg tumačenja. Osim toga na samu NG počinje važiti novi Zakon o jav nabavi pa se dosta pravila i time mijenja.

Stoga preporučam da mi se javite privat porukom (ne na e-mail već u inbox od legalisa) ako budete trebali još neko opširnije tumačenje od ovog ovdje.Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija