Jump to content

Prenamjena zemljišta Z2 u S - branitelj


GASTA

Preporučene objave

Poštovani,

 

radi se o slijedećem.

Otac mi je vlasnik zemlje u zgb, koja se nalazi u neposrednoj blizini S (stambena zona), ali nažalost još uvijek je to područje Z2 (park šuma). Točno dvije čestice od te zemlje je S zona.

 

Interesira me da li on, kao višegodišnji branitelj, ima neko pravo ili na neki način može zatražiti prenamjenu zemljišta.

Isto se trenutno vodi kao oranica i pašnjak.

 

Ako nema pravo, jer nije u S (stambena ili ti građevinska zona) što može napraviti?

Kome se obratiti?

Postoji li neki odvjetnik koji radi i pomaže braniteljima, a posječuje ovaj forum ili tako nešto?

 

Može ovdje a može i na PM

 

hvala Vam svima, i želim Vam ugodnu i sretnu Novu

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao branitelj ima pravo besplatne prenamjene zemljišta u građevinsko ali isto zemljište mora biti u građevinskoj zoni.

 

Pošto ovo zemljište nije u građevinskoj zoni otiđite do gradske uprave - do općine ili do gradonačelnika ako možete i tražite tamo tko je zadužen za prostorno uređenje tamo gdje vam se nalazi vaše zamljište.

Pitajte tamo nadležne ima li grad namjeru i ako ima kada staviti vašu parcelu u građevinsku zonu ili grad takvu namjeru uopće nema niti misli imati.

 

Da i nema veze što je vaše zemljište samo 2 parcele od onoga gdje je dozvoljeno graditi, negdje mora biti granici. isto bi vam bilo i da graniči sa parcelom na kojoj je dozvoljena gradnja ( znam iz vlastitog iskustva dok sam imao sličan primjer samo sam ja kupovao zemljište pa sam se prvo informirao o zemljištu u nadležnoj općini,odnosno ja sam otišao direkt kod gradonačelnika Vrbovca u kancelariju da se raspitam ).

 

Prostorni plan se radi svakih nekoliko godina.

 

Tada će vam sve biti puno jasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija