Jump to content

Dug banci nakon smrti brata


ninel

Preporučene objave

Moj brat je tragicno poginuo 2007 g, Iz splitske banke je te iste god dolazila neka opomena na nekih osam tisuca kuna..medjutim poslije nista.Danas me zovne sluzbenica iz iste banke koja radi kao pravnica i vrlo ruzno mi rece da ima da isplatim 17 tisuca kuna duga il ce mi oduzeti stan ..koji sam naslijedila i jedini sam nasljednik.Molila bih da mi neko kaze kolika je zastara za takve slucajeve i koja su moja prava tj nacin kako da se s tim izborim.. Dali bih ja mogla stan prebaciti na cerku kojaje punoljetna..i dal bi ona imala isti problem..Nolim vas sto prije da mi neko odgovori jer sam bas u gadnom sosu inace nakon smrti brata sam se nasla u moru problema posto je imao i firmu..na kraju mi vec i zdravlje otislo..Unaprijed hvala..nestrpljivo cekam neki odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemojte banci priznati dug .(potpisivanjem papira na koje se može nalaziti skriveno prinanje duga)

banku uputite da u sudskom postupku ishodi vračanje duga .

nasljednik odgovara za dug ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine .

na sudu (ako dođe do postupka )izjavite da je dug osobi dug i da ste več pokrili dug nasljednika u vrijednosti nasljeđene imovine.

ako je dug osobni dug (što odlučuje sud)nastao zbog minusa na tekučem računu ,kredita za pokriće dugova kocke ,rastrošan život itd. ,nasljednik nije dužan vračati taj dug tj.

dug prestaje postojati.

 

ako priznate dug banci dužni ste taj priznati dug i vratiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

nemojte banci priznati dug .(potpisivanjem papira na koje se može nalaziti skriveno prinanje duga)

banku uputite da u sudskom postupku ishodi vračanje duga .

nasljednik odgovara za dug ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine .

na sudu (ako dođe do postupka )izjavite da je dug osobi dug i da ste več pokrili dug nasljednika u vrijednosti nasljeđene imovine.

ako je dug osobni dug (što odlučuje sud)nastao zbog minusa na tekučem računu ,kredita za pokriće dugova kocke ,rastrošan život itd. ,nasljednik nije dužan vračati taj dug tj.

dug prestaje postojati.

 

ako priznate dug banci dužni ste taj priznati dug i vratiti.

mnogo ti hvala na odgovoru..mene cudi da u skoro pet godina banka nije slala nikakve opomene ili slicno, dug je vjerojatno po kartici ali kamate su do nebesa u iznosu koji potrazuju od mene. da se jos nemogu oporavit od soka em nekog tako izgubis em te na kraju jos razapinju ..sta reci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je dugovanje napravljeno prije pet godina

treba se pozvati i na zastaru potraživanja duga

relativna zastara 3 godine

apsolutna zastara 5 godina od dospjeća duga,tj. od poziva banke upučenog dužniku za vračanje duga.

 

ako su velike kamate preko 15%godišnje

dug je najvjerojatnije po bankovnim karticama .

zastara potraživanja duga je 3 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jos ti jednom zahvaljuejm na pruzenom odgovoru

 

Sad trebam hitno dobar savjet sta uciniti posto me doticna gospodja ponovo nazvala i naredjivackom tonom pitala ..sta je niste bili jos da uplatite ..i da ona upravo pise tuzbu..

Ja joj kazem da meni nista nije dolazilo svih ovih godina na kucnu adresu osim na pocetku onaj uobicajeni ispis od banke..

Napomenuh joj zastaru od 5 god,,ali meni bi zastara tocnije uslijedila u 8 njesecu ove god bi nastupilo 5 god..pitala sam je da mi da adresu nekog iznad nje da ja popricam i vidim..medjutim mi rece nek joj napisem neki dopis..i posaljem njoj na ruke..nit znam sta cu ni kako cu ..dal da odem do referenta banke da mi da papir po kom se vidi neko dugovanje ko je vodio brata u banci..pa s atim papirom odem do odvjetnika..je rmi je dala rok do cetvrtka..nacin na koji se postavila prema meni je bio kao da je egzekutor..ma strasno..molim sto hitnije savjet kako cu i sta ja poduzetti..jer sam sva vec pogubljena.

 

sta bi to ja trebalo da napisem il da ne napisem nista .. i trebam li ja njoj da se saginjem..posto prijeti tuzbom ..oduzimanjem stana i jos mi rece niste trebali da s eprimite nasljedstva..zena je uzas,,al sam bila suzdrzana u razgovoru da ne izazovem kolaps ,,joj sta mi je ciniti ..korak po korak

koliko sam razumila iz tvog odgovora ako je dug zbog minusa na kartici ..nisam duzna nista jel..il sam krivo razumila..

ja joj objasnjavam da su okolnosti uslijed smrti mog brata dovele do tog neispacenog duga i rekla joj da sto banka dok je bilo na racunu u drugoj banci nije nista preduzimala . od tog sam poplacala neke druge trazbine..aona ce meni to vi na sudu dokazujte,,

kako izbjeci sav ovaj pakoa u kom s eni kriva ni duzna nadjoh

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako Vam je BOVU savjetovao nemojte ništa slati banci niti bilo šta potpisivati jer bi to značilo da priznajete dug.

Relativna zastara je nastupila nakon 3 godine tj. tokom 2010. godine, a aposlutna zastara če nastupiti tokom ove godine ovisno o tome kada je dug dospio.

Banka može pokrenuti tužbu no Vi čete se lako obraniti pozivajuči se na relativnu zastaru u žalbi na eventualnu tužbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala ti..i zaboravih jos reci meni nikakvi papiri tipa opomene nisu dolazili ..osim ova dva tel poziva ..a gosopdja je cak zvala ispostavu splitske banke u drugom mjestu i to je pitala jednu sluzbenicu koja je nazvala moju djecu i njih pitala za broj tel u ovom gradu gdje mi ostala djeca idu u skolu ..tj stanu koji sam naslijedila nakon smrti najprije brata pa majke..dali ima veze sta sto brat nije bio nosilac citavog stana vec 1 trecine..a ostalo majka..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala ti..i zaboravih jos reci meni nikakvi papiri tipa opomene nisu dolazili ..osim ova dva tel poziva ..a gosopdja je cak zvala ispostavu splitske banke u drugom mjestu i to je pitala jednu sluzbenicu koja je nazvala moju djecu i njih pitala za broj tel u ovom gradu gdje mi ostala djeca idu u skolu ..tj stanu koji sam naslijedila nakon smrti najprije brata pa majke..dali ima veze sta sto brat nije bio nosilac citavog stana vec 1 trecine..a ostalo majka..

 

 

Službenica banke se bavi svim mogučim sredstvima ne bi ii izvukla Vaše priznanje duga i ne obazire se na ništa. No vi ne brinite jer je nastupila relativna zastara kako smo Vam več pisali u postovima i na koju čete se pozvati ukoliko dođe do eventualne tužbe. To što je brat bio vlasnik stana u 1/3 znači da možete odgovarati za njegove eventualne dugove srazmjerno 1/3 procjene vrijednosti stana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni je prije nekoliko godina umro također brat i naslijedio sam nešto iza njega. odmah sam sve obišao i sredio gdje je što trebao. provjerio sam račune da vidim u kakvom su stanju i prije nego su banke saznale za smrt. tvoja velika greška je što nisi obišla sva mjesta gdje znaš da ti je brat imao račune. ovi što ti govore da je nastupila zastara mislim da nisu u pravu jer što ako je dug napravljen na osnovu tekućeg računa, ako je primjer imao dozvoljeni minus? mislim da ćeš iznos ako si ti nasljeddnik morati platiti. ali to je samo moje mišljenje.

moj savjet: otiđi osobno u banku i porazgovaraj. za početak nemoj ništa potpisivati, dok se neposavjetuješ s nekim drugim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni je prije nekoliko godina umro također brat i naslijedio sam nešto iza njega. odmah sam sve obišao i sredio gdje je što trebao. provjerio sam račune da vidim u kakvom su stanju i prije nego su banke saznale za smrt. tvoja velika greška je što nisi obišla sva mjesta gdje znaš da ti je brat imao račune. ovi što ti govore da je nastupila zastara mislim da nisu u pravu jer što ako je dug napravljen na osnovu tekućeg računa, ako je primjer imao dozvoljeni minus? mislim da ćeš iznos morati platiti jer si ti nasljednik. ali to je samo moje mišljenje.

moj savjet: otiđi osobno u banku i porazgovaraj. za početak nemoj ništa potpisivati, dok se neposavjetuješ s nekim drugim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala ti

 

bas cu da izludim skroz..neznam opet se ponavljam zasto mi nista nisu pismeno slali neke opomene i slicno..nego nakon 4 i po god me telefonskim putem na vrlo grub nacin strasi ..nije da nisam pokrivala novcane trazbine da ne nabrajam sad jer nema svrhe.. gospodji sam rekla sto nisu dizali s racuna od firme..dok je bilo jer sam od te svote namirivala kredit za kola ..pa poreze itd...

sad je tu sta je ..trebam vidjeti kako se izboriti s ovim problemom za mene najpovoljnije..ona ce kaze napisati tuzbu i sta kad mi dodje tuzba ..sta da radim kako da postupim ..pojma nemam .. ovo mi je sve kao horor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to ti je bankarska politika. briga ih,,oni šute, nikakve opomene ne šalju a ide im kamata. dug lijepo raste i oni znaju da će to netko sve jednog dana platiti. to ti je isto kao i sa kreditima, znam jedng koji je bio jamac i bilo je problema u početku sa otplatom, a nakon toga oko 4 godine nikakve opomene, ništa. a onda jednog dana..........

kažem ti..poslušaj me, otiši osobno u banku i vidi. nemoj ovdje pisati, nego se zaputi u banku i ako treba traži direktora i porazgovaraj. znaju u bankama u nekim slušajevima i otpisati neke dugove. vjeruj mi što pišem,,ali otiđi u banku i porazgovaraj pa tad nam javi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ninel

aj pošalji mi na PM svoje ime i adresu .

i ja sam tvom bratu posudio novac pa je red da vratiš njegov dug (kad več vračaš redom ).još razmišljam o kojoj se svoti

radi.

Nasljednik vrača dugove ostavitelja do vrijednosti nasljeđenog dijela.

preračunaj pa ako si več vratila dugova u vrijednosti nasljeđenog dijela više nemaš obveza .

sve koji od nasljednika potražuju dug uputi da u sudskom postupku traže ispatu ostaviteljeva duga.

prikupiti sve dokaze da je vračeno duga u vrijednosti nasljeđene imovine.

vrijednost imovine navedena je u poreznom rješenju .

nasljeđuješ brata i moraš prijaviti poreznu obvezu i platiti porez na promet nekretninama.

ako su iz banke grubi budi i ti gruba pa ih otjeraj ...da u sudu postupku traževračanje duga.

neće ,znaju da mogu imati samo gubitke .

 

ali ako im priznaš dug (na bilo koji način)

isti si dužna i vračati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija