Jump to content

Vozačka dozvola i PTSP


zox1971

Preporučene objave

Branitelj sam s dijagnozom F-40,F-63(F-42),liječim se od 2006.g. manje više neuspješno.Zaposlen kao vozač B,C kategorije na bolovanju već 15.mj.Trenutno drugi puta u dnevnoj bolnici a prije 6mj.odbijen od strane inv.komisije.Idući mjesec me opet šalju na inv.kom. i spominju mi vozačku dozvolu i njeno vještačenje što znači da ću ostati bez nje.Ako mi oduzmu dozvolu kolike su mi šanse za inv.mirovinu??Mogu li me odbiti na komisiji bez obzira na eventualno oduzimanje voz.dozvole??Proveo sam 3.g. u ratu i imam 100 dana borb.sektora,nemam status RVI...pomalo lud od svega molim savjete..hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Branitelj sam s dijagnozom F-40,F-63(F-42),liječim se od 2006.g. manje više neuspješno.Zaposlen kao vozač B,C kategorije na bolovanju već 15.mj.Trenutno drugi puta u dnevnoj bolnici a prije 6mj.odbijen od strane inv.komisije.Idući mjesec me opet šalju na inv.kom. i spominju mi vozačku dozvolu i njeno vještačenje što znači da ću ostati bez nje.Ako mi oduzmu dozvolu kolike su mi šanse za inv.mirovinu??Mogu li me odbiti na komisiji bez obzira na eventualno oduzimanje voz.dozvole??Proveo sam 3.g. u ratu i imam 100 dana borb.sektora,nemam status RVI...pomalo lud od svega molim savjete..hvala

 

Ne mora značiti da ćete ostati bez vozačke dozvole ako odete na vještačenje za vozačku dozvolu odnosno procjenu vaše sposobnosti upravljanja vozilima.

 

Može se dogoditi da vam produže valjanost vozačke dozvole na odeđeno vrijeme pa opet za nekoliko godina na liječnički pregled pa produženje vozačke,.........

 

- može se dogoditi da ostanete i bez posla, bez vozačke, a i bez mirovine

- može se dogoditi da zadržite posao i vozačku dozvolu

- može se dogoditi i da odete u mirovinu, a produže vam neke kategorije u vozačkoj dozvoli

- može se dogoditi svašta, ali ovo je sve nagađanje i nitko ne može znati što će se zapravo dogoditi

 

S obzirom da nemate status HRVI, moguće je i da odete u mirovinu ali samo prema općim mirovinskim propisima (opća ili profesionalna nesposobnost ali nikako invalidska braniteljska mirovina jer nemate status HRVI).

 

Sve ovisi o vašoj liječničkoj dokumentaciji, ratnom putu, težini bolesti, godinama starosti...........

 

Postoji i ona opcija "profesionalna rehabilitacija" iako...

 

Postoji mogućnost i "izlječenja" tj. poboljšanja zdravstvenog stanja (ne mora uvijek biti da se zdravstveno stanje pogoršava) pa i da nastavite raditi ukoliko to ne smeta vašem poslodavcu, a i vama.

 

Put do mirovine je težak, a ako i odete u mirovinu, uzmite u obzir sadašnju gospodarsku situaciju, recesiju....... pa je najbolje da sami donesete odluku o tome da li ćete nastaviti sa liječenjem, odnosno procijeniti svoje zdravstveno stanje, objektivno i situaciju u kojoj se trenutno nalazite i vratiti se na posao.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na pojašnjenju g.Mrljavac...i još jedno pitanje:Th.Fevarin,Rivotril,Sanval,Normabel...mislite li da mogu upravljati kamionom od 20 tona?U ovom stanju mimoze u kojem sam sada mislim da bih bio opasniji na cesti od meteora...slažete li se?Tko će me vratiti ili primiti natrag na posao ako zna da bolujem od PTSP????Vjerujte mi niti jedan poslodavac u ovoj državi za koju smo tako ginuli i odrekli se mladosti i zdravlja zbog nje.Prvi put sam se javio doktoru 2006.g.jer sam kao i još neki koje poznajem sam sebe lagao da sam zdrav.Sada spavam 1-2 sata ponoći i to tek nakon što se nagutam tableta.Često oko kuće viđam četnike i snajperiste...ali to vidim samo ja.Ako trebam nekuda dijete me vodi sa sobom jer se često izgubim.Zadnja ruta na poslu:Krenuo s kamionom za Varaždin a završio u Novoj Gradiški!!!!Prerezan film!!Recite mi jesam li ja BOLESTAN??Hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija