Jump to content

udaja-prezime-djete


TZZAI

Preporučene objave

Prilikom zenidbe nevjesta i zenik se mogu izjasniti za nekoliko varijanti prezimena ... svatko moze zadrzati svoje prezime, zena moze uzeti muzevo i obrnuto, obadvoje mogu dodati i supruznikovo prezime uz svoje s tim da svoje rođeno prezime zadrzavaju na prvom mjestu, ili oboje mogu uzeti oba prezimena s tim da se moraju dogovoriti koje ce od njih stajati na prvom a koje na drugom mjestu, no nakon sto to odluce takav oblik prezime se fiksira i ubuduce tako koristi pa i djeca rođena u tom braku nose tu kombinacije prezimena.

Dijete inace ima pravo nositi i majcino i ocevo prezime (recimo, ako negdje tijekom zivota zeli promijeniti ocevo prezime i uzeti majcino, nema nikakve pravne prepreke za to)...i to je temelj sve te problematike.

U Vasem slucaju Vi ste na svoje djevojacko dodali suprugovo prezime ... djeca najcesce u tom slucaju nose ocevo prezime ( jer se ne radi o zadnjoj gore u mogucnostima navedenoj situaciji). Ako zelite da dijete nosi dva prezimena, to navedite kod maticara prilikom prijave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moj djed je želio nasljednika, na žalost oba sina su imala kćerke, ja sam najstarija unuka i zbog tog sam odlučila i nakon udaje zadržati djevojačko prezime.

 

sad me zanima postoji li mogučnost da i moje djete jednog dana koristi moje djevojačko prezime?

naravno, ne želim djetetu nametnuti prezime ako ono kao punoljetna osoba to ne želi.

no zanima me postoji li mogučnost nastavka moje djevojačke loze?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a zašto dijete nebi imalo oba prezimena? pa i vi imate dva prezimena! zbog čega dijete nebi nosilo vaše prezime, pa vi ste ga rodili (ili ćete ga roditi)!

nemojte se povoditi za nekim običajima,koje je netko nekad izmislio, i odonda se nastavlja samo muževo prezime.

smatram da i ženino prezime vrijedi kao i muževo,stoga nema razloga da se ne nastavlja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija