Jump to content

riješenje ostavine - građanski sud


zeljo1108

Preporučene objave

Molim savjet.

Na ostavinskoj raspravi prije godinu dana moja teta je sve ostavila meni. Daljnji rođaci pokojnice, njih troje, se protive toj oporuci. Ona je valjana jer je napravljena pred dva svjedoka, a oporuku je napisao višegodišnji prijatelj i odvjetnik moje tete koji je tu oporuku arhivirao u registru oporuka prije njene smrti. To je priznao i građanski sud i uputio moje rođake na parnicu.

 

Rođaci neće pokretati parnicu jer su saznali koliko ona košta kada bi izgubili, ali će se žaliti.

 

Kakva je to žalba (rekao mi odvjetnik) i koji je njen smisao?????

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

daljni rođaci nisu nasljednici .

daljnji rođaci nisu nužni nasljednici.

oporuka tete je valjana ako nema nužnih nasljednika da osporavaju oporuku (dijeca ,muž).

na sudu izjavite da daljnji rođaci nisu nasljednici .

u biti ,tetu ako nema djece i muža nasljeđuju njeni roditelji ,koje nasljeđuju njihova dijeca ili unuci .

ko je uopće pokrenuo ostavinsku.

postoji oporuka i ostavinska nije bila potrebna (ako ne postoji nužni nasljednici).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ja nisam u srodstvu sa ostaviteljem i imam dvije oporuke, koje su na ostavinskom sudu proglašene. Međutim dvije sestrišne po majci odnosno djeca od ujaka ne priznaju oporuku i ostavinski je prekinut i stranke su upućene u parnicu.odnosno ja se upućujem u parnicu.Svjedoci oporuka su ovjerli svoje izjave pred JB i saslušani u ostavinskom postupku.Te sestrišne su jedini nasljedni rod trećeg nas. reda.šta mogu očekivati od parničnog s obzirom da nisu nužni nasljednici

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija