Jump to content

Neprihvaćanje krivice


austen

Preporučene objave

Molim Vas za savjet kako se postaviti u postupku i što mogu očekivati.

 

Prometna s meterijalnom štetom.

 

Zbog snježnih nanosa moguć promet samo lijevim(meni trakom)na meni lijevoj krivini. Iz suprotnog smjera nailazi vozilo(prema riječima vozača sa 70-80km/h). Smanjujem brzinu i krećem prema osposobljenom "ugibalištu" meni zdesna no kako auto iz nekog razloga(panika ili kočenje i klasično podupravljanje) iz suprotnog smjera ulazi lijevo u ugibalište bježim od frontalnog sudara s puno masivnijim vozilom ulijevo te dolazi do udarca moje prednje desne strane u njegova desna vrata. Vozač se je zaustavio na vrhu nanosa sniježnog na kraju ugibališta a ja 2 m od mjesata udara. Nakon početnog prihvaćanja krivice i žaljenja odustaje od istog i mijenja iskaz te traži obostranu krivicu na što pozivam policiju koja mu ispisuje nekakav prekršajan nalog i upućuje nas kako se ispunjava Ero izvješće.

 

Podnio sam izvještaj osiguranju koje nije zaprimilo euro izvj već će tražiti izvj od policije.

Drugi vozač je predao euro izvj na osiguranje i traži odštetu.

 

Hvala na savjetima unaprijed!

 

p.s. Kroz takovu traku sam vozim cca 50m dok je drugi vozač naišao sa suhog dijela ceste i vozio trakom cca 15m)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da vidio sam da je tom vozaču policajac uručio prekršajni nalog na što je dotični rekao da se na slaže i da će se žaliti.

 

Nadalje koliko je izvjesno i moguće da će kod sastavljanja izvješća o prometnoj nezgodi s materijalnom štetom na traženje osiguravajućeg društva proširiti odgovornost i na mene kako bi službenici PU izbjegli eventualne posljedice spora ili sl?

 

Također dali eventualna žalba druge strane opet i mene uključuje u prekršajni postupak pred nadležnim sudom i prolongira obeštećenje od strane osiguranja koje je isto za obojicu?

 

Dali i bez obzira na policijsko izvješće osiguranje može podijeliti odgovornost kako bi izbjeglo u potpunosti troškove?

 

Hvala puno unaprijed na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drugi učesnik će se žaliti i ići na sud, gdje će Sud zvati policajce da daju iskaz-vjeruj ako su jednom odlučili i njemu izdali nalog za izazivanje prometne neće sad mijenjati i tebe okrivljivati.

druga stvar: odšteta ovisi od osiguranja, osiguranje može isplatiti štetu pod uvjetom da potpišeš izjavu da češ u slučaju da nemaš pravo na oštetu-vratiti novce ili može čekati pravomočnost sudske presude!!

sve zavisi kolika je šteta (novčano) u pravilu manje štete isplačiju lakše :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vezano za "drugu točku",

 

znači da u slučaju da sud odluči podijeliti odgovornost, trebalo bi vratiti novac osiguranju!?

Što se konkretno događa ako sud podijeli odgovornost vezano za naplaćenu ili nenaplaćenu odštetu od osiguranja(dli se može išta naplatiti) te kakve kazne sud može odrediti za prometnu s materijalnom štetom ukoliko je podijeljena odgovornost.

 

Hvala unaprijed još jednom na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

policija je prijavila samo njega (njemu dala prekršajni nalog) Sud neće podijeliti krivicu, jer u ovom slučaju sud odlučuje o njegovom prekršaju i njegovoj krivici(vi niste niti prijavljeni)

Sud može (šta će najvjerojatnije i učiniti) potvrditi njegovu krivicu ili ga osloboditi krivice, pošto se radi o prometnoj nesreći i naplati štete Sud će biti naklonjeniji tome da sasluša policajce, da dobije kompletan zapisnik o policijskom postupanju, policijsku skicu, fotografije vozila (ako su fotografirana vozila u sudarnom položaju), oštećenja na vozilima, sud može i predložiti prometno vještaćenje iz kojeg će najvjerojatnije proizači da i je on kriv za nezgodu i sud će potvrditi prekršajni nalog policije!!

ako je sve navodeći sa vaše strane točno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da sam ja na mjestu tog drugog vozača, da ste se meni našli na mojoj prometnoj traci bez obzira što vaša nije bila očišćena i da sam samo ja dobio kaznu, protiv vas bi napisao privatnu tužbu prekršajnom sudu, tj. optužni prijedlog u svojstvu oštećenika i tražio bi da sud spoji ta dva ista postupka čime bi vas okrivio i izjednačio u postupku i mislim da bi vas dobio na sudu.

 

No, ove su situacije rijetke i malo tko se toga sjeti.

 

Obično završi ovako kako je napisao forumaš Robert.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Da sam ja na mjestu tog drugog vozača, da ste se meni našli na mojoj prometnoj traci bez obzira što vaša nije bila očišćena i da sam samo ja dobio kaznu, protiv vas bi napisao privatnu tužbu prekršajnom sudu, tj. optužni prijedlog u svojstvu oštećenika i tražio bi da sud spoji ta dva ista postupka čime bi vas okrivio i izjednačio u postupku i mislim da bi vas dobio na sudu.

 

No, ove su situacije rijetke i malo tko se toga sjeti.

 

Obično završi ovako kako je napisao forumaš Robert.

 

Da sam ja ostao na mjestu (u ugibalištu sebi zdesna)kud je projurio drugi vozač pitanje je dali bi bio u jednom komadu. Također da budem precizniji prohodno je bilo cca 1/3 moje trake i 2/3 njegove. Ovdje se može govoriti o oduzimanju prednosti prolaska drugog vozača meni u momentu dok smo obojica obilazila zapreku sebi s desna.

 

No dakako Pravo=/Pravda!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija