Jump to content

Kazna od 300 kn


anonimno

Preporučene objave

evo ovako. stao sam na jednom mjestu na 5 min jer sam trebao nešto obaviti. bio je znak zabranjenog zaustavljanja i parkiranja, al bilo mi je hitno. u tih 5 min mi je policajac napisao kaznu od 300 kn (povreda čl. 12 st 7 Zakona o sigurnosti prometa na cestama - nepoštivanje prometnih znakova). moram platiti kaznu u slijedećih 5 dana. zanima me mogu li otići u policiju, reći da mi je to prvi prekršaj, napisati zamolbu da sam student ili tome sl? odnosno jel postoji neka druga osnova da se pozovem na nju i da ne platim kaznu? napominjem da ne tražim moraliziranje, nego pravne savjete. hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

evo ovako. stao sam na jednom mjestu na 5 min jer sam trebao nešto obaviti. bio je znak zabranjenog zaustavljanja i parkiranja, al bilo mi je hitno. u tih 5 min mi je policajac napisao kaznu od 300 kn (povreda čl. 12 st 7 Zakona o sigurnosti prometa na cestama - nepoštivanje prometnih znakova). moram platiti kaznu u slijedećih 5 dana. zanima me mogu li otići u policiju, reći da mi je to prvi prekršaj, napisati zamolbu da sam student ili tome sl? odnosno jel postoji neka druga osnova da se pozovem na nju i da ne platim kaznu? napominjem da ne tražim moraliziranje, nego pravne savjete. hvala.

 

Ako ti je stvarno prvi prekršaj onda možeš od nadležnog Prekršajnog suda zatražiti da te se ne kazni, ako prođe, prođe, to ti je dobra volja suca!!

Ako si dobio uplatnicu da platiš nema baš puno vajde da ideš na policiju zato što nitko neće sebi stvarati probleme da ti oprašta kazne, možeš samo preko suda!!

Ako ti nije prva kazna onda plati i budi spreman da plaćaš kazne za protupropisna ponašanja u prometu!!!

 

Pronađi članak 295., stavak 5. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, jedino ti to može biti osnova za neplaćanje ako do sada nisi imao prekršaja!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pronađi članak 295., stavak 5. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, jedino ti to može biti osnova za neplaćanje ako do sada nisi imao prekršaja!!

 

ja ne vidim zakonsko uporiste za primjenu tog cl zospc-a u situaciji kada je novcana kazna vec izrecena. takvo nesto dolazi u obzir iskljucivo na licu mjesta, a prije izricanja kazne.

 

jer zp ne poznaje "molbu" tijelu koje je posegnulo za kaznom, a postupak po (pravodobnom) prigovoru je jasan i podrazumijeva sudski postupak i sudsku odluku. nadalje, sud ne moze posezati za 295.5 zospc-a, to je rezervirano iskljucivo za one koji nisu suci dok suci na raspolaganju imaju zp i "svoje" mjere upozorenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Pronađi članak 295., stavak 5. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, jedino ti to može biti osnova za neplaćanje ako do sada nisi imao prekršaja!!

 

ja ne vidim zakonsko uporiste za primjenu tog cl zospc-a u situaciji kada je novcana kazna vec izrecena. takvo nesto dolazi u obzir iskljucivo na licu mjesta, a prije izricanja kazne.

 

jer zp ne poznaje "molbu" tijelu koje je posegnulo za kaznom, a postupak po (pravodobnom) prigovoru je jasan i podrazumijeva sudski postupak i sudsku odluku. nadalje, sud ne moze posezati za 295.5 zospc-a, to je rezervirano iskljucivo za one koji nisu suci dok suci na raspolaganju imaju zp i "svoje" mjere upozorenja.

 

Sve što si napisao točno je, zato sam i napisao da nema svrhe da se žali policiji i traži oprost, međutim postoji mogućnost da ako ne plati kaznu dobije rješenje Prekršajnog suda, te da se u žalbi samo pozove na taj članak, samo da sugerira da nije do sada kažnjavan, te da je postojala mogućnost da mu se izda mjera upozorenja, koja nije izdana poradi toga što je vjerovatno kaznu dobio za vjetrobransko staklo, bar mislim.

Mislim da bi se to dalo provući, eventualno bi mu sud naplatio sudske troškove i izdao mu sudski ukor!!

Ovo može upaliti ako je istina da do sada nije kažnjavan, međutim ako to nije istina onda neka plaća kazne!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija