Jump to content

Oblik priznanja duga


Nikolajbv

Preporučene objave

Molim za malo promišljanja na gornju temu.

Poznato je da priznanje duga prekida tijek zastare. Međutim, zanima me da li se pisana zamolba za odgodu povrata studentskog kredita zbog nemogućnosti plaćanja može smatrati priznanjem duga?

Osobito ako se ima na umu sudska praksa iz Rev-1778/80 od 17. ožujka 1981.: „priznanje mora biti takvo da se njime na nedvojbeni način očituje dužnikova volja da dug zaista priznaje."

Hvala svima unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ja se u biti slažem sa Vama teško je zdravorazumskireći nisam dužan a nedavno si molio odgodu. Ali mi pravnici isto tako moramo biti formalisti ponekad. Znamo svi koliko puta je nešto logično ali u pravu to ne bude tako. Ja svoju slamku spasa tražim u formaliziranju i usmjerenju da zastarni rok nije prekinut i revizijska odluka kaže na nedvojben način, a ovdje dvojba možda ipak može postojati jer ja zapravo kažem nemam novaca uzdržavam sestre i molim odgodu, a zapravo moleći odgodu bila sam u zabludi htijući zapravo da mi se dug otpiše. Šta velite?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nepoznavanje prava ne oslobađa nikoga, pogotovo pravnike.

 

Pravno niste u pravu.

 

Realno, obzirom na stanje banaka, mislim da neki dogovor je moguć, o odgodi, a o zastari, čisto sumnjam.

 

Čak njihov dopis o plaćanju se smatra prekidom zastare.

 

A čekajte, da Vas tuže, pa istaknite prigovor zastare, pa bumo vidli kaj bude.

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija