Jump to content

prava branitelja oboljeli u vezi obavljanja službe


jack666666

Preporučene objave

Dragi prijatelji, moram Vama svima skrenuti pozornost na moje novo saznanje i postupak kojim se vodim a to je sljedeće:

- sa statusom branitelja, a nekim razlogom bez statusa HRVI-a, ako sam ostvario mirovinu radi opće pa i profesionalne invalidnosti, te je ta mirovina značajno manja od one koju koriste prijatelji sa statusom HRVI-a, ja bi imao pravo na obeštećenje. kakvo?

 

Dakle, pojedinac je obolio u obrani suvereniteta RH, obavljajući službu, raspolaže takvim obrazloženjem u rješenju, on je zadobio ozljedu na radu koja je ujedno i razlog njegova umirovljenja, po tome nadalje kao djelatnik od firme, dalje od republike rh, ima pravo prema sudskoj praksi cjelog svjeta, tražiti obeštećenje, jer je ostao bez plaće koja je bila fiktivno iznad 5000 kuna ili više a sada mu je mirovina značajno ispod tog iznosa. To ima pravo tražiti, to mu nije ponudio MORH ili MUP, tu zadovoljštinu pojedinac mora ostvariti tužbom. ne radi se o naknadnom glumatanju da je netko obolio prije 2005 ili poslije 2005, ili da je obolio od PTSP-a i sl. Ovaj njegov zahtjev nema granicu.

U ovom slučaju pojedinac, dragi moj hrvat, ratnik, borac, policajac, vojnik, ili kuhar u ratu će tražiti svoje pravo, ništa neće izgubiti, samo može dobiti, a to mu jamči svjetska sudska praksa, proces bi bio mukotrpan, možda bi malo duže i trajao, ali ionako mu valja sjediti i čekati nečiju milost. Koga ovo zanima neka komentira, neka me pita, možda ja o tome znam nešto više.

Hvala vam svima! :kavica::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, znači, u koliko me je MUP-a umirovio a moja je bolest vezana za obranu nam naše drage Hrvatske, i moja je mirovina bez statusa HRVI-a manja od plaće koju sam imao, po nekoj logici meni bi država trebala namiritit razliku od mirovine do ranije plaće, jer moja bolest je nastala isključivo prilikom obrane suvereniteta Hrvatske. Za ovo navedeno sam i osobno provjerio, te u koliko se možemo čuti rado mi pošalji PM radi daljnjeg kontaktiranja i podnošenja tužbe.

Već duže vrijeme govorim svima da se u ovo ne može umješati čl 125 Zakona o braniteljima, i da svi pripadnici imaju pravo na očuvanje svojih plaća, i u kontaktu s jednim jačim odvjetničkim uredom te na osnovu moje medic. dokumentacije ( bez HRVI-a) isti je potvrdio moje navode, jer sramotno je da nas je MUP-a umirovilo i bacio na niže mirovine. osobno idem na tužbu, a ona bi imala više pozornosti kada bih našao istomišljenike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, zovi samo zovi svi će sokolovi zanju život daaaatti.

 

 

Poštovani kolega ,, nemoj se zavaravat ti si jedan od nas ima nas podosta kojima nije dato pravo uživanja tzv. povlaštene mirovine. Čast ljudima sa statusom HRVI-a, možda je i njihova mirovina mala, ali:

 

- ako sam u Šarengradskoj u Zagrebu onesposobljen za obavljanje službe radi invalidnosti koja je nastala u obrani suvereniteta RH, koja je nastala prilikom obavljanja te iste službe, imam imam imam imam pravo tražiti razliku obeštećenje od sadašnje mirovine koja je 3500 kuna do 5500 kuna plaće i ili više koju sam imao., jer se radi o ozljedi na radu, nisam ja samovoljno invalid nije meni drago biti invalid, Tko želi biti invalid, kome je to lijepo. Prema tome ja podnosim zahtjev za tužbu putem iskusnog Odvjetničko tima u Zagrebu, jer mi je objašnjeno da je svjetska sudska praksa u prilogu mojoj tezi. Nemam što izgubiti. Nikakve troškove neću platiti. :kavica::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je evo drago da ima još nekog mojeg razmišljanja i na legalisu, jer sam se već povezao s mnogima kolegama koji su na osnovu PTSP-a i dr. bolesti, a vezano za obranu suvereniteta RH, od strane MUP-a, odnosno liječničke komisije u Šarengradskoj proglašeni nesposobni i jedini im je cilj ostraniti nas na sporedni koolesjek. Međutim, ostao je gorak okus, a na to su se nadovezale financije, kojih sada nema dovoljno, ali evo ja rješenje isto znam kolega, i sve sam svoje brige priopćio također odvjetniku, koji će nas provesti kroz pakao našeg pravnog sustava i dokazati našim ranijim poslodavcima da su jako pogriješili, tim više što smo evo ostali raditi nakon onog nam datuma i nismo ostvarili staus HRVI-a.

Nikom nisam zavidan, ali i doktori samo sliježu ramenima, i samo navode da su nemoćni i da njihovu struku nitko ne sluša, a ja evo izgleda ulazim u novu misiju-borbu i u tome nastojim izaći kao pobjednik. Što nas je više, lakše ćemo doći do rezultata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolege, prijatelji i ljudi dobre volje, ja se ne mogu staviti u živote svakog pojedinca i nekog silom nagovarati na ovo što ću još za sada desetaka kolega napraviti, poduzeti ili jednostavno rečeno, pokrenuti tužbu, lavinu, ma kako to god zvali, jer jednostavno moram. Moram se boriti.....

I neka mi modelator oprosti, jer nije mi naum nekog ovjde promovirati, mislim na odvjetnički ured, ali i oni su dobro pregledali svu dokumentaciju i poduzeli još neke provjere dok nisu došli do zaključka, da su umirovljenici bez HRVI-a u svakom pogledu zakinuti, tim više što su mlade ljude ostavili na cjedilu, napravili one prije i one poslije, a svi su nam liječeni papiri-medici. dokumentaicija potpuno isti.

Tko god se nađe u ovom tekstu, neka mi pošalje PM, rado ću odgovoriti o svim svojim saznanjima.....

 

Tužba u slučaju da ne uspije snosi odvjetnički ured (odgovor za bovu).

pozdrav svima.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovo bovo.

 

MUP je država.

 

Ja sam državu stvarao, ja sam MUP ja sam država. Koga se ti moj kolega da nekažem dragi jadniče bojiš. Ne boj se rekao je Isus, a i Franjo Tuđman. jesi se bojao u ratu.

 

Tebi na znanje, pošto se nisi sigurno bojao u ratu. Pošto si i ti bio heroj nemoj sada jadikovat. Ovako to ide. nemoj ljude plašit kako laže selo, lažu ljudi, ima te sram bit. Kada nisi siguran nemoj ni pisat nemoj zanovjetat. Ja sam siguran u ono što kažem.

 

Nema traoškova u slučaju gubitka spora, nema troškova, nema nema nema zovi me pa ću ti dat dokaze. ja tužim.

Odvjetnički tim je sa mnom sklopio ugovor da taj tim snosi troškove u slučaju gubitka, samo da je malo veća provizija tog tima u slučaju gubitka.

 

Sve je već provjereno. Slučajeva ima nekoliko 10 -aka isti tim vodi prema tome tko laže selo ili ljudi.

 

Sramota kakvi ovdje još ljudi ima.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam malo skeptičan prema ovome što pišeš jer sam i sam jedan od onih što je tužio državu zbog neispunjavanja odredbi zelenog ugovora. Na kraju je sve završilo u Strasbourgu i tamo je donešena odluka tj. presuda da se ne radi o imovini (jebe lud zbunjenog jer kao novac nije imovina - nego što je?)da bih na ime sudskih troškova državi morao platiti 18000 kuna, odvjetnik je išao na proviziju u slučaju dobivenog spora.

Zato je i donešen zakon o visini sudskih troškova da bi ljude odvratili od tužbi jer se visina troškova određuje prema vrijednosti spora. Sjeti se samo onaj slučaj tipa koji je za vrijeme rata uvozio nekakve rakete zemlja-zrak, mislim da se zove Zubak i koji je na kraju na ime troškova morao platiti milijun i nešto stotina tisuća kuna.

Volio bih da si u pravu a i nije mi baš jasno ovo:

 

Odvjetnički tim je sa mnom sklopio ugovor da taj tim snosi troškove u slučaju gubitka, samo da je malo veća provizija tog tima u slučaju gubitka.

 

provizija kome ili od koga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gonzo-stari je napisao:

 

Volio bih da si u pravu a i nije mi baš jasno ovo:

 

Odvjetnički tim je sa mnom sklopio ugovor da taj tim snosi troškove u slučaju gubitka, samo da je malo veća provizija tog tima u slučaju gubitka.

 

provizija kome ili od koga?

 

Da malo čudno, valjda je mislio da je malo veća provizija tog tima u slučaju dobitka a ne gubitka.

 

Na znam baš ....zakoni su jasni a suci rade po zakonima. Po mom mišljenju ne vjerujem da će itko dobiti slićne tužbe. Jedino ako se zakoni u međuvremenu promjene na ruku braniteljima koji nemaju ostvaren status HRVI-a.

 

Sudski troškovi inače općenito nisu mali, tako da tko izgubi spor mora biti spreman i da plati lijepu novčanu cifru za sudske troškove.

 

U tako nešto se upuštati je riskantno i treba imati jako, ali zaista jako dobrog odvjetnika koji se kuži u tu problematiku i s njim skolopiti jako dobar ugovor.

 

U svakom slućaju, sretno svima tko se upusti u ovako nešto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam novi na forumu vec se nemogu pod starim nickom ulogirati, uredno pratim desavanja i slazem se sa Jack666666 i faraonom da je moguce ishoditi razliku od visine mirovine do place i bolje je da nas je cim vise zato bi zamolio jack666666 da mi posalje na pm podatke o odvjetniku kako bi ga mogao kontaktirati a mozes poslat i broj svog telefon za kontakt jer ovo vrijedi cuge. Jednako zelim navesti da sam nacuo da po zakonu o radu imamo pravo i za naknadu za neiskoristeni godisnji odmor.

Pozdrav svim HRVATSKIM BRANITELJIMA !!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jack666666 je napisao:

Dragi prijatelji, moram Vama svima skrenuti pozornost na moje novo saznanje i postupak kojim se vodim a to je sljedeće:

- sa statusom branitelja, a nekim razlogom bez statusa HRVI-a, ako sam ostvario mirovinu radi opće pa i profesionalne invalidnosti, te je ta mirovina značajno manja od one koju koriste prijatelji sa statusom HRVI-a, ja bi imao pravo na obeštećenje. kakvo?

 

Dakle, pojedinac je obolio u obrani suvereniteta RH, obavljajući službu, raspolaže takvim obrazloženjem u rješenju, on je zadobio ozljedu na radu koja je ujedno i razlog njegova umirovljenja, po tome nadalje kao djelatnik od firme, dalje od republike rh, ima pravo prema sudskoj praksi cjelog svjeta, tražiti obeštećenje, jer je ostao bez plaće koja je bila fiktivno iznad 5000 kuna ili više a sada mu je mirovina značajno ispod tog iznosa. To ima pravo tražiti, to mu nije ponudio MORH ili MUP, tu zadovoljštinu pojedinac mora ostvariti tužbom. ne radi se o naknadnom glumatanju da je netko obolio prije 2005 ili poslije 2005, ili da je obolio od PTSP-a i sl. Ovaj njegov zahtjev nema granicu.

U ovom slučaju pojedinac, dragi moj hrvat, ratnik, borac, policajac, vojnik, ili kuhar u ratu će tražiti svoje pravo, ništa neće izgubiti, samo može dobiti, a to mu jamči svjetska sudska praksa, proces bi bio mukotrpan, možda bi malo duže i trajao, ali ionako mu valja sjediti i čekati nečiju milost. Koga ovo zanima neka komentira, neka me pita, možda ja o tome znam nešto više.

Hvala vam svima! :kavica::kavica:

prijatelju, zakon je tu potpuno jasan,

i ne može ga pobiti svjetska praksa, jer je zakon hrvatski, a ne svjetski, sjeti se samo "zelenih ugovora"

odvjetnici su jako moćni ljudi kad ima rupa u zakonu, ali kad je zakon izričit, tu su nemoćni, kao i sud u strasbourgu,

i molim vas nemojte gurati ljude u provaliju još dublje, kao u slučaju "zelenih ugovora" pa da kasnije kijaju sudske troškove

 

evo ti primjer:

 

Sud u strasbourgu odbio 2000 tužbi pripadnika HV-a koji su tužili Državu

 

http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/137688/Default.aspx

 

naravno da možemo razglabati o nepravednosti, ali tko te pita

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Faraone

Čitajući ovaj Vaš napis vidim da se i ja nalazim u tome volio bih ako je moguće stupiti s vama u kontakt da me uputite na tog odvjetnika te da mi pojasnite još neke stvari.

 

Prilikom odlaska u mirovinu iz mupa nisu mi htjeli prebaciti činove u viši čin jer nemam status hrvi, jeli to u redu jer imam saznanja da su to morali uraditi jer imam status dragovoljca... molim tko zna neka mi odgovori.

 

pozdrav od explozivnog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovani kolega! Suprug je u braniteljskoj mirovini od siječnja 2010. godine radi opće nesposobnosti za rad zbog bolesti zadobivene u obrani suvereniteta RH. Bio je policajac. Na MUP-ovoj komisiji je proglašen trajno nesposobnim za obavljanje poslova policijskog službenika. Svi papire koje ima potvrđuju opću nesposobnost za rad zbog bolesti iz DR (4 psihičke dijagnoze). Dobio je mirovinu, nema status dragovoljca, niti HRVI-a. Molim za savjet na temelju čega se može tražiti naknada tj. razlika između plaće i mirovine o kojoj govorite. Razlika bi bila oko 3.000,00 kn što nije mala stvar. Molim hitan odgovor s vašim iskustvima ili čak da mi tužbu pošaljete na e-mail.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad je već takva tema da i ja pitam jednu stvar.

 

Rješenje zdravstvene komisije MUP-a o nesposobnosti a koja je nastala povodom obavljanja službe.

 

Može li se isto smatrati povredom na radu a samim time i kao temelj za naknadu putnih troškova (koji su kao što znate ukinuti za sve udaljenosti manje od 50 Km).

 

Nastavno na prednje, koji postupak bi trebalo pokrenuti pri HZZO radi priznavanja tog statusa - povrede na radu i stjecanja prava na povrat putnih troškova

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da cijela stvar je malo škakljiva,jer ukoliko je predmet spora ispod 100.000,00 kn nemože se ići na priziv i reviziju kod Vrhovnog te Ustavnog suda....A to je preduvijet da se žali na međunarodni jer je potrebno prvo iskorisiti sve domače instance pravosudne....zato oprez i pamet u glavu..ali ko voli i ima određena saznanja može probati....ništa nije nemoguče...

 

Moj prijedlog krenuti s zahtjevom nula kuna(naravno dobro obrazloženim i potkreplenim dokazima) te nakon dobivene parnice tražiti odštetni zahtijev i financijko vještačenje te usklađenje zahtjeva sa realnom štetom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PrEsVeTli, od kud ti to za putne troškove do 50 km?

To je nešto novo ili?

 

Od 01.03.2012. pravo na povrat putnih troškova se ostvaruje samo na udaljenosti od 50 km naviše a ne kao do sada. Te izmjene i dopune pravilnika je HZZO donio potiho i iza kulisa svakodnevnih prepucavanja na relaciji partizani-ustaše a kojima i je jedini cilj da skrenu pozornost sa bitnih životnih tema.

Mnogi branitelji i RVI su ostali iznenađeni kad im je iza 01.03. odlazak u dnevne bolnice pao na njihov trošak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega faraon! Moj suprug je umirovljeni branitelj - policajac zbog opće nesposobnosti za rad bez HRVI-a zbog bolesti iz domovinskog rata sa mirovinom 2.900,00 kn. Možete li nam pobliže objasniti ili nas uputiti na što da se pozovemo kako bi ostvarili eventualno obeštećenje države zbog bolesti koju je zadobio u obrani suvereniteta RH, tj. tijekom obavljanja službe. Zanima me na osnovu čega se može tražiti eventualna razlika između mirovine i plaće jer je u invalidskoj mirovini zbog bolesti iz službe koja mu je priznata na svim komisijama koje je dosada obišao (MUP, HZMO Min. branitelja). Molim da nas uputite ako nešto znate o tome ili nam se javite na mail. Molim odgovor što prije. Hvala unarpijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puni ste volje i snage, ne vidim kraja tim tužbama , odnosno koliko čete godina utrošiti da to istjerate. Ako sam dobro shvatio neke kolege priznali su im PTSP ali ne u svezi DR, Ipak su oni viši medicinski vještaci koji če reči da obolio je ali to nema veze sa DR. Moje osobno mišljenje je da nitko u državi ne može oboriti njihovo mišljenje. Jedino ako se zakon promjeni mogli bi to istjerat kako je netko več spomenuo na forumu. Dosta kolega je završilo u bolnici 95 g. radi oboljenja, liječili se i tjerali pravdu čak 13 god. do trajnog statusa HRVI. Koliko godina čemo imati ako to potraje još cca 15 god. i koliko nas do tada neče biti? Osobno mislim da nisu povlaštene mirovine od cca 5.000 kn. a mirovine od 2.000 kn su sramota bile one invalidske ili neke druge. želim vam sreču u nastojanju ostvarivanja vaših prava. Pozdrav svim braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija