Jump to content

Obrt-par pitanja...Molim pomoć!


Loona-zg

Preporučene objave

Pozdrav!

Lijepo bi molila za pomoć, imam nekoliko pitanja, za neka sam pronašla odgovore ali neke stvari nisam shvatila pa oprostite na ponavljanju.

Dakle ovako;

 

1. Obrt za webdizajn, obavlja se u stanu..tj ugovorom suprug(koji je vlasnik stana) supruzi (vlasnica obrta)daje na korištenje jednu prostoriju za obavljanje posla.

Smiju li se u trošak knjižiti računi za režije ako glase na supruga tj nisu na ime obrta?

 

2. Ako obrt posluje s inozemstvom, mora li voditi nadzornu knjigu prometa?

 

3. Kako se u prihod (KPI) knjiži naplata iz inozemstva?

Npr.račun je sa datumom 24.02. na iznos 500 E. Inozemni kupac fakturu plati 29.02., ali na devizni račun ne sjedne 500 E nego manje jer banka uzima proviziju.

Obzirom da u obrtu vrijedi pravilo knjiženja onda kada je naplata izvršena, da li IRU knjižim u knjigu IRA sa datumom 29.02.? I koji iznos upisujem? Te kako to prikazujem u knjizi KPI ako obrtnik nakon što mu inozemni kupac uplati taj novac sa deviznog prebaci na poslovni žiro rn u HR. Da li u primitke knjižims u kunama na taj dan kad je prebacio novce ili kako?

Uf, jesam ga zapetljala, nadam se da me kužite na kaj mislim. :)

 

4. Smije li obrtnik zaposlenicima isplaćivati plaću u gotovini?

 

Unaprijed puno hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija