Jump to content

kuća-papiri-prodaja


sijanica

Preporučene objave

Imam vlasnički list na kojem piše da nije priložena uporabna ni građevinska dozvola. Ja sam prijavljena u mupu na toj adresi(znači ima svoj broj i uredno plaćam sve komunalije), sagrađena je prije jedno 40-45god.. Sada kuću prodajem i zanima me kako da dovedem te papire u red, tj. da vlasnički list bude bez tereta. Od kuda da počnem? Što mi je prvo činit?

Molim pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo ukratko:

(za građevinu građenu do 15. 2. 1968.)

1. ako znate da građevinska dozvola za vašu kuću postoji probajte ju naći ili potražite presliku u regionalnom državnom arhivu - ta građevinska dozvola je ujedno i uporabna dozvola

2. ako građevinska dozvola za vašu kuću ne postoji, onda na katastru tražite uvjerenje kojim potvrđuju da je vaša kuća evidentirana u katastru prije 15. 2. 1968. - to uvjerenje od katastra ''mijenja'' građevinsku i uporabnu dozvolu za vašu kuću

3. ako nemate niti dozvolu niti vam katastar može izdati takvo uvjerenje, onda na urbanizmu ishodite uvjerenje o vremenu građenja građevine za vašu kuću te će vam to uvjerenje ''zamijeniti'' potrebne dozvole

1. i 2. su jeftinije verzije (do 500 kn), 3. je skuplja jer vam treba snimka postojećeg stanja od arhitekte.

 

p. s. tzv. ''negativna'' zabilježba u vlasničkom listu (da su zgrade uknjižene bez potrebnih dozvola) nije teret već - zabilježba. Nakon prilaganja potrebnih dozvola, u vlasničkom ćete listu imati tzv. ''pozitivnu'' zabilježbu tj. bit će navedeno temeljem kojih dozvola su zgrade uknjižene u zemljišne knjige.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija