Jump to content

odbit odgovorit policajcu


dovla_maneken

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Zanima me dali ja mogu odbiti odgovorit policajcu na pitanje, kada me evidentira na ulici, "dali sam kažnjavan" ili ako baš moram odgovorit na to pitanje jesam li kažnjavan, te nakon toga kada me policajac zapita drugo pitanje "a zbog čega/šta si radio", dali mogu odbiti odgovorit na to pitanje, zato jer me te policijske evidencije dovode u neugodne situacije, zato Vas molim da mi kažete dali postoje neke zakonske regulative s kojima mu ja nemoram odgovorit na ta pitanja i molim Vas da mi napišete naziv tog zakona i njegov broj???

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne morate vi i na sudu ništa odgovarati, a kamoli policiji. Jednostavno kad Vas nešto policajac pita šutite i pravite se mutavi :)...šutnja je ponekad zlato.

 

Članak 4.

 

(1) Okrivljenik mora već na prvom ispitivanju biti obaviješten o djelu za koje se tereti i o osnovama optužbe.

 

(2) Okrivljeniku se mora omogućiti da se očituje o svim činjenicama i dokazima koji ga terete i da iznese sve činjenice i dokaze koji mu idu u korist.

 

(3) Okrivljenik nije dužan iznijeti svoju obranu niti odgovarati na pitanja. Zabranjeno je i kažnjivo od okrivljenika ili druge osobe koja sudjeluje u postupku iznuđivati priznanje ili kakvu drugu izjavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ivana, korisnik dovla_maneken nije postavio pitanje vezano za sudsku raspravu.

 

Ovdje, koliko sam shvatio, isti je postavio pitanje (razgovor sa policijskim službenikom), da li policajcu treba odgovoriti na pitanje.............(igra riječi).

 

 

U razgovoru sa policajcem (policajci imaju ovlasti da vas mogu odmah privesti uz uporabu tjelesne snage, sredstva za vezivanje... ako pomisle da ste sumnjivi, bla,bla,bla...pa ako mislite da se možete sa policajcima raspravljati) to je vaše pravo pa se svađajte ili ne morate im ništa reći.

 

Policajac ima pravo (a to je i njegova dužnost-vidi zakon o policiji) da vas "privede", tj. uhiti, odvede u policijsku postaju, (imate pravo na odvjetnika), međutim, ako mislite da se sa policajcima raspravljate, možete samo da se dovedete u još neugodniju situaciju.

 

Ako vam je neugodno odgovarati na njihova pitanja (policajaca) možete policajca zamoliti da se malo odmaknete od osoba sa kojima ste u društvu (ako je razgovor "nezgodan").

 

Policajac će, ako "snimi" tj. vidi da vam je neugodno i ako ga uljudno zamolite, nekako postupiti da izbjegnete bilo kakve neugodnosti i nezgodne razgovore (i za vas i za njega), ali ako imate namjeru da se svađate i raspravljate....neće biti dobro za vas..kratko i jasno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači ja ne želim pravit probleme policijskom službeniku niti sebi, ali isto tako ne želim da me policajac dovodi u neugodne situacije zbog moje prošlosti, jer kad sam sam i policajac me upita to pitanje ja ću mu drage volje reć sve, ali ne volim kad mi to rade kad sam u društvu s nekim.

 

primjer: moj lega i ja smo bili pričali sa nekim djevojakama i jedna od njih se meni sviđala i taman su naišli policajci i evidentirali nas i ja sam moro reć da sam kažnjavan i zašto, i onda se jedan od njih meni izrugivo i to sve pred tim djevojkama i tada sam shvatio kako me policajci mogu dovest u neugodan položaj.

 

ja nemama ništa protiv ako me evidentiraju pred muškim prijateljima, ne smeta mi to tolko, ali imam nešto protiv kad me evidentiraju pred curama, to mi smeta i zato tražim zakonske osnove da mu odbijem odogovorit na ta pitanja kad sam u društvu ljepšeg spola, ja ne želim bit bahat niti arogantan, ja uvijek kažem policajcu hvala lijepo i to sve, iako imam policijski dosje znam se ponašat i kulturan sam, samo mi smeta da me tako ispituju pred nekom djevojkom koja mi se sviđa, jer zamislite šta će onda ta djevojka mislit o meni kad ja kažem pred policajcem šta sam radio u svojoj prošlosti, a to mi je onak bruka.

 

P.S. hvala Vam svima na Vašim odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Nisi dužan policijskom službeniku odgovarati osim ime i prezime ili mu dati osbnu!

Slobodno je na tebi da mu kažeš da sve podatke može dobiti preko svojih službi te je tebi neugodno u ovom trenutku odgovarati na pitanja u društvu!

Ako ne želiš niti to, na svako pitanje nastupi šutnjom bez izazivanja verbalnog ili bilo kakvog duela!

Obrati se na PU grada u kojem stanuješ, odjelu za kaznenu evidenciju i zamoli ih naputak kako da pokreneš postupak da te se briše iz kaznene evidencije za djela za koja si svoje odležao ili izdržao kaznu. Za to postoji zastara i nakon toga nećeš imati problema, barem ne toliko.

Osim ako te se nemože još brisati iz kaznene evidencije, radi "friških" djela!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

KALDEJ je napisao:

Nisi dužan policijskom službeniku odgovarati osim ime i prezime ili mu dati osbnu!

Slobodno je na tebi da mu kažeš da sve podatke može dobiti preko svojih službi te je tebi neugodno u ovom trenutku odgovarati na pitanja u društvu!

Ako ne želiš niti to, na svako pitanje nastupi šutnjom bez izazivanja verbalnog ili bilo kakvog duela!

Obrati se na PU grada u kojem stanuješ, odjelu za kaznenu evidenciju i zamoli ih naputak kako da pokreneš postupak da te se briše iz kaznene evidencije za djela za koja si svoje odležao ili izdržao kaznu. Za to postoji zastara i nakon toga nećeš imati problema, barem ne toliko.

Osim ako te se nemože još brisati iz kaznene evidencije, radi "friških" djela!

 

ne obmanjuj čovjeka

 

Nije dužan reći ni ime i prezime, ali onda ide sa službenicima u postaju.

 

NEMA BRISANJA IZ EVIDENCIJA, ne budite naivni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma nije problem reć ime i prezime i sve osobne podatke, ako policajac želi da mu pumpam sklekove i to bi napravio, al dal postoji bilo koja mogućnost da ja sad baš ne odgovaram na pitanja o kažnjavanju pred drugim ljudima, to mene zanima, znači ja se ne želim bahatit niti biti vulgaran prema policajcu, a sad ovo što ste rekli da bi me oni mogli odvest u postaju, šta bi mi oni napravili u postaji, jel bi me premlatili zato jer ne želim reć da sam kažnjavan pred nekim ljudima ili šta, jel bi barem rekli zašto me odvode u postaju i kad bi me pustili???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija