Jump to content

prometna nesreća - isplativost uzimanja odvjetnika


batich87

Preporučene objave

Pozdrav !

 

Imao sam prometnu nesreću pred 2,5 godine koja je dosta komplicirana... uglavnom, ja sam se vozio po traci za uključivanje na autocestu, od iza me udario tip, obojica smo bili alkoholizirani. Pošto sam ja u tom trenutku mislio obojica smo alkoholizirani, svatko plaća svoju štetu pa bolje da ne dolazi policija, otišli mi svatko na svoj kraj. Ali 2 sata nakon nesreće prijatelju koji je sjedio iza u mom autu pozlilo i ja mu rekao odi na hitnu i kaži sve kako je bilo ( da nebi bilo poslje problema ). I naravno, krenuo policijski zapisnik. Ja sam na policiji puhao cca 2,5 h nakon nesreće i napuhao 0,9 a ovaj tip koji me udario cca 6 h ( dok ga je policija našla )nakon nesreće napuhao 1,2 i rekao policiji da je konzumirao alkohol nakon nesreće te da je za vrijeme nesreće bio trijezan... Uglavnom, bilo je prvo suđenje i ja sam došao bez odvjetnik a on sa odvjetnikom. Ja sam ispričao kako je bilo, on je ispričao svoju verziju koja je pomalo smiješna ( čak mu se i sutkinja nasmijala ) i rekao je da sam ja njemu izletio na cestu i da nije bio alkoholiziran...Njegov odvjetnik mi je postavljao neka pitanja da me pokuša preveslat... Ja imam i dva prijatelja koji su bili samnom u autu kao svjedoci, ali oni još nisu dobili poziv za sud ( a naveo sam ih kao svjedoke )...

 

Pred 2 dana došao mi je poziv za sud ( znači 2. put ) i sada mene zanima, pošto sam bio prvi put bez odvjetnika da li mi se sada isplati uzimat odvjetnika ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako uspiješ dokazati svoju tvrdnju i druga strana bude kriva za prometnu

imaš pravo na povrat troškova za odvjetnika i naknadu štete.

putnik u vozilu ima pravo na naknadu štete.

od presude ovisi od koga će tražiti naknadu štete.

 

ako budeš proglašen krivim

platit češ štetu protivnoj strani , trošak odvjetnika i štetu putniku u svom vozilu.

ramisli i izračunaj šta možeš dobiti i izgubiiti ako nastupaš bez odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija