Jump to content

Pretjecanje 3 auta(kolona) na području sa isprekidanom linijom


motofunn

Preporučene objave

Dobar dan svima,iako nisam mislio da cu se imati potrebe registrirat na ovaj forum...al evo dosao je i taj dan :( (NAZALOST)

 

 

Zovem se Ivan,student sam trece godine računarstva.

Danas , 7.6.2012 godine,posao sam sa curom na kupanje.Na jednom dijelu ceste,Passat XX tabla je napravio neopisivu gužvu iza sebe(oko 15-20 auta) iako za to nije imao vidnog razloga.

Ja sam bio cetvrto auto iza njega-passat+2 auta+ja

Odlucio sam preći ta auta jer sam dosao do isprekidane linije,ne ugrozivsi ostale sudionike u prometu koji su mi dolazili u suprotnom smijeru.U suprotnom smijeru nije bilo nikoga..

Nakon sto sam izvrsio radnju preticanja,1 minutu iza,do mene je došla policijska Škoda sa upaljenom rotacijom,i mahao je glavom da stanem bočno.

Ja sam zaustavio auto,a u medjuvremenu dosle su mu i kolege.Teretim se za pretjecanje kolone (3 auta i vise) i izrecena mi je kazna od 3000 KN + zabrana upravljanja automobilom od 3 mjeseca.

 

:( :( :( :( :(

 

Ovo mi je prvi prekršaj,nakon vozačkog iskustva od 6 godina.Na Sveučilištu radim kao vozač i vozačka mi je prijeko potrebna zbog posla.Taj posao obavljam preko student servisa i to mi je jedini izvor prihoda.Sam se školujem i placam stanarinu.

 

Mozete li mi savjetovati sta napraviti?Jako sam ocaran ovom gestom,a i ponasanjem policajaca(njihovom bahatoscu i komunikacijom).Priznam krivnju,ucinio sam to,ali jednostavno nisam vise mogao biti u koloni na magistralnoj cesti vozeci 40 kmh..

 

 

Unaprijed zahvaljujem.Lijepi pozdrav iz Dalmacije

Ivan

uređeno: od motofunn
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pišite prigovor u kojem priznajte prekršaj da sud ne poziva policajce na svjedočenje što bi moglo prouzrokovati veće troškove prekršajnog postupka.

 

U prigovoru priložite potvrdu o studentskom statusu i potvrdu iz porezne o imovini i da nemate prihoda iz imovine.

 

Bila bi korisna potvrda "poslodavca" da vam je za cjelogodišnji rad nužna vozačka dozvola.

 

U prigovoru tražite manju novčanu kaznu i izricanje zaštitne mjere zabrane upravljanja u uvjetnom obliku.

 

Od kvalitete i vjerodostojnosti priloga će ovisiti presuda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pišite prigovor u kojem priznajte prekršaj da sud ne poziva policajce na svjedočenje što bi moglo prouzrokovati veće troškove prekršajnog postupka.

 

U prigovoru priložite potvrdu o studentskom statusu i potvrdu iz porezne o imovini i da nemate prihoda iz imovine.

 

Bila bi korisna potvrda "poslodavca" da vam je za cjelogodišnji rad nužna vozačka dozvola.

 

U prigovoru tražite manju novčanu kaznu i izricanje zaštitne mjere zabrane upravljanja u uvjetnom obliku.

 

Od kvalitete i vjerodostojnosti priloga će ovisiti presuda.

 

 

 

hvala na dobrom savjetu.Isplati li se igrati na foru da je policajac bio jako drzak i bahat,i da nisam pretekao 3 auta nego 2? Jer...to je ugledao samo ovaj visoki,i dopratio me sa rotaciom do svojih kolega koji su patrolirali.Ja sam vozio auto bih tabli i on je poceo divljat na mene,ides sucu za preksaj,sad ces u zatvor i sl..

 

na to sam mu odgovorio da sam hrvatski drzavljanin..a onda je pozvao kolegu u auto i rekao mu sta da mi napise sve.Prilikom ulaska kolege u njegov automobil naredio mu je da zatvori prozore i vrata(da je ne cujem sta mu je rekao).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija