Jump to content

Pomoc,Složena situacija ; Kako kupiti nekretninu pod ovrhom


mirta26

Preporučene objave

Unaprijed se ispricavam na poduzem postu, situacija je zapetljana i trebam vasu pomoc.

Dakle..

Nekretnina je kuca sa 3 suvlasnika.

 

1/3 sam ja, i u vlasnistvo sam upisana preko ovrhe,jer vlasnik tog dijela dug za alimentaciju nije placao 6 god i ne placa jos uvijek.

 

1/3 vlasnik je jedan gospodin, koji je takodjer upisan preko ovrhe, jer vlasnica tog drugog dijela nekretnine nije placala cijeli iznos alimentacije preko 10 godina

 

1/3 vlasnik je pod ovrhom radi duga poreznoj sluzbi, tereti ju drzavno odvjetnistvo i zapoceta je ovrha. Trenutno stanje na stranicama zemljisnih knjiga je "trazi se oršivost tražbine"

--

E sad, znaci dug kojeg je potražujem, neisplacene alimentacije je cca 40 000kn, nikako ne mogu naplatiti od oca djeteta jer isti ne zeli raditi niti isplatiti dug.

 

Zajedno sa gospodinom koji je teretio 2 dio kuce, zelim prodati nekretninu jer ni ja niti djete nemamo koristi od toga suvlasništva.

 

Koga da kontaktiramo za taj treci dio nekretnine, imamo 2 dijela, a taj treci vlasnica (koju tereti porezna) ne zeli prodati, a i ne moze jer je zapoceta ovrha.

 

Dali bi neka agencija mogla kupiti ovu nekretninui kako?

Kako nastaviti, kome se obratiti? Zaista svaka pomoc mi je dobrodosla.

 

Hvala unaprijed

uređeno: od mirta26
edit
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija