Jump to content

zastara


mirkoislavko

Preporučene objave

Molim savjet

Prije više od dvije godine imao sam lakši sudar(cjelokupna šteta je jedan žmigavac na drugom autu),čovjek je zvao policiju jer nije bio siguran da će moje osiguranje platiti njegovu štetu bez uviđaja.

došla mi je kazna nakon nekog vremena sve skupa oko 1000 kuna što niasam platio nego sam napisao žalbu(naveo sam slabo imovinsko stanje,beznačajnost prekršaja...)

Nakon toga dobio sam dva poziva od suca za prekršaje koje sam opravdao poslom a danas mi je došla policija i odvela me kod sutkinje gdje sam ostao kod svog prigovora,rekla mi je samo da će mi poslati presudu.

Napominjem da je prošlo više od dvije godine od događaja.

1.Da li je nastupila zastara?

2.Što mogu očekivati u rješenju od sutkinje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto nisi danas na ročištu rekao sutkinji da je prošlo više od 2 godine od počinjenja prekršaja i da ističeš prigovor zastare?

ono rješenje koji si dobio to je vjerojatno prekršajni nalog MUP-a , to nije prvostupanjska odluka. Tek po izjavljenom prigovoru predmet ide u sudski postupak i ovo što predstoji je prvostupanjsko rješenje. Ali ako je prošlo više od 2 godine... Sutkinja bi sama trebala donijeti rješenje o obustavi postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda mi nije to uopće jasno,onda ispada da je ja moram upozoravati na istek dvije godine koji se zasigurno dogodio.

Da li ona može bez obzira na zastaru meni izreći kaznu ili ne?

Da li bi se ja mogao na to žaliti ili ne?

Ja se sad ne sjećam točno što sam dobio doma,mislim da je to bilo neko rješenje i skupa s time uplatnice za platiti(ne mogu se sjetiti o kakvom je rješenju riječ)

Hvala unaprijed!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija